Голосуй відповідально: ким були майбутні слуги народу

последние новости в Украине останні новини в Україні

Одні вибори закінчились, інші розпочались. Передвиборчі штаби кандидатів у президенти стали штабами парламентських партій. Нові люди, які прийшли в політику на президентських виборах, запустили тренд та моду на нових людей. І тепер, щоб зрозуміти, чого вартий майбутній політик, який у перших номерах списку прохідної партії, і яка у нього репутація доводиться годинами вишукувати в інтернеті всю необхідну інформацію.

Новоспечена партія "Слуга Народу", якій соціологи прогнозують чи не 50% на найближчих виборах, має у своєму складу багато невідомих раніше політиці людей.

Ми вирішили зекономити вам час і зробили коротке резюме першої десятки кандидатів списку "Слуги народу".


1.      Дмитро Разумков 

Він відомий з часів президентських виборів і був речником Володимира Зеленського. Саме він був на усіх ефірах, ток-шоу та інтерв'ю. Зважаючи не надто велику обізнаність Зеленського в політичних тонкощах, Разумкову чудово вдавалось обгортати прості меседжі Зеленського у політологічну термінологію.

Дмитро Разумков не був раніше у політиці, хоча був близький даній сфері. Він був тим, хто створює образ політиці та політикам – політтехнологом.
З 23 років Дмитро почав займатись політконсалтингом у компанії Ukrainian Politconsulting Group і займався там формуванням суспільної думки, іміджем, а також міжнародною інформаційною політикою.

Попри це, він все ж не оминув політику раніше. Після Помаранчевої революції підтримав Віктора Януковича та став членом "Партії регіонів", однак після 2010 року, коли Янукович став президентом, вийшов з партії та продовжив займатись бізнесом у політичному консультуванні.

Тоді ж став консультувати Сергія Тігіпка. Тігіпко був знайомий з батьком Дмитра Разумкова Олександром, оскільки вони разом працювали у Дніпропетровському комсомолі. Олександр Разумков теж був близький до політики та навіть першим помічником Леоніда Кучми в роки його президентства до 1995 року.

Медійною фігурою Дмитро Разумков став тоді, коли Володимир Зеленський почав свою передвиборчу президентську кампанію, де Дмитро Олександрович мав роль його спікера.

Після перемоги на президентських виборах Дмитро Разумков став головою партії "Слуга Народу".

Під час президентської кампанії заявляв, що працює на Володимира Зеленського безкоштовно, за ідею і не претендує на жодні політичні посади.

Якщо зважати на нинішній рейтинг партії, можна прогнозувати, що Разумков стане лідером найбільшої фракції у парламенті, відповідно його особистий вплив на політичні процеси буде вкрай високий, тим паче, зважаючи на те, що Україна це парламентсько-президентська республіка.

Детальніше про Разумкова читайте у досьє від АСПІ.

2.      Руслан Стефанчук

Руслан Стефанчук знайомий з Володимиром Зеленським зі студентських років, вони разом грали у студентському КВК. Після закінчення навчання в університеті, Зеленський пішов у шоу-бізнес, а Стефанчук пішов у науку.

У 2000 році після закінчення аспірантури працював в Хмельницькому університеті управління та права, де був старшим викладачем, згодом став завідувачем кафедри, доцентом, професором кафедри цивільно-правових дисциплін.

Починаючи з 2005 року працював проректором з наукової роботи Хмельницького університету.

У 2011 році він змінив університетську посаду на пост завідуючого відділу проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України.

З 2013 року став завідуючим кафедри цивільно-правових дисциплін Національної академії прокуратури, а з через рік – проректором з наукової роботи цієї ж академії.

