З Луческу, але без глядачів: як "Шахтар" і "Динамо" підготувалися до старту чемпіонату України з футболу

Обструкція київських "ультрас", тренувальні спаринги за зачиненими дверима, італійський погром та повна відсутність гучних трансферів. Лідери українського футболу входять в чемпіонат на тлі адаптивного карантину.
Завтра, 21 серпня, матчами "Олімпік" (Донецьк) – "Динамо" (Київ) та "Шахтар" (Донецьк) – "Колос" (Ковалівка, Київська обл) розпочнеться черговий чемпіонат України з футболу у Прем'єр-лізі.
Цього літа український футбол поки залишився без голосних трансферних новин. Ні "Динамо", ні "Шахтар" наразі не продали нікого зі своїх лідерів. Хоча розмови про закордонні трансфери Віталія Миколенка, Віктора Циганкова, Владислава Супряги ("Динамо") та Тайсона, Ісмаілі, Марлоса ("Шахтар") велись протягом всього міжсезоння. Немає й гучних придбань, якщо не рахувати повернення в київський клуб екснападника "Динамо" 31-річного Артема Кравця та оглядин на базі срібного призера чемпіонату маловідомого бразильця Клейтона. Зрештою, якщо вони підпишуть контракти, то дістануться киянам безкоштовно.
Головним творцем новин протягом короткої перерви між чемпіонатами з футболу став президент київського "Динамо" Ігор Суркіс, який цілком неочікувано для усієї футбольної спільноти не лише запросив, але й умовив очолити свою команду екстренера головного опонента киян донецького "Шахтаря" румуна Мірчу Луческу. Це призначення два тижні обговорювали усі: вболівальники, футбольні функціонери та агенти, колишні та чинні гравці і тренери майже усіх українських та румунських футбольних клубів. Про Луческу писали головні та не дуже світові спортивні видання. Зрештою хвиля спала, і непримиренними противниками призначення залишилися лише найрадикальніші вболівальники киян.
Один з київських "ультрас" на умовах анонімності розповів, як вони будуть бойкотувати нового тренера: "Вболівальники купуватимуть найдешевші квитки (щоб фінансово не підтримувати Суркіса), продовжуватимуть відвідувати виїзні поєдинки, підтримуватимуть команду, але без яскравих перформансів, вигукуватимуть різного роду заряди (кричалки – Авт.) проти чинного керівництва, малюватимуть графіті за відставку Суркіса і Луческу, а також підготують різного роду банери для привернення уваги спільноти до проблем клубу".
На питання, якщо Луческу залишить клуб, а на його місце прийде, наприклад, іспанець Унаї Емері, котрий тренував іншого заклятого противника киян – московський "Спартак", то чи спіткає його доля румуна? Чи взагалі існує в ультрасів перелік заборонених для "Динамо" наставників, співрозмовник відповів:
"Моя думка може відрізнятися від загальної в цьому питанні, – зазначив представник "ультрас", – головне, щоб людина не була помічена у висловлюваннях проти України чи підтримці агресорів. Наприклад, Валерій Газзаєв, який тренував Динамо, а потім прославляв Путіна, точно не зможе працювати в Україні. Однак є ще його повна протилежність – росіянин Юрій Сьомін, який двічі був тренером "Динамо". Його, на мою думку, вболівальники прийняли б тепло. Якогось списку немає, тому що всім подобаються, або не подобаються різні тренери. Єдине, що може об'єднувати вболівальників в таких питаннях, минулі вкрай негативні висловлювання та дії людей, спрямовані в бік "Динамо", та зв'язки з країнами-агресорами. Не думаю, що дуже будуть раді якомусь сербу, тому що Україна більш солідарна з Хорватією, і всі друзі Росії вже апріорі є небажаними суб'єктами".
Позиція приблизно зрозуміла, проте залишається два питання, чому росіянину Сьоміну можна тренувати "Динамо", а якомусь сербу (навіть не персоналізованому) – зась? Чому Владислава Ващука, що переходив до московського "Спартака", а потім повернувся до "Динамо", досі називають "Юдою"? А Огнена Вукоєвича, який свого часу грав у "Спартаку" в оренді, ця доля обходить і він залишився поважною серед вболівальників персоною? Це через обставини, в яких здійснився перехід гравців? Я маю сумнів, що більшість молодих людей з "ультрас" знають, а не те що пам’ятають, ганебну втечу до Москви Ващука.
