Зеленський запевнив, що мир завдяки силі можливий (Відео)
Президент України Володимир Зеленський заявив, що для досягнення миру необхідна сила, адже "Москва слів не розуміє". Він підкреслив, що Україна готова докласти всіх зусиль для того, щоб примусити Росію до миру та відповідальності за її злочини.
Про це глава держави заявив під час відеозвернення. Він зазначив, що сьогодні провів Ставку Верховного головнокомандувача. "Ставка – кілька питань. Доповідь щодо Сирії після Асада й після Росії там. Правильний розвиток ситуації. Важливо, щоб світ працював разом зараз, щоб якнайшвидше дати спокій Сирії та всьому цьому регіону, щоб відновити стабільність там і щоб нам у нашому простіше було зупинити цю війну, війну Росії проти України. Послабити Росію. Послабити заради наближення миру, надійного, справедливого", – сказав він.
Зеленський зазначив, що Україна готова підтримати сирійський народ, зокрема через продовольчу безпеку, й активно працює над виправленням помилок попереднього сирійського режиму щодо України та Європи. "Доручив нашому Міністерству закордонних справ працювати активніше, щоб встановити всі необхідні контакти з представниками народу Сирії і щоб виправити помилки Асада щодо України та всієї Європи. Зі свого боку ми допоможемо Сирії пройти цей час – підтримаємо продовольчу безпеку. Це наша моральна перевага – Україна допомагає багатьом країнам забезпечувати нормальність життя, зокрема через продовольчу безпеку. Нам цей регіон, як і будь-який інший регіон світу, потрібен стабільним і мирним", – сказав він.
Президент також розповів, що сьогодні мав розмову з прем'єр-міністром Великої Британії Стармером. Він подякував Великій Британії за постійну підтримку України, зокрема в питанні постачання зброї та санкцій проти Росії. Одним із найбільш важливих кроків є боротьба з російським тіньовим флотом, який забезпечує фінансування війни.
Зеленський підкреслив, що Росія не тільки загрожує Україні, а й завдає шкоди екології, забруднюючи Чорне море, використовуючи старі танкери, що є також загрозою для навколишнього середовища. "Зараз усі бачать наслідки катастрофи в Чорному морі – мазут, який забруднює узбережжя. Росія використовує надзвичайно старі посудини – по 50 років, – використовує все що завгодно, щоб тільки заробити гроші. Це загроза повномасштабна – і з погляду фінансування війни, і з погляду шкоди для природи. Жодне море світу – ані Чорне море чи Азовське, Балтійське, Північне море – жодне море не заслуговує на всю цю шкоду від російської присутності. Зараз у Чорному морі мазут – це проблема самих людей, і Путін нічого не робить, його зараз цікавлять тільки його старі "арєшнікі" та інше божевілля. Треба зробити все можливе, щоб Росію якнайшвидше примусити до реального миру й до відповідальності за все скоєне. Я дякую всім, хто нам у цьому допомагає", – сказав він.
Президент також поінформував про ситуацію на фронті в Курській області, де було зафіксовано численні втрати серед північнокорейських солдатів, яких Росія використовує для штурмів. Зеленський зазначив, що світ майже не реагує на злочинну співпрацю Росії з Північною Кореєю, яка надає військові технології режиму в Пхеньяні. Він підкреслив, що така ситуація є загрозою для всього світу. "Те, що Москва передає військові технології в Північну Корею й допомагає режиму в Пхеньяні знущатися з людей і тримати частину корейського народу в рабстві в однієї родини. Коли таке відбувається, розумієш, що небагато варті слова тих, хто закликає Росію не розширювати війну й не робити ситуацію гіршою. Москва слів не розуміє. Але повинна відчувати силу. Мир завдяки силі можливий. І ми зробимо все, щоб миру досягти", – сказав Зеленський.
Окрім того, президент прокоментував візит прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до Москви. Зеленський вказав, що Фіцо більше зацікавлений у власних інтересах, а не в інтересах Словаччини, відмовившись від співпраці з Єврокомісією та вибравши вигоду від тіньових домовленостей із Путіним. "Насправді після нашої розмови в Брюсселі в присутності всіх лідерів Європи нічого не дивує. Ми боремося заради життя, Фіцо бореться заради грошей, причому навряд чи заради грошей для Словаччини. Тіньові домовленості з Путіним – це або торгівля державними інтересами, або робота на власну кишеню. Ми дали йому пропозицію і щодо можливої компенсації для словаків – саме для словаків – втрат від російського транзиту, і щодо альтернатив по транзиту – будь-якого іншого газу, не російського, на запит Єврокомісії. Ми готові були це робити. Фіцо не захотів компенсації для словаків. І не хоче співпрацювати з Єврокомісією. Йому в Москві чомусь вигідніше. Усі в Європі розуміють чому. Немає тих, хто не розуміє. Всім країнам Європи потрібно працювати разом заради безпеки кожного народу", – резюмував він.
Прихід до влади в США Дональда Трампа і важка ситуація для ЗСУ на фронті підштовхують президента України Володимира Зеленського до пом'якшення позиції в майбутніх переговорах із Росією.
Угорський прем’єр Віктор Орбан переконаний, що війна Росії проти України закінчиться у 2025 році або мирними переговорами, або знищенням однієї з воюючих сторін. Таке він сказав інтерв’ю Magyar Nemzet.
Влада кількох країн повідомила Російській Федерації про готовність стати майданчиком для зустрічі кремлівського правителя Путіна та новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.
Передумов для організації зустрічі президента Росії Путіна з обраним президентом США Дональдом Трампом поки що немає.
На фронті в Курській області РФ, за попередніми даними, загинули та дістали поранення понад 3 тис. військових із Північної Кореї. Є ризики перекидання додаткових підрозділів та військової техніки з КНДР, на що будуть відчутні відповіді України.
Президент Володимир Зеленський заявив, що російські танкери несуть повномасштабну загрозу з погляду фінансування війни і з погляду шкоди для природи, Володимир Путін нічого не робить із наслідками катастрофи танкерів - мазутом у Чорному морі, його цікавлять лише "орєшнікі" та інше божевілля.
У Міністерстві закордонних справ України засудили переговори прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з російським президентом Володимиром Путіним, наголосивши, що слабкість, залежність та недалекоглядність енергетичної політики становить ризики для всієї Європи.
Президент Володимир Зеленський вважає, що бажання словацького прем'єра Роберта Фіцо вести справи з Росією є питанням безпеки як для Словаччини, так і всієї Європи. Про це Зеленський написав у X (Twitter).
Північна Корея може збільшити військову допомогу Росії. Йдеться про відправлення нових солдатів і техніки.
Президент Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача. Одним з головних питань став розвиток співпраці України та Сирії, повідомив глава держави у Telegram.
Прихід до влади в США Дональда Трампа і важка ситуація для ЗСУ на фронті підштовхують президента України Володимира Зеленського до пом'якшення позиції в майбутніх переговорах із Росією.
Угорський прем’єр Віктор Орбан переконаний, що війна Росії проти України закінчиться у 2025 році або мирними переговорами, або знищенням однієї з воюючих сторін. Таке він сказав інтерв’ю Magyar Nemzet.
Влада кількох країн повідомила Російській Федерації про готовність стати майданчиком для зустрічі кремлівського правителя Путіна та новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.
Передумов для організації зустрічі президента Росії Путіна з обраним президентом США Дональдом Трампом поки що немає.