1000 днів стримування ворожої агресії: внесок поліції Полтавщини у боротьбу за Україну

Упродовж 1000 днів повномасштабної війни, розв’язаної рф проти України, поліція Полтавської області стала надійною опорою для жителів регіону та активним учасником боротьби за незалежність.
Охорона правопорядку, спротив та відсіч збройній агресії, евакуація, гуманітарні місії, розмінування, стабілізаційні заходи на звільнених територіях, аеророзвідка й документування злочинів загарбників — лише частина масштабної роботи, яку виконували правоохоронці протягом 24 тисяч годин війни.
Захист правопорядку: патрулі, блокпости, інформаційна та ментальна підтримка
Посилені патрулі, блокпости та мобільні групи поліції стали першою лінією захисту Полтавщини. Поліцейські спільно з військовими та добровольцями не лише виявляли ворожих диверсантів, а й допомагали жителям у найскладніші моменти.
Пункти обігріву під час блекаутів, інформаційна підтримка та застереження про загрози через соцмережі, а також психологічні консультації (зокрема, через Telegram-бот, створений психологами поліції Полтавщини) – усе для безпеки та ментальної стійкості громади.
Рух опору: «Гадяцьке сафарі» та «Зіньківський опір»
На початку війни в області виникли локальні рухи опору. Завдяки співпраці поліції з аграріями, мисливцями, депутатами, ветеранами внутрішніх справ та місцевими жителями вдалося організувати блокпости та моніторинг руху важкої техніки ворога на території Охтирського району Сумської області, Зіньківщини та населених пунктів Великобудищанської територіальної громади.
Отриману інформацію правоохоронці передавали українській артилерії й авіації, що дозволило знищити близько 20 одиниць важкої техніки ворога та захопити чимало бойових трофеїв. Частину техніки передали на потреби Сил безпеки та оборони України.
Відео, де трактори транспортують російські танки, стало відомим далеко за межами країни.
Бойові операції та аеророзвідка
Спецпідрозділи поліції Полтавщини з перших днів війни брали участь у бойових діях у Харківській та Херсонській областях, а також у важливих операціях на Донеччині, Луганщині та Миколаївщині – допомагали виявляти ДРГ, зрадників і коригувальників вогню, що працювали на користь окупантів. Разом із військовими вони звільняли Харків, Ізюм, Вовчанськ, Куп’янськ та інші населені пункти.
У 2023-му – на початку 2024 року спецпризначенці поліції виявляли противника та корегували вогонь ЗСУ в Серебрянському лісі Луганської області. Інформація, яку за допомогою аеророзвідки збирали поліцейські, допомагала не тільки нищити ворога, але й супроводжувати евакуаційні колони з пораненими та захищати місцеве населення від окупаційних військ.
Розмінування звільнених територій, знешкодження ворожих безпілотників, боєприпасів та документування воєнних злочинів
Після деокупації територій Харківщини та Херсонщини правоохоронці активно долучалися до розмінування, збору доказів воєнних злочинів та надання допомоги місцевим жителям. Спеціалісти вибухотехнічної служби Головуправління поліції Полтавщини виконували важливу роботу в Бучі, Ірпені та Гостомелі, а також у населених пунктах Харківської та Херсонської областей. Вони проводили розмінування аеропортів, житлових будинків, адміністративних будівель та сільськогосподарських угідь.
Вагому роль відіграли поліцейські в евакуації людей після підриву Каховської ГЕС та в документуванні наслідків цього терористичного акту.
Крім того, поліцейські фіксували наслідки ракетного удару по торговому центру «Амстор» у Кременчуці, де загинули 22 людини та понад 70 отримали ушкодження. Саме у той час вперше використовували ДНК-аналізатор для швидкої ідентифікації жертв.
А під час обстрілу Інституту зв’язку в Полтаві, який забрав життя 59 людей та поранив понад 300, поліцейські спільно з СБУ документували руйнування та надавали психологічну допомогу постраждалим.
Сила, витривалість та відданість
Поліцейські Полтавщини продовжують виконувати бойові завдання на ключових напрямках – Донеччині, Сумщині та Харківщині.
Вже третій рік за свободу України борються бійці батальйону поліції особливого призначення, КОРДу, а також спеціальні підрозділи Нацполіції – Об’єднана штурмова бригада «Лють» та «Стрілецький батальйон». Окрім того, разом із прикордонниками державні рубежі захищають бійці зведеної бригади Нацполіції «Скеля».
За 1000 днів війни поліцейські Полтавщини довели, що їх робота – це не лише боротьба зі злочинністю, забезпечення правопорядку та безпеки, а й щоденний внесок у перемогу, який дає віру в те, що Україна вистоїть і здолає будь-які виклики.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов підкреслив:
«За більше ніж 2,5 роки повномасштабної російсько-української війни поліцейські пройшли трансформацію від правоохоронців до справжніх комбатантів, які ведуть боротьбу за свободу України пліч-о-пліч із Силами безпеки та оборони. Правоохоронці доводять, що сила духу та відданість своїй країні здатні змінювати хід історії».