Щоб там не було, проте вболівальники вже скучили за великою грою. Що собою уявляє "Динамо" Луческу, ніхто не бачив, бо всі три тренувальні матчі киян (з "Вересом", "Десною" та "Поліссям") відбувалися за зачиненими дверима та клубним телебаченням не транслювалися (на відміну від минулих спарингів "Динамо"). Спочатку таку секретність спробували офіційно списати на коронавірус, який начебто покосив стрункі ряди пресслужби. Але ця інформація не підтвердилася фактично, бо після кожного поєдинку журналісти клубу публікували фото з матчів та коротенькі відеоогляди поєдинків. Ймовірно, Луческу готує якийсь сюрприз. Чи приємним він буде, стане зрозуміло вже завтра.
Які сюрпризи приготував своїм шанувальникам "Шахтар" було видно вже в понеділок, 17 серпня, коли гірники безпорадно програли італійському "Інтеру" з рахунком 0:5 на стадії ½ фіналу Ліги Європи. А як же все добре починалося! Після карантину "Шахтар" в блискучому стилі здолав німецький "Вольфсбург" (3:0) та швейцарський "Базель" (4:1). Гарячі голови "шахтарського" пулу експертів навіть заговорили про перемогу донецького клубу в турнірі. На жаль, вони помилялися.
Отже, оскільки вболівальників поки не будуть пускати на трибуни, а в спортивних пабах існують карантинні обмеження на кількість посадкових місць, зустрінемося біля футбольних моніторів!
Першою жінкою-президенткою в історії Міжнародного олімпійського комітету (МОК) стала колишня зімбабвійська плавчиня й олімпійська чемпіонка Керсті Ковентрі. Про це повідоммла пресслужба МОК.
9 березня на території Міжрегіональної Академії Управління Персоналом (МАУП) у спортивній залі імені олімпійського чемпіона з вільної боротьби Ельбруса Тедеєва відбувся традиційний чемпіонат з греко-римської боротьби серед юнаків U-17 та вільної боротьби серед юніорів і юніорок U-20.
У спортивній залі імені Ельбруса Тедеєва на території МАУП відбувся Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби імені Олександра Колчинського.
В спортивній залі їм Ельбруса Тедеєва на території МАУП розпочався Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби їм Олександра Колчинського.
У Звягелі (Житомирська область) відбувся чемпіонат України зі спортивної боротьби U23, який зібрав найсильніших молодих спортсменів з усіх регіонів країни. Турнір став важливою подією для українського спорту, адже саме тут визначалися майбутні претенденти на участь у міжнародних змаганнях.
У Києві стартував чемпіонат зі спортивної боротьби на території спортивного комплексу МАУП імені Ельбруса Тедеєва. Спортивний захід розпочався хвилиною мовчання за полеглих воїнів та після всі присутні стоячи вшанували Гімн України.
12 січня 2025 року в Києві відбудеться Чемпіонат міста зі спортивної боротьби, який пройде в спортивному комплексі МАУП ім. Ельбруса Тедеєва. Турнір включатиме змагання з вільної, греко-римської та жіночої боротьби серед спортсменів до 23 років.
Президент України Володимир Зеленський привітав українського боксера Олександра Усика з перемогою в поєдинку з британцем Тайсоном Ф'юрі.
Бій-реванш між українцем Олександром Усиком і британцем Тайсоном Ф'юрі відбудеться в ніч з 21 на 22 грудня на Kingdom Arena в Ер-Ріяді. Спортивні аналітики вже вважають цю подію у світі спорту легендарною та історичною.
Президент України Володимир Зеленський побажав абсолютному чемпіону у суперважкій вазі Олександру Усику здобути чергову перемогу у поєдинку із британським боксером Тайсоном Ф'юрі.
Першою жінкою-президенткою в історії Міжнародного олімпійського комітету (МОК) стала колишня зімбабвійська плавчиня й олімпійська чемпіонка Керсті Ковентрі. Про це повідоммла пресслужба МОК.
9 березня на території Міжрегіональної Академії Управління Персоналом (МАУП) у спортивній залі імені олімпійського чемпіона з вільної боротьби Ельбруса Тедеєва відбувся традиційний чемпіонат з греко-римської боротьби серед юнаків U-17 та вільної боротьби серед юніорів і юніорок U-20.
У спортивній залі імені Ельбруса Тедеєва на території МАУП відбувся Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби імені Олександра Колчинського.
В спортивній залі їм Ельбруса Тедеєва на території МАУП розпочався Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби їм Олександра Колчинського.