Парламент випередив Зеленського, — депутати про вихід НФ з коаліції

17 травня 2019
38
последние новости в Украине останні новини в Україні

Народний фронт поклав край усім розмовам щодо ймовірності розпуску Ради і показав Зеленському, що у депутатів є інструменти, щоб завадити новообраному президенту проводити свою політику.

17 травня фракція "Народний фронт" вийшла із коаліції "Європейська Україна". Ця коаліція існувала лиш формально, адже фракція "Радикальна партія Олега Ляшка" вийшла ще 2016 році, однак це не завадило парламенту досі функціонувати. Більше того, за крайньої необхідності, більшість у парламенті зібрати було досить реально.

Сьогоднішні соціологічні рейтинги дають "Народному Фронту" підтримку всього 0,7% населення, а це означає, що у разі виборів через два місяці їх шанси перетнути відсотковий бар'єр - близькі до нуля. Якщо ж вибори будуть через шість місяців, у такому разі можливі і інші варіанти.

Володимир Зеленський ще не ставши президентом вже поставлений перед фактом, що коаліції немає. Тепер у парламента є 30 днів для формування нової коаліції. Таким чином, якщо нова коаліція не буде сформована, Зеленський потрапив у юридичну колізію, оскільки у нього будуть явні підстави для розпуску Ради, але водночас Конституція заборонятиме це робити, оскільки до закінчення повноважень Ради залишиться менше шести місяців і розпуск неможливий.

У такому разі йому доведеться порушувати або одну, або іншу норму Конституції.
В самому парламенті лунали різні думки на цей рахунок.


Блок Петра Порошенка іменем голови фракції Артура Герасимова говорить, що колеги народофронтівці на це мали повне право і нічого тут шукати якісь додаткові сенси.

"Головне – все має відбуватись у чіткій відповідності до законів України та до Конституції України", - говорить Герасимов, натякаючи на те, щоб Зеленський, якщо не вийде сформувати нову коаліцію, не порушувавзакон, розпускаючи парламент.

Не погоджується з ним Олег Березюк з "Самопомічі" і однозначно говорить, що дія “НФ” – це інструмент олігархів, які "при кориті", для того, щоб лишитись біля нього ще на півроку.Зокрема, каже нардеп, це стосується уряду.

Він стверджує, що ці півроку представники уряду будуть розказувати про любов до України для того, щоб зберігати доступ до ресурсів.

Березюк переконаний, що навіть при тому, що нова коаліція не сформується, президент не зможе порушити Конституцію і розпустити парламент без коаліції.

Він також зазначив, що питання про нарощення рейтингу за шість місяців, що лишились до чергових виборів, не стоїть на порядку денному.

"Олігархи, які стоять за "Народним Фронтом" не думають про рейтинг", - вважає Березюк.

"Вони використали "Народний Фронт", щоб мати доступ протягом п'яти років до корита (державного бюджету – ред.), і тепер викидають (НФ — ред.)", - додає нардеп.

Його соратниця по партії Тетяна Острікова погоджується з ним і стверджує, що ці події чітко лежать у логіці подій минулих тижнів.

"Протягом минулих тижнів у парламенті торгувались за дату інавгурації, оскільки вважали, що якщо інавгурація відбудеться до 28 травня, це означатиме, що новообраний президент може розпустити парламент, оскільки немає піврічного імунітету", - каже Острікова.

Квапливість "Народного фронту" і його виходу з коаліції Острікова пояснює тим, що вчора, 16 травня з'явилась інформація про те, що Зеленський був невдоволений датою інавгурації 20 травня і підготував проект Указу про розпуск парламенту.

"Цій політичній силі вкрай не вигідно щоб вибори відбулися через два місці, тобто в липні, адже у них низький рейтинг і за цей час вони не встигнуть привести парламентську кампанію", - додає Острікова.

Вона також переконана, що нова коаліція сформована не буде, адже, наприклад, їхній політсилі, нема з ким вступати в коаліцію. Крім того, додає депутатка, якби така можливість існувала, коаліція вже давно була б сформована.

Отже, резюмує Острікова, така дія направлена не на результат роботи парламенту, а на процес, який передбачає унеможливлення розпуску парламенту.

