Центр Експертиз провів дослідження курячого м'яса п'яти популярних виробників

5 лютого 2020, 07:40
194
последние новости в Украине останні новини в Україні

В Україні десятки років найпопулярнішим сирим м'ясним продуктом є курятина, у зв'язку, з чим і кількість виробників, що пропонують цей продукт, в країні з'явилося чимало.

Центром Експертиз "ТЕСТ" повідомив, що провів ряд досліджень пропонованої українкам курятини у п'яти найпопулярніших торгових марок:

  • Гаврилівські курчата
  • Знатна курка
  • Наша Ряба
  • Славне курча
  • Чебатурочка

Як повідомили в центрі, для досліджень було закуплено 5 зразків курячих стегенець.

Курятина для експертизи була закуплена в супермаркетах в запакованому вигляді.

Як повідомляється, такий алгоритм закупівлі був важливий для правильної ідентифікації об'єкта дослідження.

Один зі зразків, до слова, марки "Славне курча", був куплений на ринку.

При порівняльному тестуванні продукція була перевірена за різними показниками, в першу чергу, для перевірки її безпеки.

Також було оцінено, наскільки правильно оброблено м'ясо, його товарний вигляд.

З урахуванням результатів перевірки в лабораторії, органолептичної оцінки, а також зауважень щодо маркування та упакування, були виставлені загальні оцінки.

Маркування та Упакування

Упакування різних частин курячого м'яса сьогодні приблизно схожа. Є спаковування із застосуванням захисних газів — найнадійніша (в цьому тесті це "Наша Ряба"). Є пінопластові лотки обгорнуті плівкою.

На ринку м'ясо продається і зовсім без спакування, на вагу в одноразові пакети, що є найгіршим варіантом для збереження санітарних норм.

Лабораторне дослідження

Експерти перевірили зазначені зразки на наявність гормонів і антибіотиків. З антибіотиків м'ясо тестували на наявність хлорамфінеколу, цинкбацитрацину і сполук тетрациклінової групи. Як повідомляється, їх не повинно бути в м'ясі.

Також в м'ясі не повинно міститися і гормонів. При дослідженні було перевірено наявність в продукції таких сполук, як діетилстильбестрола, естрадіолу 17-бета, тестостерону. У підсумку нічого з перерахованого в зразках курятини виявлено не було.

Другий напрямок показників безпеки — це мікробіологічний.

На цьому етапі м'ясо досліджували за загальним змістом мікроорганізмів. Їх не повинно бути більше 5х105 КУО в 1 г для фасованої продукції.

Цього разу цілих чотири зразки з п'яти, не пройшли перевірку: перевищення було зафіксовано в "Знатна курка", "Гаврилівські курчата", "Славне курча" і "Чебатурочка".

Відзначається, що збудник сальмонели був відсутній у всіх п'яти зразках.

Дельвотест

Новим пунктом випробувань був параметр дельвотест, який оцінює наявність будь-яких речовин, що перешкоджають росту мікроорганізмів. Йдеться про дезінфікуючі засоби, якими на думку деяких покупців, можуть промивати курятину, для запобігання розмноження в ній мікроорганізмів. Таких речовин також виявлено не було.

Маси продукції

У центрі експертиз приділили увагу і відповідність маси продукції, заявленої на упаковці, з реальною вагою товару.

Цього разу зауваження до маси продукції було тільки в однієї марки - "Гаврилівські курчата", різниця із заявленою масою склала близько 58 г згідно з нормативами при масі нетто до 1 кг допускається відхилення в -15 г, якщо маса більше, то -1,5% від маси.

Вміст вологи (води)

Ще одним пунктом випробування була перевірка на вміст вологи (води). Згідно з довідковими даними вміст вологи в курячому м'ясі досягає 69-74% і може бути вище приблизно на 7% якщо після забою застосовується водяне охолодження (на сьогодні, найчастіше, саме так і охолоджується м'ясо). За отриманими цифрами, всі зразки в межах норми.

Органолептична оцінка

Сире м'ясо в буквальному сенсі не дегустували, а проводили його Уважний товарознавчий огляд. Особливу увагу було приділено правильному обробленню. За вимогами стандарту (ДСТУ 3143:2013) стегно повинно являти собою частину тушки, що складається зі стегнової кістки з прилеглим до неї м'ясом. Тому вимоги до продукту такі:

  1. поверхня чиста, суха, але не обвітрена;
  2. колір м'яса — блідо-жовтий з рожевим відтінком;
  3. ніяких синців, згустків крові, інших кісток, крім стегнової;
  4. без стороннього запаху.

Саме таким має бути якісне охолоджене м'ясо. Тільки марка "Наша Ряба" під час дослідження відповідала потрібним стандартам. Невеликі недоліки були у "Чебатурочкі" - невеликий шматочок кістки й стегенця різної величини. Більш суттєві зауваження у "Гаврилівські курчата "(занадто багато шкури, слизька поверхня і сторонній запах), "Знатна курка"(невеликий шматочок кістки, синюшний колір поверхні) і "Славне курча" (м'ясо погано знекровлено, є згустки крові, м'ясо відстає від кістки).

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

19 лютого навпроти Кабінету міністрів відбувається акція протесту співробітників компанії "Укрлендфармінг", які скаржаться на главу Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

12:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Організатори декількох акцій протесту призначили свої мітинги в одному місці та в один час - 19 лютого о 10 годині на вулиці Банковій.

11:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

В Україні з'явився єдиний уніфікований Церемоніал поховання військовослужбовців, який був розроблений Мінветеранів спільно із Інститутом національної пам’яті.

11:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні вночі рейс PQ7301 авіакомпанії Sky Up о 3:01 піднявся в небо з аеродрому Києва.

08:26, Сьогодні

Гончарук: Кабмін розподілив 4 млрд грн державної підтримки аграріїв 

19 лютого 2020, 12:27
90
последние новости в Украине останні новини в Україні

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні визначив 8 основних напрямків, куди у 2020 році будуть спрямовані 4 млрд грн державної підтримки за програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників".

Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. 

"4 млрд гривень державної підтримки сільгоспвиробників у 2020 році будуть спрямовані у ті напрямки, які є найбільш актуальними для сільгоспвиробників - здешевлення кредитів, компенсацію вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва та інші. Пізніше плануємо додати здешевлення кредитів для купівлі землі сільгосппризначення, але для цього Верховна Рада має підтримати відповідний законопроєкт", - сказав Гончарук.

Постановою, зокрема, передбачено:

державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції;
фінансову підтримку розвитку фермерських господарств;
часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;
фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства;
надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Визначення скільки коштів на який напрям піде з передбачених 4 млрд грн відбудеться відповідно до внутрішнього наказу Мінекономіки.

Раніше Олексій Гончарук повідомляв, що уряд створює Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві для спрощення отримання кредитів "малими" фермерами, які не мають кредитної історії.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Одеська митниця продасть на аукціонах 9 тонн одягу секонд-хенд та трактор для сільськогосподарських робіт.

12:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Станом на сьогодні, від початку року Нова митниця склала 2995 протоколи на 195 млн грн.

11:30, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Запорізький авіабудівний завод "Мотор Січ" закінчив підготовчі роботи до початку виробництва композитних лопатей.

11:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України оголосив новий курс іноземної валюти, згідно з яким 19 лютого вартість долара не змінилася, євро подешевшав на 7 копійок.

08:20, Сьогодні