Майбутній віцеканцлер Німеччини допускає "замороження" "Північного потоку-2"
Глава міністерства економіки та клімату Німеччини, майбутній віцеканцлер Роберт Габек заявив, що поки триває сертифікація російського газопроводу "Північний потік-2", відбудеться й його "політичне обговорення" на тлі ескалації ситуації навколо України. Партія "Зелених", співлідером якої є Роберт Габек, є жорстким критиком російського газопроводу.
"Північний потік-2" наразі не затверджений й перегляд відповідності до європейських та німецьких вимог триває. Про це заявив Габек, інформує Європейська правда.
За його словами, у період, поки триватиме перевірка, уряд Німеччини обов'язково знову політично поговорять про те, як можна поєднати зовнішньополітичну ситуацію в Україні та європейську можливість діяти для деескалації конфлікту.
На даний час Федеральне мережеве агентство Німеччини зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу "Північний потік-2" й введення в експлуатацію проекту може бути відкладено до березня наступного року.
ASPI news інформувало, що керівник найбільшої європейської партії закликав уряд Німеччини відмовитися від Північного потоку-2. Також ми писали, що майбутній канцлер Німеччини назвав присутність військ РФ поблизу кордонів України "дуже серйозною ситуацією".
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.
Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що європейські лідери нібито намагалися змінити позицію президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні під час саміту «Групи семи» у Франції, назвавши їхні аргументи «некорисними» для Москви.
Голова Європейської ради Антоніу Кошта двічі проводив непублічні контакти з представниками Кремля щодо війни Росії проти України, намагаючись з’ясувати можливі дипломатичні шляхи завершення бойових дій.
Американські демократи заявили, що після перемоги на виборах мають намір відновити тіснішу координацію зі своїми європейськими партнерами щодо підтримки України та закликали не списувати їх із політичної гри.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Китай відіграє важливу роль у підтримці російської військової машини, допомагаючи Москві обходити міжнародні обмеження, і закликав Пекін врахувати наслідки такої політики.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії, фактично поховав надії на виконання непублічних домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом під час їхньої зустрічі на Алясці.
Лід: Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії на тлі зростання внутрішньопартійного тиску й падіння політичної підтримки.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.