З 2016-го  - проректор з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.
Окрім наукової роботи Стефанчук входив у комісії та ради по вдосконаленню та контролю за законодавством, наукою та іншим, серед них мав наступні пости:

  • був у складі Науково-консультативної ради при Вищому спеціалізованому суду України;
  • член навчально методичної комісії по праву Міністерства освіти і науки України;
  • член робочої групи Міністерства освіти і науки по розробці концепції розвитку юридичної освіти;
  • член координаційної ради Західного регіонального центру Національної академії правових наук України;
  • заступник голови Науково-консультативної ради Національної асоціації адвокатів України;
  • ексрадник першого віце-прем'єр-міністра України Степана Кубіва.

Крім цього, Руслан Стефанчук мав відношення до журналістики та публіцистики, оскільки, його роботи публікувались  в багатьох виданнях. Зокрема, він був головним редактором наукового журналу "Law of Ukraine", першим заступником головного редактора юридичного журналу "Право України", "Університетські наукові записки".

Також був членом редакційних колегій низки наукових видань.

Мав Стефанчук і безпосереднє відношення до законотворчості та розробки законопроектів, серед них "Про внесення змін в деякі законодавчі акти в сфері особистих немайнових прав фізичних осіб", "Про охорону репродуктивного здоров'я", "Про облік часу в Україні", "Про внесення змін та доповнень в статтю 707 цивільного кодексу України".

Наукова його діяльність закінчувалась не лише викладанням, він також був членом дисертаційної ради в Інституті держави і права ім. Корецького НАН України та в Інституті законодавства Верховної Ради.

Під час президентської кампанії Володимира Зеленського Стефанчук відповідав за ідеологічний напрямок роботи у штабі.

Після перемоги на виборах президента Зеленський призначив його своїм представником у Верховній Раді.

3.      Ірина Венедіктова

Венедіктова не була надто відома у політичній сфері, однак теж мала відношення до виконавчої гілки влади.

Найбільш широкої впізнаваності здобула завдяки участі у команді кандидата у президенти Володимира Зеленського в якості експертки з питань проведення судової реформи.

До цього часу вона працювала у Харківському університеті ім. Каразіна завідувачкою кафедрою цивільно-правових дисциплін.
Крім цього, вона є віцепрезиденткою Фонду медичного права та біоетики України, крім цього, була головою спеціалізованої вченої ради юридичного факультету.

Обіймала пост радника з питань юридичного аудиту в приватній компанії "Arbitis".

Крім цього, вона мала певне відношення і досудової гілки влади. Підтвердження цьому є факт того, що вона була суддею третейського суду у справах медицини.

До сьогодні працює на кафедрі цивільно-правових ініціатив юридичного факультету ХНУ імені Каразіна.
Вона хотіла з третейського суду стати суддею у Верховному суді України, але під час проходження атестаційних тестів набрала замалу кількість балів, у результаті чого вибула з конкурсу.

Попри те, що вона працювала в науковій сфері, у суді, та трішки у приватних підприємствах, Венедіктова досить таки не бідна людина. Її декларація привернула значну увагу з боку суспільства.

Так, декларація за 2015 рік, яка є у відкритому доступі, говорить про те, що Венедіктова володіє офісним приміщенням площею 150 кв. м та паркувальним місцем. Її дітям належить два житлових будинки та дві земельні ділянки.

Вона володіє колекцією годинників, в тому числі і цінних. Наприклад годинник Rolex вартістю 100 тисяч грн та Hublot вартістю 115 тисяч.
Крім цього, у її володінні три автомобілі, в тому числі Porshe Cayene вартістю 867 тисяч грн. Члени її сім’ї теж володіють елітними автомобілями, батько – Toyota Camry, а чоловік Mazda CX-7.

На той час (2015 рік), володіла 20 тисячами доларів на банківському рахунку, п’ятьма тисячами євро та 32 тисячами гривень. У готівці зберігала більше ніж пів мільйона гривень.

4.      Давид Арахамія

В інтернеті відомий під псевдонімом Давід Браун. Дану людину пов’язують з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Власник IT-компанії Template Monster, яка працює на ринок Сполучених Штатів Америки. Він є також засновником веб-платформи Weblium для створення інтернет-сайтів.

