Зеленський зустрівся з представниками бізнесу Китаю: результати переговорів

Президент України Володимир Зеленський 19 липня в Києві зустрівся з представниками ділових кіл Китаю.
Про це повідомляє сайт глави держави.
Учасники зустрічі склали попередній список проєктів з інвестиційним потенціалом приблизно $10 млрд, які Україна планує реалізувати з китайськими приватними і державними компаніями. Координуватиме проєкти Національна інвестиційна рада.
Президент підкреслив, що одним із пріоритетів є захист інвестицій, зокрема захист бізнесу від тиску правоохоронних органів.
"Ми витрачаємо багато зусиль, щоб в Україну прийшли інвестори. Ми готові захищати інвестиції. Для цього, окрім нашого бажання, необхідні нові парламент та уряд", – сказав Зеленський.
Він запропонував представникам китайського бізнесу обговорити можливості інвестування в розроблення газових надр в Україні, у сільське господарство, а також інфраструктурні проєкти, зокрема концесійну дорогу навколо Києва.
"Представники державної китайської корпорації, яка спеціалізується на будівництві об’єктів військової інфраструктури, розповіли про проєкти, які вони могли б втілити в Україні власним коштом. Представники приватної китайської компанії, що володіє одним із банків, який входить до топ-500 найбільших банківських установ світу, запропонували низку проєктів у сферах інфраструктури, сільського господарства, енергоефективності, а також фінансових послуг", – ідеться в повідомленні.
За даними опитування, яке в липні опублікувала Європейська бізнес-асоціація, індекс інвестиційної привабливості України становить 2,85 бала з 5. Дослідники зазначили, що індекс опинився в негативній площині вперше із 2016 року. Найвищий індекс було зафіксовано наприкінці 2010 року – 3,4 бала.
"За всю історію вимірювань – із 2008 року – індекс жодного разу не сягнув позитивної зони (вище за 4 бали)", – наголошують у дослідженні.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.