Також детально про умови, в яких доводилося 24/7 виконувати службові завдання поліцейським з Полтавщини, можна дізнатися, переглянувши історії наших колег:
1. Документування воєнних злочинів криміналістами поліції Полтавщини на деокупованій Київщині [відео: https://youtu.be/orU7Aiwau40]
2. Офіцери громади разом з добровольцями допомогли зупинити ворожу техніку, що прямувала до столиці [відео: https://youtu.be/R-nmHvkMq9o]
3. Як на Зіньківщині, за сприяння правоохоронців та ЗСУ, «рух опору» змусив ворога тікати з Полтавщини [відео: https://youtu.be/0wyAaQXDJ1U]
4. «За допомогою дронів коригував вогонь ЗСУ» – розповідь поліцейського Олександра Філоненка, який допомагав знищувати ворога на Харківському і Донецькому напрямках [відео: https://youtu.be/5XpUwVr94lw]
5. «Нищили техніку й особовий склад росіян за допомогою дронів, стримуючи наступ ворога, – спогади полтавського поліцейського Андрія Півня [відео: https://youtu.be/N6Kl-Dww1ik]
6. Детально про наслідки тимчасової окупації українських населених пунктів можна дізнатися з розповіді вибухотехніка Артема Бондаренка [відео: https://youtu.be/nWOlU5XQiwQ]
7. Бойовий досвід бійців полтавського «КОРДу» [відео: https://youtu.be/Z8YGSMUPew4]
8. Дільничний Олександр Нестеренко: Весь світ має побачити руйнівні наслідки російської агресії в Україні [відео: https://youtu.be/rnCwlxnXbcs?feature=shared]
9. «Рятуючи друга, не відчув власного поранення» – історія полтавського поліцейського Олексія Пединка [відео: https://youtu.be/xbK_dgIfm7Y]
10. «Маневрували між мінометними обстрілами, щоб врятувати поранених» – оповідь поліцейського з Полтавщини Юрія Нездойминоги [відео: https://youtu.be/pEGkEHEWZFk]
11. На Херсонщині ми працювали під постійними атаками росіян, – поліцейський Володимир Сенчук [відео: https://youtu.be/WrOQ1_MxlTA?feature=shared]
12. Ми зобов’язані перемогти, – поліцейський Полтавщини Артем Шидій [відео: https://youtu.be/d-NqEjMI-98?feature=shared]
13. Від початку вторгнення армії ворога на територію України поліція Полтавщини активно працює для забезпечення безпеки громадян та захисту держави [відео: https://youtu.be/ASpQCXudEcQ]
На Національному військовому меморіальному кладовищі до поховань підготовлено 6000 місць. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.
Поліція Полтавщини щоденно працює в посиленому режимі задля захисту громадян від внутрішніх і зовнішніх загроз. Як повідомив начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов, лише за минулу добу правоохоронці перевірили близько 1340 транспортних засобів та 430 осіб.
Одеська обласна вірменська громада передала черговий автомобіль для потреб штурмового спецпідрозділу ГУР МО України «Артан», який виконує бойові завдання на найскладніших ділянках фронту.
Одеська обласна вірменська громада передала черговий автомобіль для потреб штурмового спецпідрозділу ГУР МО України «Артан», який виконує бойові завдання на найскладніших ділянках фронту.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов повідомив, що протягом минулої доби працівники поліції перевірили 1290 транспортних засобів і 470 осіб. Ці заходи є частиною системної роботи правоохоронців у межах безпекового контролю, спрямованого на запобігання загрозам, пов’язаним із воєнним станом.
Голова Національної поліції України Іван Вигівський взяв участь у Форумі «Безпечна громада 2025», де разом із Міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком, керівництвом Нацполіції та представниками місцевої влади обговорив перспективи безпекових проєктів у регіонах.
За поточний рік Національна поліція України встановила особи 87% тіл загиблих та повернула їхнім родинам. Про це повідомив Перший заступник Голови Національної поліції України — начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе під час брифінгу на тему «Росія передає тіла своїх військових: як і навіщо використовує репатріації ворог».
365 днів безперервної роботи. Постійні тренування, штурми, вогневі контакти — саме так живе штурмовий підрозділ Артан Х, який входить до складу спецпідрозділу ГУР МО «Артан». Це не просто підрозділ. Це команда, яка виринає там, де інші — зникають. Там, де темно, вони стають тінню. Де ворог не чекає — вони приходять першими.
У цій війні багато голосів. Та є ті, хто без галасу роблять головне. Командир Андрій Мельник із позивним «Фаворит» — мозок спецоперацій, який не дає ворогу жодних шансів. Не просто виглядає сильним — він сильний. Це не поза. Це внутрішній каркас, який не ламається навіть тоді, коли все навколо сиплеться.
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк привітав бійців Центру спеціальних операцій «А» із 31-ю річницею створення легендарного підрозділу, який виконує найнебезпечніші та найважливіші бойові завдання в тилу ворога.
На Національному військовому меморіальному кладовищі до поховань підготовлено 6000 місць. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.
Поліція Полтавщини щоденно працює в посиленому режимі задля захисту громадян від внутрішніх і зовнішніх загроз. Як повідомив начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов, лише за минулу добу правоохоронці перевірили близько 1340 транспортних засобів та 430 осіб.
Одеська обласна вірменська громада передала черговий автомобіль для потреб штурмового спецпідрозділу ГУР МО України «Артан», який виконує бойові завдання на найскладніших ділянках фронту.
Одеська обласна вірменська громада передала черговий автомобіль для потреб штурмового спецпідрозділу ГУР МО України «Артан», який виконує бойові завдання на найскладніших ділянках фронту.