У 2014 році, після початку війни на Донбасі заснував волонтерську організацію "Народний проєкт", яка збирала кошти для українських військових. З самого початку організація збирала кошти на екіпіровку миколаївських десантників з 79 Окремої десантно-штурмової бригади.

Влітку 2014 року отримав пропозицію від голови Миколаївської облдержадміністрації Вадима Мерикова стати його особистим радником.
У вересні 2014 року призначений уповноваженим міністра оборони з питань закупівель.

В 2015 році Головна військова прокуратура при Генеральній прокуратурі відкрила кримінальне провадження проти Давида Арахамії. На думку ГПУ, Давид, будучи головою ради волонтерів при міністерстві оборони, мав відношення до закупівель палива для армії за завищеними цінами. Однак інформації щодо справи немає досі.

Також, п’ятий президент України Петро Порошенко нагородив Давіда Арахамію орденом "За заслуги" ІІІ ступеню.
Зараз він у списку "Слуги народу" під номером чотири.

5.      Галина Янченко

Соціологиня за освітою і одразу після закінчення освіти почала займатись антикорупційною діяльністю.

Активною громадською діяльністю почала займатись з 2005 року. Під час студентства обиралась на керівні посади студентської організації "Спудейське братство".

У 2008 році заснувала Київський осередок організації "Демократичний альянс".

У 2014 році була обрана депутаткою Київради за списками "Демократичного альянсу".

На посту депутатки займається питаннями зловживання у земельному користуванні та боротьбою з корупцією.

Крім цього, вона є головою Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України.

У команді кандидата на пост президента України Володимира Зеленського була радницею з питань протидії корупції.

6.      Михайло Федоров

Блискуча рекламна кампанія Володимира Зеленського на президентських виборах, яка багато в чому забезпечила йому перемогу, є результатом роботи Михайла Федорова.

Крім цього, він організовував та координував роботу місцевих інформаційних ресурсів у соціальних мережах на підтримку кандидата у президенти Зеленського.

Федоров попри те, що його називають технократом, і раніше він помічений ніде не був, уже займався політикою.

За освітою він соціолог, закінчив Запорізький національний університет, факультет соціології та управління.

Його активність почалась ще у студентські роки, де, у 2012 році був студентським "мером" у Запоріжжі в проєкті "Студентська республіка".

На минулих парламентських виборах був у списку партії "5.10" під номером 166. Але партія взагалі не пройшла в парламент.

При цьому рік до цього у Запоріжжі заснував діджитал-агенцію "SMMSTUDIO". Він провідний спеціаліст з просування реклами у інтернеті, зокрема у соціальних мережах.

В проєкті освітнього характеру для приватних підприємців "Суперлюди" був операційним директором.

Проєкт "держава у смартфоні", про яку часто говорить чинний президент, є його роботою.

На відміну від Володимира Зеленського, він підтримав заборону російський соцмереж в Україні та вважає що це сприятиме розвитку українського рекламного бізнесу.

7.      Олександр Корнієнко

Нині Олександр обіймає пост голови виборчого штабу партії "Слуга народу".

За фахом він політтехнолог, але за освітою не тільки. Основну освіту він здобув у Київському політехнічному університеті, де здобув освітньо-кваліфікаційний рівень Магістр з хімічних технологій.

Після цього в Німеччині закінчив Вісбаденську академію психотерапії.

Він відомий як бізнес-тренер та мотиваційний спікер.

Громадський діяч, один із засновників та керівників проекту "Спілка ініціативної молоді". У нього за плечима понад 100 навчальних тренінгів для молоді.

У 2009 році за версією Молодіжного рейтингу року став переможцем у номінації "Молодий тренер року-2009".

