Артур Прузовський про українську альтернативну музику
Альтернативне українське мистецтво бере свій початок з кінця 80-х, коли «Брати Гадюкіни» разом з Вікою Врадій, яка була нарівні з західноєвропейськими артистами, виграли Гран-прі на фестивалі «Червона Рута». Потихеньку розвиваючись в невеликих рок-клубах і на не частих фестивалях «непопсова» українська музика вийшла на рівень іноземних музикантів, підкорила Європу і збирає повні зали, але - закордоном. Поговоримо про «не розкручених» на Батьківщині, але визнаних в інших країнах виконавців-альтернативників.
Саша Буль. Американське кантрі на чернівецький манер
Тільки за один останній рік фолк-музикант з Чернівців Саша Буль (він же Sasha Boole) відіграв 150 концертів в Польщі, Німеччині, Білорусі та Молдові. А в 2016 Саша став автором саундтреків до документальної стрічки Dustards, яка отримала кілька нагород на міжнародних кінофестивалях
«Європа в захваті від кантрі з буковинським акцентом! Для середньостатистичних українців - це поки дика екзотика. Але вибравши саме такий стиль він відкрив собі вікно в Європу, і грає закордонні тури один за іншим» - прокоментував польський музикант Артур Прузовський.
Відзначимо, що його альбом «Survival Folk» став одним з небагатьох виданих на вінілі.
Jinjer - «Краща українська метал-група»
Це не суб'єктивна думка, а почесна премія колективу з Горлівки, вручена в 2013 році. Тоді вони зіграли свій перший міжнародний тур, виступивши протягом 20 днів в містах України, Молдови і Румунії. Зараз ці металісти співпрацюють з австрійським лейблом Napalm Records, не сходять з іноземних сцен і подумують переїхати в Європу, так як на батьківщині вони не надто популярні. Музикант Артур Прузовський пояснює це тим, що: «Вони одні з небагатьох представників «важкої категорії», хто має якісні англомовні тексти і жіночий вокал, тому і збирають повні стадіони закордоном. На відміну від Jinjer багато талановитих українських альтернативників мають проблему з написанням хороших текстів англійською ».
Panivalkova. Чуттєвий жіночий мінімалізм
Клавіші, кастаньєти, губна гармоніка, перкусія, барабани - все це феєричний набір інструментів приправлений потужною жіночою енергетикою під назвою Panivalkova.
Кожен свій виступ молоде жіноче тріо Ірина Кульшенко, Даша Пугачова і Іра Лузіна перетворюють на справжнє дійство з жартами і яскравими костюмами, і вже мають в Європі свою аудиторію. Польський музикант Артур Прузовський каже, що здивований тим, як стримано українські слухачі приймають Panivalkova, адже на їхніх концертах в Польщі, які в цьому році відбулися у Варшаві та Кракові збираються повні зали.
Але самі дівчата не дуже сумують через відсутність української аудиторії, тому що встигли за літо побувати не тільки в сусідній Польщі, а й в повноцінному першому турі Західною Європою.
BrunettesShootBlondes. Перші українці в Billboard
Український гурт, що грає інді-поп і альтернативну музику, прогриміла на весь світ в 2014-му з кліпом "KnockKnock". Тоді їх відео, зняте за допомогою 14 пристроїв Apple, за перші 10 днів набрало понад 5 млн переглядів на YouTube - згадує Прузовський. Публікації про BrunettesShootBlondes незабаром з'явилися в Billboard, TheDailyMirror, USA Today, Mashable, BusinessInsider, DailyMail та інших світових медіа. Зарубіжна преса називала групу сенсацією.
До речі, потім музиканти зняли кліп в партнерстві з німецьким виробником автомобілів "Opel" і продовжили активно гастролювати по Європі.
Польський музикант Артур Прузовський також відзначив групу Zapaska, яка була створена в 2009 році в Кам'янці-Подільському. Їхні музичні композиції прості і експериментальні водночас, створені в режимі Live-looping - за допомогою зациклення і мікшування музичних фраз.
«У перші роки існування групу активно запрошували на українські фестивалі. На жаль, зараз Zapaska, як і багато нетипових колективів набагато популярніші за кордоном - в Польщі, Чехії, Словаччини, ніж у себе на батьківщині ». - зауважив музикант.
Можливо, це не так вже й погано, що українську альтернативу визнали і прийняли «там», будемо сподіватися - що і тут, на Батьківщині, вони теж матимуть успіх.
Музика це універсальна мова не потребує перекладів. Слухай українське!
По теме
Первая леди Украины Елена Зеленская сообщила, что в Перу появился аудиогид на украинском языке. Он заработал в музее «Место памяти, толерантности и социальной интеграции». Заведение посвящено историям тех, кто погиб от насилия коммунистических повстанческих движений и нарушения прав человека со стороны силовиков в течение 1980–2000 годов.
Ученые провели исследование и опросы, в ходе которых был определен рейтинг самых привлекательных ягодиц в мире.
Украинский кинематограф впервые за историю существования получил кинопремию Оскар в номинации – Лучший документальный фильм.
Объявлены лауреаты "Золотой дзиги" за лучшую мужскую роль.
Земфира Рамазанова – одна из немногих российских звезд, которая не захотела иметь ничего общего с режимом Путина, решившего убивать простых мирных граждан на чужой территории за идеи больного на голову Владимира Путина.
Группе Kalush Orchestra предложили представить Украину на Евровидении-2022 после скандала с дисквалификацией Алины Паш, победительницы Нацотбора. Группа подтвердила свое участие.
Об уходе кинорежиссера с должности члена правления "Общественного" сообщили в наблюдательном совете НСТУ в пятницу, 18 февраля. Возможно, Ярослав Лодыгин будет еще сотрудничать с компанией, но уже в другом качестве.
Фаворитка нацотбора на Евровидение 2022 года Алина Паш определилась с "виновниками" своей скандальной дисквалификации. Весь негатив, по мнению певицы, поступал исключительно из фейковых аккаунтов.
После скандала с победительницей отбора Алиной Паш группе Kalush Orchestra предложили представить Украину на Евровидении-2022. Музыканты заняли на конкурсе второе место.
Во вторник, 15 февраля, в Киеве состоялась премьера киноленты "Носорог" украинского режиссера Олега Сенцова. Это первый фильм режиссера, который он снял после освобождения от российского заключения.
Новости «Культура»
Первая леди Украины Елена Зеленская сообщила, что в Перу появился аудиогид на украинском языке. Он заработал в музее «Место памяти, толерантности и социальной интеграции». Заведение посвящено историям тех, кто погиб от насилия коммунистических повстанческих движений и нарушения прав человека со стороны силовиков в течение 1980–2000 годов.
Ученые провели исследование и опросы, в ходе которых был определен рейтинг самых привлекательных ягодиц в мире.
Украинский кинематограф впервые за историю существования получил кинопремию Оскар в номинации – Лучший документальный фильм.
Объявлены лауреаты "Золотой дзиги" за лучшую мужскую роль.