1000 днів стримування ворожої агресії: внесок поліції Полтавщини у боротьбу за Україну
Упродовж 1000 днів повномасштабної війни, розв’язаної рф проти України, поліція Полтавської області стала надійною опорою для жителів регіону та активним учасником боротьби за незалежність.
Охорона правопорядку, спротив та відсіч збройній агресії, евакуація, гуманітарні місії, розмінування, стабілізаційні заходи на звільнених територіях, аеророзвідка й документування злочинів загарбників — лише частина масштабної роботи, яку виконували правоохоронці протягом 24 тисяч годин війни.
Захист правопорядку: патрулі, блокпости, інформаційна та ментальна підтримка
Посилені патрулі, блокпости та мобільні групи поліції стали першою лінією захисту Полтавщини. Поліцейські спільно з військовими та добровольцями не лише виявляли ворожих диверсантів, а й допомагали жителям у найскладніші моменти.
Пункти обігріву під час блекаутів, інформаційна підтримка та застереження про загрози через соцмережі, а також психологічні консультації (зокрема, через Telegram-бот, створений психологами поліції Полтавщини) – усе для безпеки та ментальної стійкості громади.
Рух опору: «Гадяцьке сафарі» та «Зіньківський опір»
На початку війни в області виникли локальні рухи опору. Завдяки співпраці поліції з аграріями, мисливцями, депутатами, ветеранами внутрішніх справ та місцевими жителями вдалося організувати блокпости та моніторинг руху важкої техніки ворога на території Охтирського району Сумської області, Зіньківщини та населених пунктів Великобудищанської територіальної громади.
Отриману інформацію правоохоронці передавали українській артилерії й авіації, що дозволило знищити близько 20 одиниць важкої техніки ворога та захопити чимало бойових трофеїв. Частину техніки передали на потреби Сил безпеки та оборони України.
Відео, де трактори транспортують російські танки, стало відомим далеко за межами країни.
Бойові операції та аеророзвідка
Спецпідрозділи поліції Полтавщини з перших днів війни брали участь у бойових діях у Харківській та Херсонській областях, а також у важливих операціях на Донеччині, Луганщині та Миколаївщині – допомагали виявляти ДРГ, зрадників і коригувальників вогню, що працювали на користь окупантів. Разом із військовими вони звільняли Харків, Ізюм, Вовчанськ, Куп’янськ та інші населені пункти.
У 2023-му – на початку 2024 року спецпризначенці поліції виявляли противника та корегували вогонь ЗСУ в Серебрянському лісі Луганської області. Інформація, яку за допомогою аеророзвідки збирали поліцейські, допомагала не тільки нищити ворога, але й супроводжувати евакуаційні колони з пораненими та захищати місцеве населення від окупаційних військ.
Розмінування звільнених територій, знешкодження ворожих безпілотників, боєприпасів та документування воєнних злочинів
Після деокупації територій Харківщини та Херсонщини правоохоронці активно долучалися до розмінування, збору доказів воєнних злочинів та надання допомоги місцевим жителям. Спеціалісти вибухотехнічної служби Головуправління поліції Полтавщини виконували важливу роботу в Бучі, Ірпені та Гостомелі, а також у населених пунктах Харківської та Херсонської областей. Вони проводили розмінування аеропортів, житлових будинків, адміністративних будівель та сільськогосподарських угідь.
Вагому роль відіграли поліцейські в евакуації людей після підриву Каховської ГЕС та в документуванні наслідків цього терористичного акту.
Крім того, поліцейські фіксували наслідки ракетного удару по торговому центру «Амстор» у Кременчуці, де загинули 22 людини та понад 70 отримали ушкодження. Саме у той час вперше використовували ДНК-аналізатор для швидкої ідентифікації жертв.
А під час обстрілу Інституту зв’язку в Полтаві, який забрав життя 59 людей та поранив понад 300, поліцейські спільно з СБУ документували руйнування та надавали психологічну допомогу постраждалим.
Сила, витривалість та відданість
Поліцейські Полтавщини продовжують виконувати бойові завдання на ключових напрямках – Донеччині, Сумщині та Харківщині.
Вже третій рік за свободу України борються бійці батальйону поліції особливого призначення, КОРДу, а також спеціальні підрозділи Нацполіції – Об’єднана штурмова бригада «Лють» та «Стрілецький батальйон». Окрім того, разом із прикордонниками державні рубежі захищають бійці зведеної бригади Нацполіції «Скеля».
За 1000 днів війни поліцейські Полтавщини довели, що їх робота – це не лише боротьба зі злочинністю, забезпечення правопорядку та безпеки, а й щоденний внесок у перемогу, який дає віру в те, що Україна вистоїть і здолає будь-які виклики.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов підкреслив:
«За більше ніж 2,5 роки повномасштабної російсько-української війни поліцейські пройшли трансформацію від правоохоронців до справжніх комбатантів, які ведуть боротьбу за свободу України пліч-о-пліч із Силами безпеки та оборони. Правоохоронці доводять, що сила духу та відданість своїй країні здатні змінювати хід історії».
