Зеленська розповіла про емоційний стан президента, їхню спільну мрію та доньчиного бойфренда з Маріуполя

Перша леді Олена Зеленська рідко публічно говорить про свою сім’ю, стосунки з чоловіком та особисте. Однак інколи все ж вдається до подробиць, зокрема, і в інтерв’ю.
У розмові з британським журналістом Пірсом Морганом Олена Зеленська розповіла про вплив війни на їхніх дітей, чи дає вона волю емоціям, коли ніхто не бачить, як часто їй вдається зустрітися з чоловіком та в який спосіб той справляється з емоційним стресом. Зеленська зазначила, що два роки війни сильно позначилися на побуті дітей: 19-річної Олександри та 10-річного Кирила. "Ми намагаємося підтримувати нормальне життя настільки, наскільки це можливо. Моя донька зараз на 2-му курсі університету, син ходить до школи. Але, авжеж, це складно, коли ти не можеш нічого планувати своїм дітям. На ці два роки у нас було багато планів. Ми б могли робити багато речей із ними, наповнювати їхні життя позитивними емоціями. А зараз усе на паузі. Ніяких свят, канікул і відпочинків. Всі думають про війну", – сказала вона.
"Мій син постійно говорить, і це насправді важко пояснити усім дітям, коли війна закінчиться? На це немає відповіді. Через це складно. Але нам пощастило, що син може ходити в школу. І в його школі є укриття. На жаль, не всі школи в Україні мають таке укриття. А наші Надзвичайні служби не дозволяють працювати школам, де немає укриття. І майже третина дітей навчаються онлайн… Жалітися не буду, але ми всі хочемо, щоб цей період закінчився, і залишився тільки періодом, а не змінив наше життя. І ми всі хочемо вийти з цього у нормальному психологічному стані", – розповіла Зеленська.
Інтерв’юер поцікавився, як часто Володимир Зеленський бачиться з дітьми, та, власне, з нею самою. "Приблизно раз на тиждень, на декілька годин він з дітьми може зустрітися. Інколи рідше, якщо є якісь закордонні відрядження чи візити із-за кордону. Я можу бачити чоловіка частіше, зокрема, у президентському офісі, бо в мене є там власний кабінет. Іноді я можу подзвонити йому, і якщо він не дуже зайнятий, ми можемо побачитися. Інколи можемо разом пообідати. Але не часто, тільки якщо раптом у нас є співпадіння графіків. Буває, що в нього є час поговорити зі мною, але в мене немає, і навпаки. І вчора, наприклад, ми ніяк не могли зідзвонитися. Він дзвонив мені тричі, але я була на зустрічах, потім я почала дзвонити йому, але він був зайнятий. Ми начебто маємо паралельні життя. Але це нормально", – сказала перша леді.
Торкнулися в інтерв’ю і емоційного стану Зеленської. Мовляв, чи дозволяє вона собі плакати, або ж випускати почуття, коли ніхто не бачить. Відповідаючи на це питання, дружина президента навела в приклад кілька історій зі свого життя, коли такі прояви емоцій траплялися. "Ти не можеш виключити емоції, читаючи нові й нові історії. Мене нещодавно вразила історія, коли вся сім’я була вбита під час обстрілу. Мати загинула з двома своїми синами, одному було не більше року. Вони згоріли заживо. Ці речі, вони ніколи не дозволять тобі бути просто щасливим чи спокійними. І є деякі речі, які просто добивають, коли ти не витримуєш і починаєш ридати.
Нещодавно було представлено документальний фільм одного з наших режисерів, і я не змогла додивитися його до кінця. Цей фільм складався з відзнятих людьми відео на їх телефони, "Довга доба" називається, про період, коли тільки почалося вторгнення. Я не витримала довго. Я була в сльозах і пережила великий спектр емоцій. Я додивлюсь цей фільм до кінця. Але треба мати запас емоційних сил, щоб це зробити", – сказала вона. Зеленська також поділилася цікавим фактом з особистого життя 19-річної доньки Олександри. Виявляється, її хлопець, про якого перша леді вже якось згадувала в попередньому інтерв’ю, з Маріуполя.
"Також інший документальний фільм "20 днів у Маріуполі". Моя донька зі своїм другом ходила до кінотеатру на прем’єру цього фільму. І її хлопець, він з Маріуполя, і він зі своїми батьками мав можливість просидіти у підвалах кілька тижнів, перш ніж виїхати. Він особисто бачив тіла вбитих сусідів. Я питала потім доньку, як їй фільм. Вона сказала, що вона плакала. Тоді я поцікавилася, як хлопцю. Він теж плакав. Так само, як й інші люди у залі. В такі моменти дуже важко. Але інколи просто необхідно плакати, випускати емоції. Тому я дуже вдячна авторам цього фільму, бо, перш за все, вони розповідають про нас світові. І для нас це певна терапія, відпустити все. Ми не можемо робити це постійно. Моя робота – продовжувати посміхатися, продовжувати говорити з людьми, попри те, маю я сили для цього чи не маю. Тому я тримаю зазвичай емоції в собі, а ось такі речі – це шанс відпустити все, хоча б на кілька хвилин", – сказала Зеленська.
Торкнулися також теми її стосунків з чоловіком. Зокрема, як вона ставиться до того, що Володимир Зеленський не цурається висловлювати почуття до неї у ЗМІ. "Ми – друзі, справжні друзі один для одного. І це – секрет наших стосунків. У нас нема складних періодів, ми розуміємо один одного і підтримуємо один одного. Це не просто слова на кшталт: "Молодець, я в тебе вірю, йди працюй".
