Президент України прокоментував інформацію світових ЗМІ, які писали про причетність України до підриву російських трубопроводів у Балтійському морі 27 вересня. За його словами, журналісти пишуть такі матеріали на користь бізнес-груп, які не хочуть втрачати гроші через санкції проти РФ.
Росія може завдати удару по газотранспортній системі України. Мета - вимагати від Європи запустити Північний потік-2, вважає президент Володимир Зеленський.
Заклики німецьких політиків запустити російський газопровід "Північний потік-2" на деякий час, а потім закрити її - абсолютно ірраціональні. Про це написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в Twitter.
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр визнав, що його лобіювання будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" було явною помилкою. Штайнмаєр зазначив, що через війну в Україні світу потрібна економічна, військова та політична переорієнтація.
У разі військового вторгнення Росії в Україну Європейський союз застосує масштабні санкції. Вони включатимуть у себе й газопровід "Північний потік - 2".
У верхню палату Конгресу Сполучених Штатів внесли законопроект під назвою Never Yielding Europe's Territory, який передбачає запровадження потужних санкції проти Російської Федерації. Його ініціаторами стали сенатори-республіканці.
Демократи та республіканці в Сенаті США погодили основну частину законопроекту про обмеження щодо Росії у разі її повномасштабного вторгнення в Україну, утім тривають суперечки через можливі "превентивні заходи". Наразі обговорення американського законопроекту про санкції зайшло у глухий кут.
Російська агресія проти України призведе до жорстких санкцій проти газопроводу "Північний потік-2". Він просто перестане існувати.
Всеволод Ченцов висловився щодо ризику запуску газопроводу "Північний потік-2". Посол України в Європейському Союзі прокоментував ситуацію на газовому ринку.
П’ятий президент України, лідер "Європейської солідарності", народний депутат Петро Порошенко закликав західних союзників посилити санкції проти Росії. З потужними санкціями економічне зростання країни-агресора дорівнюватиме нулю.
Європейський Союз у жодному разі не відмовиться від підтримки суверенітету України, її територіальної цілісності та права країни на самовизначення. Тому у ЄС розробили конкретний план дій на випадок, якщо Російська Федерація припинить поставки "блакитного палива" до Європи.
Якщо Москва вирішить вторгнутися в Україну, то російський проект "Північний потік-2" не буде запущений у експлуатацію. Наразі, на думку Сполучених Штатів, у цій стадії газопровід є важелем впливу на Кремль.
Єдиної позиції щодо російського проєкту "Північний потік-2" між членами Північноатлантичного Альянсу немає. Утім, усі союзники закликають країни розширювати джерела енергії.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на пресконференції у п'ятницю, 14 січня, заявив, що НАТО "штучно заманює" до своїх лав нових членів, зокрема, Україну. Чому росіян так непокоїть євроатлантична перспектива нашої країни, розповів політичний експерт Дмитро Вовнянко.
США дали зрозуміти Росії що без миру в Україні "Північного потоку - 2" Європі не бачити. Російський газопровід не запустять у дію у разі наступу московських військ.
Питання схвалення запуску в експлуатацію вже збудованого російського газопроводу "Північний потік - 2" має вирішуватися відповідно до закону. Утім, через загрози Україні не виключена й можливість повного зупинення даного проєкту, вважає міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Хабек.
З геополітичного погляду будівництво газопроводу "Північний потік-2" було великою помилкою. Про це заявив віцеканцлер ФРН, федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек.
Олаф Шольц пригрозив РФ наслідками для "Північного Потоку-2" у разі військового вторгнення Росії в Україну. Новий канцлер ФРН назвав цю позицію очевидною.
Комітет Палати представників Сполучених Штатів Америки прибрав з оборонного бюджету санкційні заходи проти російського газопроводу "Північний потік-2". Також з документа виключили й обмеження по державному боргу Російської Федерації.
Глава міністерства економіки та клімату Німеччини, майбутній віцеканцлер Роберт Габек заявив, що поки триває сертифікація російського газопроводу "Північний потік-2", відбудеться й його "політичне обговорення" на тлі ескалації ситуації навколо України. Партія "Зелених", співлідером якої є Роберт Габек, є жорстким критиком російського газопроводу.