Дослідники знайшли взаємозв'язок між хворобами серця у молодих людей і вживанням канабісу

27 листопада 2019, 07:59
40
последние новости в Украине останні новини в Україні

Застосування канабісу пов'язане з серйозним ризиком серцевого нападу у молодих людей, пише Reuters.

Повідомляється, що підлітки та молоді люди, які вживають кокаїн, амфетаміни та канабіс, з більшою ймовірністю будуть госпіталізовані з серцевими нападами у ранньому дорослому віці, ніж ті, хто не використовують ці наркотики, наводить видання такі висновки недавнього дослідження у своїй публікації.

Дослідники вивчили дані за 2010-2014 роки про 1694 пацієнтів у віці від 15 до 22 років, які були госпіталізовані з серцевими нападами, а також майже 9,4 мільйона пацієнтів цього ж віку, які були госпіталізовані з інших причин.

У цілому, ризик госпіталізації у зв'язку з серцевим нападом був у 3,9 раза вище для осіб, що вживають кокаїн, у 2,3 раза вище для осіб, що вживають амфетамін, і на 30% вище для осіб, що вживають канабіс, ніж для осіб, що не вживають ці наркотики.

Канабіс є найбільш часто використовуваним незаконним наркотиком в США, за даними Національного інституту по боротьбі з наркоманією (NIDA). Його використання зростає, оскільки деякі держави легалізують канабіс для медичного або рекреаційного використання.

Видання зазначило, що зростальна популярність рекреаційного канабісу викликає нові побоювання з приводу його потенційних серцево-судинних наслідків, особливо серед молоді.

Короткострокові ефекти канабісу можуть включати зміни настрою, порушення рухів тіла і труднощі з мисленням, розв'язання проблем і пам'яттю. З часом препарат може також призвести до проблем з диханням, підвищення частоти серцевих скорочень і ряду розладів настрою.

У цьому дослідженні близько 15% молодих людей, госпіталізованих з приводу серцевих нападів, вживали канабіс, в той час як 2,5% вживали амфетаміни, 6% - кокаїн, 2,6% - опіоїди та 28,4% - тютюн.

Споживачі канабісу, як виявилося, мали гірші наслідки після перенесеного серцевого нападу, ніж пацієнти, які використовували інші речовини.

Повідомляється, що в цілому, 2,7% пацієнтів з серцевим нападом померли в лікарні. Водночас, як зазначено в публікації, жоден з користувачів кокаїну або амфетаміну, у яких були серцеві напади, не помер.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 28 листопада, в ЗМІ повідомили про новий спалах карантинної природно-осередкової інфекції - бубонної чуми.

28 листопада, 13:48
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Сьогодні, 28 листопада, набув чинності закон шостого президента України Володимира Зеленського про незаконне збагачення.

28 листопада, 11:55
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Вже кілька днів, як в Україну прийшов мороз. Головний лікар столичної станції швидкої допомоги Анатолій Вершигора розповів ASPI, що потрібно пам’ятати та робити при перших проявах обмороження та застуди. 

22 листопада, 21:21
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

В Україні метеозалежні люди повинні підготувати себе до двох геомагнітних бурі, які відбудуться цього тижня.

18 листопада, 07:57

Опозиційні політики утворили штаб для боротьби з планами по продажу землі

5 грудня 2019, 18:41
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

5 грудня у Національному штабі захисту української землі відбулося засідання за участі голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та першого президента України Леоніда Кравчука стосовно відкликання земельного законопроєкту №2178-10. 

Серед учасників зібрання був голова партії «Свобода» Олег Тягнибок, який наголосив, що своє слово повинна сказати, у першу чергу, вулиця, народ. Бо, за його словами, «молоді зелені депутатики» ще не розуміють, що таке бути державними мужами, коли приймають закони, для них це поки що «гра у пісочниці». 

«Я вважаю, що ще не пізно утворювати штаб національного захисту нашої землі. У цьому законопроєкті є деякі недоліки. Ось, наприклад, коли вони скасували закон про мораторій, там був дуже цікавий пункт. Виявилося, що ті всі землі, які набувалися незаконними шляхами, наразі їх за 9 місяців узаконять», – попереджає Тягнибок. 

Під час своєї промови Юлія Тимошенко звернулася до усіх присутніх, у тому числі і до Леоніда Кравчука, приєднатися, аби разом написати звернення президенту України Володимиру Зеленському, що його рішення стосовно земельного законопроєкту є небезпечним для країни. Тимошенко  наголосила, що таке доленосне для нації рішення повинно ухвалюватися винятково на всеукраїнському референдумі. 

«Сьогодні прийняття цих законів ще можна зупинити. Завтра буде пізно. І для вас, і для країни. Ми вимагаємо від вас негайно зняти з розгляду законопроєкти №№ 2178-10, 2194, 2195. Ми вимагаємо, щоб був оголошено всеукраїнський референдум та ви дали право народу самостійно прийняти рішення, продавати сільськогосподарську землю чи ні», – заявила  Тимошенко. 

Нагадаємо, що 25 вересня уряд подав до Верховної Ради законопроєкт №2178 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Він передбачає відміну з 1 жовтня 2020 року заборону на відчуження земель сільгоспризначення всіх форм власності.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У 2019 році було розпочато 95 кримінальних проваджень щодо співробітників Нацполіції за вчинення злочинів корупційного характеру та повідомлено про підозру 112 поліцейським.

 

15:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У ніч проти 6 грудня дані тролейбуси розпочнуть ходити за іншим маршрутом.  

14:36, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

За політичні та релігійні переконання кримський активіст Енвер Сейтосманов був засуджений судом РФ до 17 років неволі в російській колонії суворого режиму.

11:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У мережі розгорівся скандал навколо поста заступниці головного редактора глянцевого видання Cosmopolitan Ukraine Євгенії Пліхіної.

10:34, Сьогодні