Але, зазначає депутатка, що все ж Зеленський зможе розпустити парламент навіть попри всі вищеописані обставини, якщо піде політико-правовим шляхом і заявить про розпуск парламенту 20 травня, мотивуючи це тим, що в парламенті немає порозуміння і підпише відповідний указ.

Цікава деталь у тому, що жоден суд не зможе оскаржити такий указ і Центральна виборча комісія муситиме видати постанову і призначити позачергові вибори, говорить Острікова.

Свободівець Андрій Іллєнко стверджує, що це технічний трюк для сковування дій новообраному президенту, адже в останні шість місяців права розпуску не буде.

Але попри це, говорить Іллєнко, юридично ситуація виглядає неоднозначно, оскільки якщо абстрагуватись від політики, у Зеленського є всі підстави говорити про розпуск парламенту, оскільки даний склад неефективний.

"Я особисто вважаю, що якщо Зеленський захоче розпускати Раду, то він її розпустить, але це буде не зовсім юридично коректне рішення, але саме в такій ситуації важко зважати лише на юридичні норми", - говорить депутат.

Також додає, що він особисто не проти розпуску діючого парламенту та позачергових виборів, і його партія ВО "Свобода" готова до виборів.

Головна проблема, зауважує Іллєнко, не в тому, коли саме будуть вибори до парламенту, а за якими правилами, отже головне – змінити виборче законодавство.

Єгор Соболєв погоджується з колегами про політичній трюк проти новообраного президента.

Що стосується того, чи можливо сформувати нову коаліцію за 30 днів, Соболєв говорить:

"У корупціонерів коаліція під 300 голосів, чи захочуть вони її формалізувати – це питання до них".

Щодо того, чи зможе НФ наростити рейтинг за шість місяців – це можливо, стверджує Соболєв, адже у них достатньо грошей, щоб зробити ребрендинг або інші політтехнологічні дії для нарощення електорального поля.

А от один із учасників виходу з коаліції народофронтівець Андрій Тетерук вважає такий крок абсолютно раціональним і розумним та відкидає будь-які розмови про технічність такого рішення.

Головна причина, чому особисто він саме зараз проголосував про вихід з коаліції, це вчорашнє провальне голосування за Закон про конкурентність в космосі (Законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо демонополізації та розвитку космічної діяльності" – ред.).

"Для мене це було останньої каплею, яка показує, що в такому форматі ухвалювати державні рішення для покращення ситуації в країні неможливо", - каже Тетерук.

Він також додає, що вихід з коаліції був викликаний виключно бажанням стримати баланс в країні, не дозволяючи погіршити ситуацію.

Більше того, Тетерук вважає, що ситуація яка склалася, дозволяє посилити роботу парламенту і об'єднати народних депутатів для спільної роботи.

На питання, чи не боїться НФ перевиборів, зазначив, що це не так, адже у фракції багато депутатів, які брали участь у війні і були на Майдані, а отже їм боятись нічого.
До чого тут участь у воєнних діях до перевиборів, він не уточнив.

Єдине чого вони бояться, так це того, що країна може втратити контроль та припинити своє існування, якщо ворог скористається цим, каже Тетерук.


Для новообраного президента Володимира Зеленського існує ще досить велика база юридичних аспектів, аби стримати його роботу, або унеможливити певні його починання. 

Зараз єдине, на що він може спертися, це народну підтримку, однак форму цієї підтримки доведеться вигадувати, зважаючи на існуючу політико-правову парадигму, яка еволюціонувала протягом 28 років незалежності та передбачила механізми стримування контрсистемних сил.

Наразі існуюча ситуація змушуватиме Зеленського проявляти свій креатив не лише в медійному, а і політичному просторі, а для цього креативу необхідна команда, і командою «Кварталу 95" тут не обійдешся. А це означає, що ефективність кадрової політики Зеленського визначить на чийому боці буде м'яч, принаймні наступні шість місяців.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

13 листопада в Києві зібралися експерти з різних міст України, щоб обговорити варіанти удосконалення проєкту адміністративно-територіального устрою районного рівня в Київській області. Координатори проєкту внесли свої пропозиції щодо укрупнення районів.