У 2015 році він уже мав відношення до політичного життя. Працював на місцевому рівні у штабі кандидата на пост міського голови міста Миколаєва від "Самопомочі" Олександра Сєнкевича.

Вже у 2019 році працював у штабі кандидата на пост президента України Володимира Зеленського.

Знамениті дебати на стадіоні "Олімпійській" організовував Олександр Корнієнко з боку Зеленського.

У травні 2019 року став керівником передвиборчого штабу партії "Слуга Народу".

Фраза про те, що якщо депутатам не вистачає заробітньої плати, нехай пишуть книжки, належить саме йому.

8.      Анастасія Красносільська

Про неї вкрай мало інформації, лише біографічні дані. 

Її називають експерткою з питань боротьби з корупцією, реформ судової та правоохоронної системи.

За освітою юристки та філософиня. Першу освіту здобула в Київському національному економічному університету ім. В. Гетьмана. Другу, філософську освіту, вже здобула у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

Створення в Україні Вищого антикорупційного суду ініціювалось не без її участі.

Останні три роки працювала в Центрі протидії корупції, де курувала адвокаційні програми.

Членкиня делегації України в міжнародній організації "Група держав Ради Європи проти корупції" (GRECO).

Вона також має відношення до Україно-Американського проекту USAID "Громадяни в дії".

9.      Олександр Ткаченко

Ця особистість у списку "Слуги Народу" активізувала розмови про причетність до Володимира Зеленського та його політичної сили до олігарха Ігоря Коломойського. Олександр Ткаченко  — генеральний продюсер медіахолдингу "1+1", який належить Коломойському.

За освітою журналіст, освіту здобув у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

Серед його освітніх регалій також згадується диплом Гарвардської школи бізнесу, який він отримав у 2016 році.

Крім цього він навчався у бізнес-школі у Сингапурі за програмою Value Creation for Owners and Directors, яку закінчив у 2018 році.

Олександр Ткаченко почав кар'єру журналіста ще у СРСР у 1988 році. Він одразу став редактором та ведучим щотижневої програми "Молодіжна студія "Гарт" на телеканалі УТ-1. Закінчив там працювати одразу після розпаду СРСР у 1991 році.

Після цього став кореспондентом британського інформаційного агентства Reuters.

Через три роки в 1994 році створив щотижневу аналітичну програму "Післямови", де сам же і був ведучим.

У 1996 році разом із командою попереднього проекту перейшов до телерадіокомпанії "Студія 1+1", де створив проект "Телевізійна Служба Новин", її ведучою стала Алла Мазур.

В 1998 році створив авторську програму інтерв'ю з відомими особистостями "Обличчя світу". Серед гостей були Жак Ширак, Аугусто Піночет, Далай Лама та інші.

В 1999 році очолив компанію "Новий канал". Завдяки новій команді та проектам, які були реалізовані Олександром Ткаченком, телеканал увійшов у трійку лідерів за популярністю на українському медіа-ринку.

З початку 2000-х на рік став радником Віктора Ющенка, який тоді був прем'єр-міністром.

У 2003 році став керівником ще кількох телеканалів (став керувати проектами "ICTV" і "СТБ"), які відносять до олігарха Віктора Пінчука.
Під час президентський виборів у 2004 році був ведучим теледебатів між кандидатами на пост президента України Віктора Ющенка та Віктора Януковича.

У 2005 році, разом із Андрієм Шевченком був активістом створення Суспільного телебачення.

У 2008 році поїхав працювати у Москву, де став заступником генерального директора телеканалу "РЕН-ТВ". Даний медіа-холдинг належав німецькому холдингу "RTL Group".

В серпні цього ж року повернувся до України та став генеральним директором групи каналів "1+1 Media". В пул холдингу входили такі телеканали як: "1+1", "2+2", "ТЕТ" та "Сіті".

З 2011 року на телеканалі "1+1" вийшла авторська телепередача "Tkachenko.UА", де він проводив інтерв'ю з політиками та іншими знаменитостями.
 
