Василькову - 1035 років: мер Баласинович написала поздоровлення у Facebook
Васильків – одно з найдревніших міст не тільки Київщини, а й України. Місто одним з найперших відчуло російської навали у лютому 2022 року.
24 було атаковано військовий аеродром ракетами «Іскандер». 26 лютого о 0:30 український винищувач Су-27 ліквідував російський військово-транспортний десантний літак Іл-76. Другий літак Іл-76МД збитий на підльоті з напрямку сусіднього міста Біла Церква. «О пів на першу ночі 26 лютого український винищувач Су-27 успішно атакував ворожий військово-транспортний літак Іл-76МД і знищив ворога», — повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.
Вцілілі російські десантники висадилися навколо Василькова. Порушуючи закони ведення війни, захопивши українські поліційні автомобілі та форму, диверсанти під виглядом патрульних Нацполіції наблизилися до контрольно-пропускних пунктів об'єднаного навчального центру ПС ЗСУ та 40-ї бригади тактичної авіації і спробували захопити об'єкти. На вулиці Декабристів, яка йде від центра міста повз і навчальний центр, і військовий аеродром до виїзду в напрямку Києва, розпочалися інтенсивні бої. На підтримку наземній операції російські збройні сили здійснили ракетний обстріл військових частин й аеродрому. Вони мали на меті захопити Київ.
Захисники України відбили першу атаку. На допомогу місцевим Силам оборони вчасно прийшли зі столиці бойові машини, після боїв із пораненими і загиблими місто відстояли. У Василькові після обстрілів зруйновані житлові та інші будинки, навчальні заклади, дороги та інфраструктура, дитячий будинок.
Але всі атаки московитів було відбито. Навіть за татаро-монгольського іга ще за часів Київської Русі ніхто не міг взяти древній Васильків, й ніякі руські його не зможуть підкорити. Перші згадки про Васильків датуються 988 роком. З волі Володимира Великого тут було збудовано фортецю для захисту Києва. Саме цей рік вважається роком заснування Василькова. Володимир Великий дав місту власне християнське ім'я Василій.
Сьогодні Василькову – 1035, з чим місто привітала мер Наталія Баласинович: "Ніхто з нас, навіть в думках, не міг подумати, що у 21 столітті немита нога окупанта ступить на нашу рідну українську землю. Наш славний Васильків... За свою тисячолітню історію ти пережив багато історичних подій.
Але для нас, жителів сьогоднішнього покоління, ти Місто-Герой. Ми витримали, ми захистили Тебе, ми відбудуємо Тебе, ми розквітнемо, ми Переможемо!
Віримо у Збройні сили України!
Дякуємо кожному захиснику, що можемо жити і працювати у рідному Василькові"!
Президент Володимир Зеленський доручив уряду та Верховній Раді підготувати закон, який має визначити статус національних святинь України та встановити додаткові механізми їхнього захисту.
Російські удари по Україні у липні призвели до найвищої кількості цивільних жертв за один місяць із весни 2022 року.
Німецька влада посилює вимоги до окремої категорії громадян України, які звертаються за тимчасовим захистом після прибуття до країни.
Центральна виборча комісія України офіційно визнала нелегітимною підготовку та проведення російських «виборів» до Держдуми на тимчасово окупованих територіях України.
Прах полковника армії Української Народної Республіки та першого очільника Організації українських націоналістів Євгена Коновальця доставили в Україну.
Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Івано-Франківської області зустрівся з військовими, ветеранами та людьми з інвалідністю, які беруть участь у спортивних змаганнях «Воля до життя».
Демобілізація українських військовослужбовців залежатиме не лише від політичних рішень, а передусім від того, чи зможуть Сили оборони одночасно зберегти боєздатність, забезпечити ротації та компенсувати відтік досвідчених бійців.
Команда нового головнокомандувача ЗСУ Михайла Драпатого оперативно почала опрацьовувати рекомендації Офісу омбудсмана щодо зміни підходів до мобілізації.
У Чернівцях водія автобуса №14, який потрапив у скандал через образливі та нецензурні висловлювання на адресу українських військовослужбовців і пасажирів, мобілізували до лав Збройних сил України.
Абсолютна більшість українців продовжує вірити у перемогу України попри тривалу війну, російські атаки та виснаження суспільства.
Президент Володимир Зеленський доручив уряду та Верховній Раді підготувати закон, який має визначити статус національних святинь України та встановити додаткові механізми їхнього захисту.
Російські удари по Україні у липні призвели до найвищої кількості цивільних жертв за один місяць із весни 2022 року.
Німецька влада посилює вимоги до окремої категорії громадян України, які звертаються за тимчасовим захистом після прибуття до країни.
Центральна виборча комісія України офіційно визнала нелегітимною підготовку та проведення російських «виборів» до Держдуми на тимчасово окупованих територіях України.