13 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

7 листопада на Подолі відбулося урочисте відкриття муралу «Маленький громадянин», створеного за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Зазначимо, що тема муралу присвячена п’ятиріччю глобальної компанії #iBelong від Агентства ООН у справах біженців, метою якої є подолання проблеми «без громадянства» до 2024 року.

8 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

6 листопада 1943 року радянські війська вступили у столицю радянської  України. Те, що відбулося цього дня, у комуністичній літературі іменувалося "визволенням Києва від німецько-фашистських загарбників". Однак, в останні роки старій інтерпретації тих подій у Східній Європі був кинутий потужний виклик, і Україна, хоч-не-хоч, також мусить долучитися до переосмислення цього епізоду свого минулого.

6 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Противники виконання Мінських домовленостей представили альтернативний план досягнення миру на Донбасі.

4 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

13 листопада в Києві зібралися експерти з різних міст України, щоб обговорити варіанти удосконалення проєкту адміністративно-територіального устрою районного рівня в Київській області. Координатори проєкту внесли свої пропозиції щодо укрупнення районів.

13 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

7 листопада на Подолі відбулося урочисте відкриття муралу «Маленький громадянин», створеного за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Зазначимо, що тема муралу присвячена п’ятиріччю глобальної компанії #iBelong від Агентства ООН у справах біженців, метою якої є подолання проблеми «без громадянства» до 2024 року.

8 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

6 листопада 1943 року радянські війська вступили у столицю радянської  України. Те, що відбулося цього дня, у комуністичній літературі іменувалося "визволенням Києва від німецько-фашистських загарбників". Однак, в останні роки старій інтерпретації тих подій у Східній Європі був кинутий потужний виклик, і Україна, хоч-не-хоч, також мусить долучитися до переосмислення цього епізоду свого минулого.

6 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Противники виконання Мінських домовленостей представили альтернативний план досягнення миру на Донбасі.

4 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

1 листопада в інформагентстві «Укрінформ» пройшла презентація результатів соціологічного опитування на тему «Що думає українське суспільство про ситуацію на Донбасі?», організатором якої виступила Школа політичної аналітики НаУКМА. 

1 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Самураї, кіно та німці, відстріл зомбі та Велесова Ніч. Хочете – святкуйте, хочете – не святкуйте, справа ваша, але бути обізнаними нікому не завадить.

1 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

31 жовтня інформагентство «Голос.ua» проводило пресконференцію на тему розведення військ на Донбасі, а також майбутній зустрічі президентів України та РФ в рамках нормандського формату. 

31 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Найстрашніше свято року, кіно з котиками та нічний нон-стоп з перегляду рекламних роликів. Оберіть собі захід до смаку й проведіть вихідні не тільки з користю, а ще й цікаво.  

25 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

21 жовтня аеропорт "Бориспіль" оголосив надзвичайну ситуацію в зв'язку з обробкою полів у зоні аеропорту хімічними речовинами, що містять аміак, вказавши, що є постраждалі. І сьогодні, 22 жовтня, деякі авіарейси були припинені.

22 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

18-20 жовтня у Київському Міжнародному виставковому центрі відбувся XX Міжнародний салон авторської ляльки та Тедді " Модна лялька" 

21 жовтня 2019
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

7 листопада на Подолі відбулося урочисте відкриття муралу «Маленький громадянин», створеного за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Зазначимо, що тема муралу присвячена п’ятиріччю глобальної компанії #iBelong від Агентства ООН у справах біженців, метою якої є подолання проблеми «без громадянства» до 2024 року.

8 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

6 листопада 1943 року радянські війська вступили у столицю радянської  України. Те, що відбулося цього дня, у комуністичній літературі іменувалося "визволенням Києва від німецько-фашистських загарбників". Однак, в останні роки старій інтерпретації тих подій у Східній Європі був кинутий потужний виклик, і Україна, хоч-не-хоч, також мусить долучитися до переосмислення цього епізоду свого минулого.

6 листопада 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Поки представники МОЗ та урядовці ламають списи, обговорюючи механізми впровадження новацій, ми вирішили з'ясувати, як йдуть справи "на землі" - в Національному медичному університеті імені О. Богомольця, від успіхів якого з підготовки нової медичної еліти безпосередньо залежить успіх реформ.

5 листопада 2019

Виставка київського художника відповідає осінньому настрою

28 жовтня 2019