В 2018 році Олександра Ткаченка журнал "Фокус" помістив у ТОП-100 найбільш впливових українців. Також входить у трійку кращих СЕО-менеджерів за версією Delo.ua.

За версією премії "X-Ray Marketing Awards" у 2017 році увійшов у ТОП-3 генеральних директорів орієнтованих на маркетинг.

Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профілактика включила Олександра Ткаченка в десятку найбільших ворогів української преси у 2012-2013 роках.

Про його участь у парламентських виборах стало відомо лише на з'їзді партії "Слуга Народу". До цього Ткаченко рідко висловлювався з приводу політики та не озвучував жодних намірів. Тим паче його політична програма та роль у парламентській роботі поки що незрозуміла.

10.  Жан Беленюк

Спортсмен, який став повною несподіванкою у команді "Слуги Народу". Борець греко-римського стилю у вазі до 85 кг. На Олімпійській Іграх 2016 року став срібним призером.

Через своє афроамериканське походження уже встиг опинитися в центрі скандалу одразу після оприлюднення списку партії. Журналіст видання "Голос України" Василь Чепурний назвав Жана "негром", а президента Володимира Зеленського "євреєм-клоуном". Редакція видання заявила, що не поділяє думок колеги.

Вся біографія Жана Беленюка — виключно спортивні здобутки.

Боротьбою він почав займатись коли йому було 9 років.

Тренували його Віталій Киселиця, згодом – Олексій Добровольський, обидва отримали звання кращого тренера України, коли Жан переміг на чемпіонаті Європи.

Славиться своєю патріотичною позицією. У 2016 році приєднався до флешмобу #яЛюблюСвоюКраїну де у форматі відео розповів за що любить Україну.

Попри значний вклад в популяризацію спорту в Україні та самої України на міжнародній арені, проживає з мамою в однокімнатній квартирі готельного типу площею 32м2 в мікрорайоні Виноградар. Після перемоги на чемпіонаті світу у 2015 році йому мали виділити квартиру, однак цього не сталось. 

Після перемоги на чемпіонаті Європи Жан написав, що присвячує перемогу київському очільнику Віталію Кличку, тим самим нагадав про свою проблему через ненадання йому заслуженого житла. В результаті, у 2018 році, він все ж таки отримав ордер на власну квартиру.
Був нагороджений ордером "За заслуги" ІІІ ступеня за високі досягнення на Олімпійських Іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

Також його нагородили медаллю "За працю і звитягу" у 2013 році за високі результати на XXVII Всесвітній літній універсіаді в Казані.
Серед найбільший його нагород: срібло на Олімпійських іграх у 2016 році, золото на Чемпіонаті світу у Лас Вегасі в 2015 році, три золотих медалі з Чемпіонатів Європи (Вантаа 2014, Рига 2016, Бухарест 2019).

У травні на своїй сторінці у соцмережах розмісив світлину з Адміністрації Президента разом з Володимиром Зеленським, а вже на з'їзді партії його оголосили десятим у списку.

За його словами, йде у політику, щоб боротись з корупцією в сфері спорту.

 


Партія “Слуга Народу” мала рейтинг вище 40% ще до того, як було оголошено списки і відомий лідер партії. Володимиру Зеленському вдається конвертувати свою впізнаваність у партаментську сферу.

Зважаючи на список, можна резюмувати, що він здебільшого складається з людей, які дійсно не були у політиці, хоча деякі з них мали до неї відношення. Запит на нові обличчя реалізується, як того бажає суспільство. Зважаючи на доволі високі соціологічні рейтинги, можна сказати, що це вдалий та позитивний крок, однак чи буде це оновлення мати і якісний характер - дізнаємось дуже скоро. 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Україна отримала перші два мільярди доларів від міжнародного валютного фонду. Найближчим часом кошти надійдуть на рахунки Національного банку України. Кореспондент АСПІ з'ясовував на яких умовах Україна отримала мільярди від головного міжнародного кредитора.

