Зеленський заявив, що 80% ціни війни сплачують Україна та Європа
Європейські країни повинні брати участь у переговорах про мир в Україні. Європа надала нашій країні величезну військову допомогу для протистояння агресору. Якщо порахувати у процентному еквіваленті так звану ціну війни, то ЄС разом з Україною сплатили 80%.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час відвідування Хмельницької АЕС. Він наполягає на участі Європи в переговорах. "Я вважаю, що за столом перемовин повинні бути і європейці. Ми є частиною Європи і ми обов'язково будемо членами ЄС. Нам європейські країни дуже допомогли", – сказав глава держави.
Зеленський наголосив, що допомога кожної європейської країни та США була життєво важливою для України. Однак, якщо говорити прагматично, то внесок Сполучених Штатів Америки в оборону нашої держави становить 20% від загальної кількості. "Ми провинні справедливо почати прагматично говорити хто скільки давав. Кожна з цих допомог, кожної країни в Європі і Сполучених Штатів, вона була дуже для нас життєвоважлива. Але на сьогодні 80% ціни війни – це Україна і Європа, і 20% – це внесок Сполучених Штатів Америки. Він дуже важливий, але це так. Тому ми не можемо сказати, що Європа не підтримує, Європа дуже сильно нас підтримує", – сказав президент.
При цьому Володимир Зеленський наголосив, що США є найголовнішим донором в оборону України, однак не зовсім чесно порівнювати Америку з Європою. "Америка, безумовно, найголовніший донор, якщо її порівняти з будь-якою з держав у світі, вони найбільше нам дали, ми за це вдячні. Але не можна порівнювати Америку з Європою, це буде не дуже чесно. Це два наших союзники, і Європа вкладалась дуже сильно. Вони нам дуже допомогли і продовжують допомагати", – сказав президент.
Як зазначив глава держави, в європейських лідерів є серйозне занепокоєння, що для них немає місця за столом переговорів щодо припинення війни Росії проти України. Однак українська влада зацікавлена, щоб Європа також брала участь у діалозі. "В Європі серйозне занепокоєння, що вони поки що не бачать сигналів від США, що у них є місце за столом. Тобто всі розуміють, що Америка, Україна та Росія – такий формат може бути перемовин, а де Європа? Я також дуже зацікавлений, щоб була Європа", – сказав Зеленський.
За словами президента, сьогодні неможливо спрогнозувати, як відбуватимуться переговори, але "ми повинні бути міцними". "Ми проходили вже Нормандію і Мінськ, і я вважаю, що в цю річку, а вона достатньо брудна була, ми не маємо права ще раз зайти, і тому будемо дуже обережні. Нам потрібні союзники та справедливі партнери в той момент, коли ми будемо закінчувати гарячу стадію цієї війни", – наголосив глава держави.
Президент також сказав, що вже сьогодні він говоритиме з кількома лідерами Європи. Також завтра будуть зустрічі в Мюнхені. Зеленський наголосив, що "головне, щоб все не йшло по плану Путіна". "Коли він хоче зробити все, щоб перемовини у нього були двосторонні – він зі США, ми просто не зможемо акцептувати як незалежна країна будь-які домовленості без нас. І я це дуже чітко артикулюю нашим партнерам. Будь-які двосторонні перемовини про Україну без нас ми не будемо приймати. Це важливо, тому що ми хочемо вийти з перемогою для людей. Це передусім сталий мир для українців", – наголосив президент.
У Вашингтоні відбулася зустріч між спецпосланцем Володимира Путіна Кирилом Дмитрієвим та представниками адміністрації Дональда Трампа.
Президент України Володимир Зеленський різко прокоментував слова держсекретаря США Джеймса Венса про можливість «торгу за кілька кілометрів території».
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про контакти Москви зі Сполученими Штатами щодо переговорів про мир в Україні, тоді як президент Володимир Зеленський попередив про небезпеку ілюзій та наголосив, що Кремль не зупиниться на Донбасі.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що країна потребує чітких і дієвих гарантій безпеки, які включають військову допомогу, економічну підтримку та політичні зобов’язання союзників. Він підкреслив, що лише такі гарантії можуть забезпечити стабільність і запобігти повторенню агресії з боку Росії.
Президент України Володимир Зеленський категорично відкинув пропозиції Кремля щодо створення «російських буферних зон» на українській території. Він заявив, що це не мирна ініціатива, а спроба закріпити окупацію та позбавити Україну права на власну безпеку.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Кремль підтримує контакти зі Сполученими Штатами у контексті переговорів про мир в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ працює над доопрацюванням гарантій безпеки та готує нову зустріч зі Сполученими Штатами.
Володимир Зеленський відкинув ідею «Великоднього перемир’я», наголосивши, що будь-які паузи у війні лише вигідні Росії для перегрупування сил. Президент заявив, що справжній мир можливий лише після повного виведення російських військ з української території.
Володимир Путін оголосив про так зване «Великоднє перемир’я» з Україною, яке має діяти протягом святкових днів. Цей крок Кремля викликав неоднозначну реакцію, адже Київ розглядає його як політичний маневр, а не реальне прагнення до миру.
В Офісі президента України заявили, що ймовірність прямого нападу Росії на країни НАТО є мінімальною, адже Кремль усвідомлює наслідки зіткнення з потужним військовим блоком.
У Вашингтоні відбулася зустріч між спецпосланцем Володимира Путіна Кирилом Дмитрієвим та представниками адміністрації Дональда Трампа.
Президент України Володимир Зеленський різко прокоментував слова держсекретаря США Джеймса Венса про можливість «торгу за кілька кілометрів території».
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про контакти Москви зі Сполученими Штатами щодо переговорів про мир в Україні, тоді як президент Володимир Зеленський попередив про небезпеку ілюзій та наголосив, що Кремль не зупиниться на Донбасі.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що країна потребує чітких і дієвих гарантій безпеки, які включають військову допомогу, економічну підтримку та політичні зобов’язання союзників. Він підкреслив, що лише такі гарантії можуть забезпечити стабільність і запобігти повторенню агресії з боку Росії.