Дослідники знайшли взаємозв'язок між хворобами серця у молодих людей і вживанням канабісу

Застосування канабісу пов'язане з серйозним ризиком серцевого нападу у молодих людей, пише Reuters.
Повідомляється, що підлітки та молоді люди, які вживають кокаїн, амфетаміни та канабіс, з більшою ймовірністю будуть госпіталізовані з серцевими нападами у ранньому дорослому віці, ніж ті, хто не використовують ці наркотики, наводить видання такі висновки недавнього дослідження у своїй публікації.
Дослідники вивчили дані за 2010-2014 роки про 1694 пацієнтів у віці від 15 до 22 років, які були госпіталізовані з серцевими нападами, а також майже 9,4 мільйона пацієнтів цього ж віку, які були госпіталізовані з інших причин.
У цілому, ризик госпіталізації у зв'язку з серцевим нападом був у 3,9 раза вище для осіб, що вживають кокаїн, у 2,3 раза вище для осіб, що вживають амфетамін, і на 30% вище для осіб, що вживають канабіс, ніж для осіб, що не вживають ці наркотики.
Канабіс є найбільш часто використовуваним незаконним наркотиком в США, за даними Національного інституту по боротьбі з наркоманією (NIDA). Його використання зростає, оскільки деякі держави легалізують канабіс для медичного або рекреаційного використання.
Видання зазначило, що зростальна популярність рекреаційного канабісу викликає нові побоювання з приводу його потенційних серцево-судинних наслідків, особливо серед молоді.
Короткострокові ефекти канабісу можуть включати зміни настрою, порушення рухів тіла і труднощі з мисленням, розв'язання проблем і пам'яттю. З часом препарат може також призвести до проблем з диханням, підвищення частоти серцевих скорочень і ряду розладів настрою.
У цьому дослідженні близько 15% молодих людей, госпіталізованих з приводу серцевих нападів, вживали канабіс, в той час як 2,5% вживали амфетаміни, 6% - кокаїн, 2,6% - опіоїди та 28,4% - тютюн.
Споживачі канабісу, як виявилося, мали гірші наслідки після перенесеного серцевого нападу, ніж пацієнти, які використовували інші речовини.
Повідомляється, що в цілому, 2,7% пацієнтів з серцевим нападом померли в лікарні. Водночас, як зазначено в публікації, жоден з користувачів кокаїну або амфетаміну, у яких були серцеві напади, не помер.
Сьогодні, 28 листопада, в ЗМІ повідомили про новий спалах карантинної природно-осередкової інфекції - бубонної чуми.
Сьогодні, 28 листопада, набув чинності закон шостого президента України Володимира Зеленського про незаконне збагачення.
Вже кілька днів, як в Україну прийшов мороз. Головний лікар столичної станції швидкої допомоги Анатолій Вершигора розповів ASPI, що потрібно пам’ятати та робити при перших проявах обмороження та застуди.
В Україні метеозалежні люди повинні підготувати себе до двох геомагнітних бурі, які відбудуться цього тижня.