У Музеї Революції Гідності не вважають бруківку зі слідами пострілів на Алеї Небесної Сотні історичною цінністю

25 листопада 2019, 14:02
58
последние новости в Украине останні новини в Україні

Бруківка зі слідами від пострілів на Алеї Небесної Сотні, де в лютому 2014 року було вбито 49 осіб, не є об'єктом охорони пам'ятника історії. 

Про це заявила наукова співробітниця музею Революції Гідності історик Оксана Вара на засіданні круглого столу в КМДА, присвяченому обговоренню гострих проблем навколо Алеї Небесної Сотні, передає LB.ua.

Вара підкреслила - Музей усвідомлює, що має справу з пам'ятником історії, і зберігає об'єкти, що мають цінність, але бруківку зі слідами пострілів до таких об'єктів не зараховує.

"Бруківка складовою пам'ятника історії не є. В обліковій документації об'єкта культурної спадщини є поле з переліком складових пам'ятника. В цьому переліку бруківки як складової немає", - сказала Вара.

Сім'ї та адвокати Героїв Небесної Сотні, а також представники професійної спільноти архітекторів звинувачують Музей у знищенні бруківки як місця злочину, речового доказу і частини пам'ятника.

Дружина Героя Небесної Сотні Тамара Швець розповіла, що через початок будівництва Меморіалу Героям Небесної Сотні робітники знищили ділянку вулиці, де був убитий її чоловік. Жінка нагадала і про інцидент, коли на Алеї Небесної Сотні помітили будівельні роботи. Активісти викликали поліцію, повідомили в соцмережі, зв'язалися з Музеєм - і тільки тоді роботи зупинили.

Оксана Вара пояснила, що в суботу робітники мали встановити інформаційний стенд про Алею Небесної Сотні і про те, що автомобілям заборонено паркуватися на цій вулиці. Виконавці встигли зняти частину бруківки і почати роботу зі встановлення стенда, в цей момент їх зупинили. Вара стверджує, що початку будівельних робіт передувала науково-дослідницька робота.

Однак адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська зазначила, що прострелені об'єкти є предметом охорони, на бруківці видно сліди пострілів.

Оксана Вара послалася на те, що в ГПУ музею не надали інформацію про прострелену бруківку.

"Тобто Музей пропонує захищати діру чи місце пострілу і не захищати сам об'єкт", - прокоментував це Євген Дмитрук, член музейної ради при Мінкульті.

Він також зазначив, що пам'ятником може вважатися вся вулиця, включаючи всі об'єкти на ній.

Архітектор і член Національної спілки архітекторів Георгій Духовичний вважає, що бруківка - невід'ємна частина пам'ятника, відсутність у списку облікової картки - нонсенс, і картограму бруківки можна і потрібно зробити за тиждень.

"Бруківка - невід'ємна частина того середовища, де стався злочин. Коли досліджують хроніку, фотографії, тіла убитих, що лежать на бруківці, тіла "прив'язують" саме до цієї бруківки. Я вимагав визнати пам'ятником все середовище цього місця. І це не пам'ятник останніх подій, це архітектурно-історичний пам'ятник. А що стосується останніх подій - звичайно, місце подій має бути збережено. Щоб ті, хто приходить сьогодні туди, побачили його таким, яким воно було у 2014 році, щоб показати це місце нащадкам. Бруківка повинна бути включена в предмет охорони. Ми зверталися з цією ініціативою до Міністерства культури, я, як віцепрезидент Спілки архітекторів, звертався кілька разів. Міністерство культури не реагує", - говорить Духовичний.

Раніше стало відомо, що Музей Революції Гідності планує реалізувати будівництво проєкту Меморіалу Героям Небесної Сотні на Алеї Небесної Сотні. Проєкт передбачає суттєві зміни зовнішнього вигляду вулиці. 8 листопада президент Володимир Зеленський підписав наказ "Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави", яким передбачено завершити реалізацію проєкту Меморіалу на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У штабі Об'єднаних сил повідомили, про нові порушення режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань Донбасу.

08:28, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Середина грудня демонструє в Україні "позитивні" градуси, тобто температуру повітря вище нуля.

07:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

12 грудня Апеляційний суд Києва змінив запобіжний захід підполковнику Михайлу Комарянському, який перебував у СІЗО, призначивши йому нічний домашній арешт. 

15:16, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У Києві почався монтаж льодового катка, який вирішили облаштувати прямо під вікнами Офісу президента на вулиці Банковій.

14:58, Вчора

Дубілет звернув увагу на статистику народжуваності в Україні й назвав деякі аспекти лякаючими

13 грудня 2019, 09:41
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет сьогодні, 13 грудня звернув увагу на тенденцію низької народжуваності в Україні у вихідні дні.

Про це міністр написав у Telegram-каналі в п'ятницю.

Так, Дубілет зазначив, що тренд, який він виявив в області народжуваності в Україні, можна назвати суттєвим.

"Працюючи з даними про народжуваність в Україні, ми виявили дивний тренд. Дивний і дещо лякаючий. На цьому графіку показано, який відсоток дітей на нашій території народився в який день тижня. Бачите в ньому щось несподіване?",- написав міністр у соціальній мережі, проілюструвавши свій пост графіком."Якщо в радянські часи шанси народитися в будь-який день тижня були приблизно однаковими, то зараз відсоток у вихідні різко скоротився. Наприклад, якщо ви народилися після 1990 року, ймовірність народитися у вівторок на 50% вище, ніж в неділю! Про що це говорить? Як мені пояснюють експерти і молоді батьки, лікарі часто штучно стимулюють пологи так, щоб вони не відбулися у вихідні. Піки у вівторок пояснюються тим, що на цей день частіше призначають кесарів розтин", - пише міністр.

Дубілет пояснив, що його переживання пов'язані з тим, що штучне втручання в природний хід народження дітей, на думку медиків, не є оптимальним

"Чому ця статистика лякає? Як мені пояснили фахівці, будь-яке штучне стимулювання більш ранніх пологів — це не дуже добре для здоров'я. Судячи з усього, медичні рішення в наших пологових будинках приймають не завжди в кращих інтересах дитини, а з якихось інших міркувань", повідомив Дубілет у своєму Telegram-каналі.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України в прямому ефірі телеканалу 1+1 в програмі "Право на владу" повідомив деякі деталі алгоритму, за яким буде відбуватися новий обмін утримуваними особами з Російською Федерацією.

07:58, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Україні деякі організації, що допомагають банкам стягувати з боржників виплати за кредитами, використовую ряд методів, які об'єктивно виходять за рамки дозволеного.

07:36, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський взяв учать у брифінгу щодо затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

18:45, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський у рамках завершення головування України у 2019 році в Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ зустрівся з прем’єр-міністром Грузії Георгієм Гахарією, прем’єр-міністром Республіки Молдова Йоном Кіку та віцепрем’єр-міністром Азербайджанської Республіки Алі Ахмедовим.

18:23, Вчора