Також детально про умови, в яких доводилося 24/7 виконувати службові завдання поліцейським з Полтавщини, можна дізнатися, переглянувши історії наших колег:
1. Документування воєнних злочинів криміналістами поліції Полтавщини на деокупованій Київщині [відео: https://youtu.be/orU7Aiwau40]
2. Офіцери громади разом з добровольцями допомогли зупинити ворожу техніку, що прямувала до столиці [відео: https://youtu.be/R-nmHvkMq9o]
3. Як на Зіньківщині, за сприяння правоохоронців та ЗСУ, «рух опору» змусив ворога тікати з Полтавщини [відео: https://youtu.be/0wyAaQXDJ1U]
4. «За допомогою дронів коригував вогонь ЗСУ» – розповідь поліцейського Олександра Філоненка, який допомагав знищувати ворога на Харківському і Донецькому напрямках [відео: https://youtu.be/5XpUwVr94lw]
5. «Нищили техніку й особовий склад росіян за допомогою дронів, стримуючи наступ ворога, – спогади полтавського поліцейського Андрія Півня [відео: https://youtu.be/N6Kl-Dww1ik]
6. Детально про наслідки тимчасової окупації українських населених пунктів можна дізнатися з розповіді вибухотехніка Артема Бондаренка [відео: https://youtu.be/nWOlU5XQiwQ]
7. Бойовий досвід бійців полтавського «КОРДу» [відео: https://youtu.be/Z8YGSMUPew4]
8. Дільничний Олександр Нестеренко: Весь світ має побачити руйнівні наслідки російської агресії в Україні [відео: https://youtu.be/rnCwlxnXbcs?feature=shared]
9. «Рятуючи друга, не відчув власного поранення» – історія полтавського поліцейського Олексія Пединка [відео: https://youtu.be/xbK_dgIfm7Y]
10. «Маневрували між мінометними обстрілами, щоб врятувати поранених» – оповідь поліцейського з Полтавщини Юрія Нездойминоги [відео: https://youtu.be/pEGkEHEWZFk]
11. На Херсонщині ми працювали під постійними атаками росіян, – поліцейський Володимир Сенчук [відео: https://youtu.be/WrOQ1_MxlTA?feature=shared]
12. Ми зобов’язані перемогти, – поліцейський Полтавщини Артем Шидій [відео: https://youtu.be/d-NqEjMI-98?feature=shared]
13. Від початку вторгнення армії ворога на територію України поліція Полтавщини активно працює для забезпечення безпеки громадян та захисту держави [відео: https://youtu.be/ASpQCXudEcQ]
По теме
Дмитрий Корчинский и Сергей Иванов на сцене театра «Культ» обсудят феномен украинской идентичности.
Начальник полиции Евгений Рогачев сообщает, что сотрудники районных органов полиции Полтавской области в минувшие сутки проверили около 430 транспортных средств и 907 человек.
Незаметные тени посреди густого леса, поющего свою древнюю песню. Рожденные не для войны, а для защиты - жизни, мира, будущего.
Начальник полиции Полтавской области Евгений Рогачев сообщает, что сотрудники районных органов полиции Полтавской области в минувшие сутки проверили около 550 транспортных средств и 1106 человек.
На личной странице в Facebook Максим Шкиль рассказал о коррупции на строительстве водопровода в Николаеве и о том, как государство теряет 1,7 млрд грн.
В Виннице прошел Всеукраинский турнир по тайскому боксу Муэй Тай в честь Героев «Артана», как символ благодарности, признания, силы и веры в то, за что мы стоим все вместе. Такие соревнования проводятся уже в третий раз, на этот раз в них приняли участие более 200 участников со всей Украины и команда из Литвы.
Командир спецподразделения ГУР МО «Артан» Титан продолжает уничтожать врага вместе с бойцами на самых ожесточенных направлениях. «Зло - будет наказано», - утверждает Титан.
Максим Шкиль сообщил, что Autostrada полностью завершила строительство мостового комплекса на реке Десна под Черниговом, который является одним из крупнейших инфраструктурных проектов страны.
Легендарный военный, парамедик Иван Зализняк поделился собственной историей ранения во время боя и описал важность книг в жизни каждого. В настоящее время Иван Зализняк, несмотря на серьезное ранение, из-за которого едва не потерял зрение, продолжает выполнять боевые задачи на разных направлениях.
Начальник полиции Полтавской области Евгений Рогачев сообщил, что за прошлые сутки сотрудниками районных органов полиции было проверено около 630 транспортных средств и 655 человек.
Новости «Общество»
Дмитрий Корчинский и Сергей Иванов на сцене театра «Культ» обсудят феномен украинской идентичности.
Начальник полиции Евгений Рогачев сообщает, что сотрудники районных органов полиции Полтавской области в минувшие сутки проверили около 430 транспортных средств и 907 человек.
Незаметные тени посреди густого леса, поющего свою древнюю песню. Рожденные не для войны, а для защиты - жизни, мира, будущего.
Начальник полиции Полтавской области Евгений Рогачев сообщает, что сотрудники районных органов полиции Полтавской области в минувшие сутки проверили около 550 транспортных средств и 1106 человек.