Україна на Євро-2020 у напруженому матчі обігрує Північну Македонію та зберігає шанси на плей-офф

чт, 06/17/2021 - 18:36
последние новости в Украине останні новини в Україні
з відкритих джерел

У четвер, 17 червня, збірна України перемогла Північну Македонію у Бухаресті з рахунком 2:1. Вирішальними стали голи українців, забиті у першому таймі.

У порівнянні з матчем проти збірної Нідерландів Андрій Шевченко зробив дві зміни у складі команди. На полі з перших хвилин з’явився Микола Шапаренко, котрий заслужив це право, коли активно вийшов на заміну у попередньому поєдинку. Також відбулася зміна на позиції опорного півзахисника – Тарас Степаненко вийшов замість Сергія Сидорчука.

Перед матчем вболівальники та експерти міркували, хто зіграє на позиції лівого вінгера замість травмованого Олександра Зубкова. Нагадаємо, експеримент з повільним Марлосом у якості лівого півзахисника виявився не надто вдалим. Очевидною була поява на позиції Олександра Зінченка, котрий у своєму клуби "Манчестер Сіті" грає лівого захисника.

Але на лівий край півзахисту відправили Руслана Малиновського. Тобто тренерський штаб Шевченка свідомо пожертвував ударом Руслана, позаяк, граючи на фланзі, йому довелося перелаштовувати м’яч під зручну праву ногу. Хоча, вже на 8 хвилині гравець "Аталанти" змістився праворуч та завдав небезпечного удару по воротах Димітрієвскі.

На жаль, проблему лівого флангу розв’язати це не допомогло. Бо саме звідти прийшла загроза. Спочатку македонці не змогли влучити у ворота. А на 39 хвилині головна зірка команди Ангеловські Горан Пандев забив гол, щоправда, судді зафіксували очевидний офсайд.

Але на той момент українці вже вели у рахунку 2:0. Спочатку Андрій Ярмоленко на 29 хвилині після розіграшу кутового отримав м’яч від Олександра Караваєва та влучив у кут з близької відстані. А на 34 хвилині Андрій віддав точну передачу на Романа Яремчука, який використав вихід сам на сам. Попри відсутність положення поза грою, захист Північної Македонії чомусь застиг у "кататонічному ступорі".

По перерві Ангеловські зняв з гри двох опорників Спировскі та Ніколова, випустивши замість них атакувальних гравців – Трайковські та Чурлинова. У підсумку вже на 47-й хвилині Георгій Бущан був змушений рятувати збірну від неминучого голу. Український воротар врятував й на 55 хвилині. Втім, вже на 56-й суддя призначив пенальті у ворота команди Шевченка за фол Караваєва на Пендеві. Бущан знову відбив удар з точки, проте на добивання першим опинився Аліоські – 2:1.

На 68 хвилині Шевченко освіжив атаку, зробивши подвійну заміну. Замість Ярмоленка та Яремчука на поле вийшли Віктор Циганков та Артем Бєсєдін. Останній мав нав’язати боротьбу захисникам Північної Македонії, які почали великими силами бігати в атаку. А для підсилення оборони на 78 хвилині замість Шапаренка на полі з’явився другий опорний півзахисник Сидорчук. На 83 хвилині після підказки судді VAR у ворота македонців був призначений пенальті. Малиновський впевнено підійшов до точки, проте не зміг переграти воротаря.

Зауважимо, що це лише друга перемога українців за три фінальні частини Чемпіонату Європи з футболу. Останній раз ми перемагали шведів на домашньому Євро-2012. Тоді два м’ячі забив чинний наставник українців Андрій Шевченко.

Євро-2020. Група С. Тур 2, Україна – Північна Македонія – 2:1, Ярмоленко (29), Яремчук (34) – Аліоські (57)