Лікар-інфекціоніст пояснила особливості нового китайського хантавірусу

Автор:
253
последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
Wikipet

Увесь світ наразі тяжко переживає карантин, викликаний пандемією коронавірусу. Тепер починається нова хвиля паніки - через повідомлення про загрозу епідемії хантавірусу.

25 березня ЗМІ повідомили про нову смерть в Китаї. Житель містечка Юньнань став жертвою іншого вірусу — хантавірусу, що викликало нову хвилю паніки.

Невже нашу планету очікує друга пандемія родом із Китаю? Журналістка ASPI вирішила перевірити, наскільки цей вірус може бути небезпечним для нашої країни, і поспілкувалася із лікарем-інфекціоністом клініки «MEDIAN». 

"Наразі приводу для паніки немає. Це захворювання може виявлятися у легкій формі геморагічної гарячки із нирковим синдромом, що частіше виникає у теплий сезон. Хантавіруси вкрай рідко передаються від людини до людини, тому загрози епідемічного розповсюдження наразі немає.

Найчастіше ці віруси переносяться гризунами та можуть передаватися людині від контакту з їхніми виділеннями (випорожненнями). Симптоми, що викликаються хантавірусною інфекцією, мало схожі на коронавірусні. Їм притаманні гарячка, геморагічний висип та ураження нирок, а кашель для них не характерний.

Крім прямого контакту з виділеннями гризунів, вірус також може потрапити до організму людини через забруднені продукти харчування, тому потрібно мати на увазі, що небезпека може ховатися в їжі.

Захворюваність на хантавірусні інфекції в нашому регіоні невелика. У 2018 році в Києві було зафіксовано 6 випадків з хантавірусом, 4 з яких завезені з інших регіонів. На щастя, люди залишилися всі живі-здорові», — прокоментувала лікарка.

Спеціальних ліків від хантавірусу не існує. Хворому полегшують симптоми під час хвороби, а також знімають інтоксикацію. Однак боятися заразитися ним не потрібно. Не можна торкатися руками посліду гризунів, якщо ви натрапили на них у домівці, та необхідно слідкувати, щоб вони не плодилися на подвір'ї чи у будівлях.

Нагадаємо, у Київській області 26 березня підтверджено 25 випадків захворювання на коронавірус.

Раніше повідомлялося, що в єрусалимському Храмі Гроба Господнього обмежать кількість учасників церемонії сходження Благодатного Вогню.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

У столиці проходить щоденний онлайн брифінг представників Міністерства охорони здоров'я України. На конференції будуть озвучені епідеміологічні обставини в Києві щодо пандемії Sars-Cov-2, а також про вжиті заходи щодо недопущення поширення інфекції серед населення.

10:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

На youTube-каналі Roylab Stats від початку пандемії коронавірусної інфекції СOVID-19 в реальному часі запущено лічильник випадків хвороби. Там відображено найсвіжіші новини, карту світу та лічильник трансляції підтверджених випадків захворювання та кількість випадків одужання від COVID-19.

22:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

У перший місяць року від грипу та пневмонії в Україні померла 621 особа, що на 27,7% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

19:28, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

У Міністерстві охорони здоров'я України готують протоколи з лікування пацієнтів, інфікованих патогеном Sars-Cov-2 (COVID-19), які будуть найближчим часом оприлюднені. Про це на онлайн-брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

12:51, Вчора

Україна суттєво збільшила експорт зерна: названі цифри

Автор:
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Україна стала більше ніж раніше експортувати зерно.

Обсяг експорту зернових культур з України з початку 2019/20 маркетингового року за даними на 1 квітня перевищив 46 млн т. Це на 8,45 млн т вище за показник минулого року.

Як повідомляє AgroPortal, Україна експортувала пшениці 17,87 млн   т, це на 4,4 млн т або 339% вище торішнього обсягу.

Поставки ячменю також істотно зросли - на 4,35 млн т, приріст 30%. Експорт жита впав до 5 тис. т проти торішніх 88,2 тис. т.

Експорт кукурудзи склав 23,3 млн т, приріст 15%.

Зазначається, що експорт українського борошна також збільшився на 32,7% і досяг 274,6 тис. т.

Раніше повідомлялося, що Україна в 2019 році увійшла в топ-трійку провідних експортерів м'яса птиці в країни Європейського Союзу.

Також повідомлялося, що в Молдові введена тимчасова заборона ввезення українських яєць, птиці і продуктів з м'яса птиці.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

В Україні близько 8 мільйонів гектарів землі використовується для сільського господарства нелегально. 

11:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У Нацбанку готують листа, у якому рекомендуватимуть банкам відтермінувати виплати з прибутку хоча б до жовтня.

18:08, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Банки не мають права підвищувати під час карантину відсотки на кредити, взяті до його початку.

17:41, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Знецінення гривні для збільшення конкурентоспросожності українських товарів за кордоном - це провальна політика, і НБУ її застосовувати не буде, запевняють у Нацбанку.

17:19, Вчора