11 червня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Президент України Володимир Зеленський 20 травня провів у Маріїнському парку пресконференцію з приводу річниці своєї інавгурації. Потрапити на захід змогли не всі журналісти – пресслужба президента пояснила це карантинними заходами.

20 травня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Українська асоціація туристичних агентств зазначила, що поки країни Європи думають, як безпечно дозволити туристам відпочивати у них, турагентства України опрацьовують плани переходу на внутрішні курорти. Експерт дав пораду, коли і куди найкраще планувати турпоїздку, щоб заощадити і уникнути ризику інфікування COVID-19.

5 травня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

В Україні через коронавірус та інфляцію змінилися ціни на продукти. У Держстаті розповіли, які і на скільки.

 
16 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Україна отримала перші два мільярди доларів від міжнародного валютного фонду. Найближчим часом кошти надійдуть на рахунки Національного банку України. Кореспондент АСПІ з'ясовував на яких умовах Україна отримала мільярди від головного міжнародного кредитора.

11 червня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Президент України Володимир Зеленський 20 травня провів у Маріїнському парку пресконференцію з приводу річниці своєї інавгурації. Потрапити на захід змогли не всі журналісти – пресслужба президента пояснила це карантинними заходами.

20 травня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Українська асоціація туристичних агентств зазначила, що поки країни Європи думають, як безпечно дозволити туристам відпочивати у них, турагентства України опрацьовують плани переходу на внутрішні курорти. Експерт дав пораду, коли і куди найкраще планувати турпоїздку, щоб заощадити і уникнути ризику інфікування COVID-19.

5 травня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

В Україні через коронавірус та інфляцію змінилися ціни на продукти. У Держстаті розповіли, які і на скільки.

 
16 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Світова економіка загалом може відновитися досить швидко, а от що стосується конкретних країн – то багато чого залежить і від перебігу епідемії, і від початкового рівня добробуту, і від рішень влади в економічній сфері.

1 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

ASPI розібрався, чому закон про обіг земель сільськогосподарського призначення ухвалили саме зараз і що зміниться для українців із моменту набуття законом чинності.

31 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Наймолодший очільник уряду України Олексій Гончарук протримався на посаді трохи більш як півроку. Він очолив Кабінет міністрів 29 серпня минулого року, а був відправлений у відставку сьогодні, 4 березня.

4 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Чи застосовують спрощені режими оподаткування в Європі та яка сфера застосування реєстраторів розрахункових операцій? 

25 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Кабінет міністрів обіцяє скоротити смертність і збільшити тривалість життя

11 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Верховна Рада частково вирішила майбутню долю розподілу влади в Києві, ухваливши в першому читанні закон "Про місто Київ – столицю Україну" 

4 жовтня 2019
Вибір редакції

Пандемія коронавірусу відбила в багатьох бажання їхати на відпочинок залізницею, автобусом чи літаком. ASPI news зібрав інформацію про морські курорти України, куди просто дістатися власним автомобілем.

30 червня 2020

30 червня Федерація професійних спілок України влаштувала пікет під Верховною Радою та Офісом Президента. Основною вимогою мітингувальників було недопущення ухвалення законопроєкту "Про працю" №2681.

 
30 червня 2020

Більшість країн поступово послаблюють карантинні обмеження і готуються до зустрічі туристів. У число таких увійшла Грузія, а кореспондент ASPI news вивчив, де відпочити біля моря в Грузії влітку-2020, і на що там можна подивитися.

29 червня 2020

Після того, як в Україні влада ввела адаптивний карантин, для українців це стало вагомим приводом нарешті побачити власну країну. Кореспонденти ASPI news підготували добірку найбільш незвичайних місць, про які багато хто не чув, але де обов'язково варто було б побувати.

29 червня 2020