Зеленський розповів про плани України на серпень-2024

Вже другого серпня Україна почне переговори з ще одною європейською країною щодо складання двосторонньої безпекові угоди. Окрім цього, на серпень влада нашої країни планує щільну роботу з партнерами як щодо військової допомоги, так і задля соціальної стійкості України.
Про це розповів президент Володимир Зеленський у зверненні до країни. Він також сказав, що на серпень готуються візити лідерів інших держав в Україну. "Звичайно, ключове завдання – забезпечити і Сили оборони, і державний бюджет, і соціальну стійкість України. Я вдячний усім, хто нам допомагає", – зазначив голова держави.
Сьогодні президент провів нараду з очільником Кабміну за результатами поїздки у Харків, Полтавську область, на Волинь та в Рівне. Нагадаємо, що раніше Зеленський пообіцяв "кадрові рішення" – тобто, звільнення – посадовцям, які не впораються зі зведенням захисних споруд. З цього приводу і відбулась нарада з прем’єром. "Це стосується і добудови об'єктів, і ключових пріоритетів відновлення, і також людей, які здатні забезпечувати повну реалізацію державних завдань. На урядовому рівні готуються кадрові рішення, а також додаткові рішення, щоб уже цієї осені більше українських дітей змогли навчатись у школах не онлайн, а нормально – щоб було нормальне шкільне життя настільки, наскільки це зараз, в час війни, можливо", – підкреслив Зеленський.
"За цей тиждень варто особливо відзначити на найскладнішому зараз Покровському напрямку 25-ту окрему повітрянодесантну бригаду та 68-му окрему єгерську. Харківський напрямок – 57-ма окрема мотопіхотна, 36-та окрема бригада морської піхоти. На Купʼянському напрямку – 14-та окрема механізована бригада. На Курахівському напрямку заслуговують на нашу незмінну вдячність наші десантники "Сімдесятдевʼятки". На Торецькому напрямку – 28-ма окрема механізована бригада. Дякую вам", – зазначив Зеленський.
Також він особливо відзначив підрозділи Нацгвардії України – 15-у бригаду, яка воює на півдні України та має хороші результати у знищенні техніки окупанта (за один місяць знищено майже 30 російських систем артилерії та багато іншої техніки), 1-у президентську бригаду, 5-у Слобожанську бригаду та 4-й окремий загін спеціального призначення "Омега" "Окремо відзначу солдатів – Олександра Халімона, Руслана Саліна, Олексадра Галайду та Олександра Кухара, молодших сержантів – Дениса Флоренка, Миколу Бойка та Андрія Кметя, сержанта Павла Завадського та командирів взводів – лейтенанта Євгена Вітушка та Іллю Чорненького. Солдат Євгеній Мартиненко і сержант Сергій Колісніченко, а також командири батальйонів – підполковники Руслан Байда, Володимир Жданов, Костянтин Вахрамєєв. Дякую", – сказав президент.
Російські окупанти перекинули свої сили з сумського напрямку фронту на інший, але понесли там великі втрати і не зможуть вести дві додаткові операції через них, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про два плани: один з них закінчити війну, інший – знайти додаткове фінансування на покриття викликів війни.
Про це глава держави сказав на брифінгу. Україна озвучила партнерами потреби для Сил оборони України. Вони дещо більші, ніж очікувалося, але між Києвом та союзниками є розуміння з цього приводу.
Один рік повномасштабної війни коштує бюджету України 120 мільярдів доларів. Наразі держава вже має 60 мільярдів, але на наступний рік треба ще стільки ж.
Президент України Володимир Зеленський розповів про таємну спеціальну операцію України на території Російської Федерації. Це були відповіді на російські атаки по залізничній інфраструктурі, енергетиці.
У питаннях обміну полоненими між Росією та Україною є певна пауза, але це не означає, що ці обміни не можуть бути продовжені, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.
П'ятий саміт міжнародної Кримської платформи відбудеться 24 вересня в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Команди президента Володимира Зеленського і очільника США Дональда Трампа працюють над тим, щоб зустріч лідерів відбулася наступного тижня у Нью-Йорку. ʼ
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак відреагував на нові кроки Австралії, спрямовані на посилення економічного тиску на росію. За його словами, ці заходи є вагомим внеском у боротьбу проти воєнної машини кремля та свідченням консолідованої позиції міжнародних партнерів.
Москві начебто потрібна "не просто угода про врегулювання", а "глобальна мирна угода", заявив Лавров.
Російські окупанти перекинули свої сили з сумського напрямку фронту на інший, але понесли там великі втрати і не зможуть вести дві додаткові операції через них, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про два плани: один з них закінчити війну, інший – знайти додаткове фінансування на покриття викликів війни.
Про це глава держави сказав на брифінгу. Україна озвучила партнерами потреби для Сил оборони України. Вони дещо більші, ніж очікувалося, але між Києвом та союзниками є розуміння з цього приводу.
Один рік повномасштабної війни коштує бюджету України 120 мільярдів доларів. Наразі держава вже має 60 мільярдів, але на наступний рік треба ще стільки ж.