Ні, ми можемо підтримати, змусити один одного сміятися, коли потрібно. Або в певний момент штурхнути один одного і сказати: "Зберись". Ми відчуваємо один одного. Мені приємно, що він висловлює свої почуття до мене, коли говорить зі ЗМІ. Але мені не треба це чути, я і так знаю це", – сказала вона, додаючи згодом, що після стількох років стосунків у них дещо змінився вид комунікації один з одним. "Із кожним роком все складніше і складніше видумувати нові привітання (для соцмереж чи публічно - ред.). Адже ми стільки років разом. Інколи ми можемо просто помовчати поруч один з одним. І цього буде достатньо. Мені здається, це те, про що ми мріємо. Щоб було достатньо часу побути один з одним, щоб не треба було нікуди поспішати, нічого планувати. Це зараз наша мрія. Просто побути разом", – додала вона.
Інтерв’юер також поцікавився, чи переживає Зеленська за стан чоловіка. Мовляв, чи відрізняється він на публіці та поза нею. "На щастя він не зовсім відрізняється від себе публічного і себе за лаштунками... Від нього можна "підзарядитися". Він добре тримається, але це не тому що… Скажімо так, я думаю, це його природна особливість. Я зараз багато працюю з питаннями ментального здоров’я і знаю, що ця стійкість різна у всіх людей. Це, як імунітет. Є певна кількість випробувань, які вона може пройти без наслідків. Звісно, це важко для нього. Але в нього є свої способи відновитися. У цьому дуже допомагають діти. Він може з ними подуріти, потанцювати, поспівати дурні пісні, посміятися і це допомагає. Спорт йому також допомагає, коли він напружений, коли нерви натягнуті, як струна, він може піти позайматися у залі. Інколи не вистачає сну, але це не те, що можна вирішити зараз. Я впевнена, він витримає все", – підсумувала перша леді.
По теме
21 июня в Киеве на базе ветеранского мотоклуба MEMORIA MMC прошёл первый открытый турнир M13 FIGHTS. На ринг вышли те, кто по-настоящему знает, что такое бой — военные, ветераны, спецназовцы. Турнир был проведён в память о павших боевых товарищах, отдавших жизнь за свободу и независимость.
К 10-летию со дня создания Национальной полиции Украины в Полтавской области наградили полицейских, которые ежедневно обеспечивают порядок в громадах и одновременно защищают государство на передовой. Руководитель областной полиции Евгений Рогачёв поблагодарил личный состав за преданную службу в условиях постоянных угроз и нестабильности.
В 2025 году обновлённый консолидированный рейтинг частных учреждений высшего образования Украины вновь привлёк внимание абитуриентов, педагогов и экспертов. В рейтинг вошли университеты, которые демонстрируют стабильное качество образования, научную активность и высокий уровень поступающих.
Начальник полиции Полтавской области Евгений Рогачёв посетил личный состав стрелкового батальона, который выполняет боевые задачи на Торецком и Покровском направлениях в составе Сил безопасности и обороны Украины.
2 июля Глава Национальной полиции Украины Иван Выговский провёл рабочую встречу с Комиссаром Национальной полиции Финляндии Илккой Коскимяки. Во встрече также приняли участие его заместители Александр Фацевич и Андрей Небытов, начальник полиции Киева Дмитрий Шумейко и руководитель Департамента международного полицейского сотрудничества Иван Гульпа.
Сегодня Национальной полиции Украины исполняется 10 лет. За это время структура прошла путь от реформы к настоящей силе, способной обеспечивать безопасность государства даже в самые тяжёлые времена.
К 10‑летию создания Национальной полиции Украины Министр внутренних дел Игорь Клименко поздравил правоохранителей и поблагодарил каждого, кто ежедневно обеспечивает порядок, защищает людей и обороняет страну на передовой.
Полиция Полтавской области ежедневно работает в усиленном режиме для защиты населения от внутренних и внешних угроз. Как сообщил начальник полиции региона Евгений Рогачёв, за минувшие сутки сотрудники правоохранительных органов проверили около 1340 транспортных средств и 430 человек.
Одесская областная армянская община передала очередной автомобиль для нужд штурмового спецподразделения Главного управления разведки Минобороны Украины «Артан», которое выполняет боевые задачи на самых сложных участках фронта.
Одесская областная армянская община передала очередной автомобиль для нужд штурмового спецподразделения Главного управления разведки Минобороны Украины «Артан», которое выполняет боевые задачи на самых сложных участках фронта.
Новости «Общество»
21 июня в Киеве на базе ветеранского мотоклуба MEMORIA MMC прошёл первый открытый турнир M13 FIGHTS. На ринг вышли те, кто по-настоящему знает, что такое бой — военные, ветераны, спецназовцы. Турнир был проведён в память о павших боевых товарищах, отдавших жизнь за свободу и независимость.
К 10-летию со дня создания Национальной полиции Украины в Полтавской области наградили полицейских, которые ежедневно обеспечивают порядок в громадах и одновременно защищают государство на передовой. Руководитель областной полиции Евгений Рогачёв поблагодарил личный состав за преданную службу в условиях постоянных угроз и нестабильности.
В 2025 году обновлённый консолидированный рейтинг частных учреждений высшего образования Украины вновь привлёк внимание абитуриентов, педагогов и экспертов. В рейтинг вошли университеты, которые демонстрируют стабильное качество образования, научную активность и высокий уровень поступающих.
Начальник полиции Полтавской области Евгений Рогачёв посетил личный состав стрелкового батальона, который выполняет боевые задачи на Торецком и Покровском направлениях в составе Сил безопасности и обороны Украины.