Звернення "Корпорації КРТ" з приводу заяви голови "Укрзалізниці" Кравцова

25 вересня 2019, 16:05
26
последние новости в Украине останні новини в Україні

23 вересня низка інформаційних ресурсів українського Інтернет, у тому чиcлі й сайт інформаційного агентства ASPI поширили заяву голови "Укрзалізниці" пана Євгена Кравцова.

У заяві Кравцова, зокрема, йдеться, що "Укрзалізниця" передала до Служби безпеки України докази того, що компанії, пов’язані з депутатами Верховної Ради попереднього скликання Ярославом та Богданом Дубневичами, завдали УЗ збитків на більш ніж 60 мільйонів гривень.

Цю заяву пан Кравцов розмістив на своїй сторінці у Facebook.

Редакція ASPI отримала звернення ТОВ НВП "Корпорація КРТ" на дану публікацію.

У заяві, зокрема, йдеться, що у зв’язку із резонансними заявами керівника правління АТ "Укрзалізниця" Кравцова Є. про нібито можливі збитки під час закупівель анкерів АЗ-2, ми як національна компанія виробник залізничних скріплень не можемо мовчати та спостерігати за відвертими маніпуляціями Правління АТ "УЗ".

"Ми вважаємо, що такі некомпетентні заяви є лише прикриттям неспроможності теперішнього керівництва АТ "УЗ" у реалізації програми розвитку залізниці та корупційним лобіюванням певних постачальників застарілого та дорогого скріплення.

Пояснюємо чому.

Щоб перевезення на залізниці були надійними та безпечними, потрібно постійно ремонтувати та оновлювати залізничні шляхи. Наприклад, цього року згідно з планом УЗ, мали б відремонтувати 271 км. колії, але за результатами трьох кварталів - роботи проведені тільки на 98 км!

Але питання не в кількості відремонтованих кілометрів, а в якості та технології. Бо можна модернізувати колійні шляхи застарілим способом – болтовим скріпленням (радянський спадок) або як це роблять в Європі – сучасним пружним скріпленням. Не будемо вдаватись в технічні особливості, але саме пружне скріплення дає простоту та надійність, а отже оптимальну ціну та безпеку перевезень. До прикладу, старе скріплення КБ 65 має 21 деталь та на 1 км. колії 14720 болтів, які постійно потрібно обслуговувати: дотягувати гайки, змащувати. А пружне має всього 5 деталей та не потребує частого обслуговування.

Незважаючи на багаторічну співпрацю і тисячі модернізованих колій, завдяки пружним скріпленням, виготовленим нашим підприємством, а також незважаючи на укладені угоди, за результатами торгів із ПрАТ "Коростенский завод залізобетонних шпал" та ПрАТ "Гніванський завод спецзалізобетону", Правління Укрзалізниці відмовляється від нашої продукції та планує проводити ремонт колій за допомогою застарілих скріплень типу КБ. І це в ХХІ столітті, коли практично всі провідні європейські країни використовують пружні.

Проаналізувавши ринок закупівель, очевидно, що скріплення типу КБ є й значно дорожчими від пружних виробництва "Корпорації КРТ". (Табличка порівняння цін наведена нижче) 


 
Шпала із болтовим скріпленням є дорожчою від шпали із пружнім скріпленням на 443,0 грн, тобто вкладання 1 км колії на скріплення КБ призведе до перевитрати на 815 000 грн.

Також Євген Кравцов звинувачує "Корпорацію КРТ" в нібито перепродажі готових закладних анкерів, придбаних в Білорусії. ТОВ НВП "Корпорація КРТ" у власних активах має ливарне виробництво, яке виливає анкери закладні типу АЗ-2, АЗ-2.К. Так, ми закупляємо якісну сировину в інших країнах, зокрема і в Білорусії для забезпечення великих об’ємів постачання анкерів для шпальних заводів, яку на спеціальному обладнанні механічно обробляємо, щоб привести до необхідних розмірів та стандартів. Ми запрошуємо пана Кравцова на наше виробництво, щоб він це побачив на власні очі.

У такій ситуації вважаємо за необхідне звернутись у правоохоронні органи, щоб попередити спробу перевитрат коштів АТ "Укрзалізниці" на понад 30% на закупівлю застарілих скріплень, що вірогідно містить корупційну складову.
Також звертаємось до Президента та Прем’єр-міністра з вимогою надати оцінку шкідливим та неефективним діям Правління АТ "Укразалізниця", які завдають збитків залізничній галузі, економіці держави та ставлять під загрозу безпеку перевезень на залізничних шляхах", - написано у заяві.

Детальніше про діяльність підприємства ТОВ НВП "Корпорація КРТ" можна дізнатись у цьому відео:

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що у період з 14 по 17 жовтня погода в Україні буде переважно сонячною та теплою на всій території.  

15:15, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що військова прокуратура Вінницького гарнізону спільно з управлінням внутрішньої та власної безпеки "Південь" Державної прикордонної служби та Державним бюро розслідувань в Хмельницькому, затримали дільничного інспектора прикордонної служби під час одержання ним неправомірної вигоди.  

14:57, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що податківці вилучили готівки більш ніж на 20 млн. грн і товару приблизно на 100 млн. грн у учасників контрабандної схеми, пов'язаної з однією відомою торговою мережею, що володіє понад десятком магазинів у Києві та областях України. 

13:18, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 13 жовтня, київські правоохоронці затримали чотирьох чоловіків, які у вечері 12 жовтня влаштували стрілянину у Голосіївському районі міста Києва, повідомляє Головне управління Національної поліції міста Києва у Facebook.  

12:15, Вчора

Через ситуацію з ПриватБанком МВФ може відмовити Україні у кредиті, - НБУ

13 жовтня 2019, 17:51
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 13 жовтня, заступниця голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова заявила, що переговори між Україною і Міжнародним валютним фондом (МВФ) про новий кредит можуть сповільнитися через суперечки з олігархом Ігорем Коломойським щодо "ПриватБанку". 

Про це вона сказала в інтерв'ю Reuters.

Рожкова нагадала, що зараз уряд України веде переговори щодо нової кредитної програми МВФ обсягом 3,9 млрд доларів, однак розмір програми може бути збільшений до 8 млрд.

"Обговорення з МВФ наступного траншу фінансування заморожено через проблеми "ПриватБанку". Це для них і для міжнародного співтовариства - червона лінія", - сказала Рожкова.

Заступниця глави НБУ попередила про небезпеку для інвестиційного клімату України, якщо спір не врегулюють. На її думку, питання "ПриватБанку" повинно бути вирішене шляхом розрахунків з колишніми власниками.

Раніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом може бути підписана в грудні. Прем'єр зазначив, що до моменту підписання документа буде кілька етапів.

Видання Bloomberg повідомляло, що Україна домовляється з Міжнародним валютним фондом про новій програмі розширеного фінансування EFF обсягом 5 млрд доларів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 жовтня, стало відомо, що від приватизації "Укрспирту" держава планує заробити 6-7 млрд грн і скоротити тіньовий обіг спирту в державі.

14:36, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 13 жовтня, повідомляється, що 45% зарплат українців в 2018 році виплатили в конвертах. 

11:45, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

З січня по вересень 2019 року в Україні виготовлено 5283 од. автотранспортних засобів.

12 жовтня, 21:46
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 11 жовтня НБУ оприлюднив інформацію про обіг дрібних монет в Україні.

11 жовтня, 18:28