Українські спецпризначенці наприкінці липня 2024 року завдали комплексного удару по позиціях військ РФ у Сирії. Про це, з посиланням на власні джерела, пише Kyiv Post.
Україна готова воювати, і вона продовжує боротися проти російського вторгнення, але потребує негайної допомоги у відбитті російських атак у повітрі. В цьому мало б допомогти НАТО.
З лютого 2020-го року по березень 2021 року 27-річний мешканець Києва за допомогою двох спільників вербував громадян України для участі у воєнних та насильницьких діях на боці опозиційно налаштованих військових загонів у Сирійській Арабській Республіці. Потенційним найманцям обіцяли грошову винагороду у розмірі від 5 000 до 10 000 доларів США.
Шахрайське угруповання шантажувало іноземців, представляючись співробітниками української спецслужби та погрожували депортацією, якщо їм не дадуть хабар. Організатором схеми є громадянин України, уродженець Сирійської Арабської Республіки.
Правоохоронці затримали в Києві громадянина Сирії, який підозрюється у шахрайстві та підбурюванні до підкупу співробітників СБУ. Сирієць намагався виманити у громадянки Марокко 32 тисячі гривень, які він мав передати співробітникам СБУ за відстрочку депортації її чоловіка.
СБУ викрила банду, яка вербувала українців для участі у війні в Сирії. Вони намагалися знайти солдат із бойовим досвідом.
Авіація РФ нарощує свою присутність у Сирії. Стратегічні бомбардувальниками Ту-22М3 вже прибули на Близький Схід.
Служба безпеки України викрила у Києві організовану групу вихідців з Сирії, яка займалася незаконними валютними переказами. Транзакції проводилися в обхід банків, в рамках так званої системи "Хавала", в тому числі в інтересах міжнародних терористичних угруповань.
Для швидшого повернення українських громадян, що перебувають у таборі біженців "Аль-Хол" уряд створив робочу міжвідомчу групу. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-пресконференції МЗС щодо стану кордонів у світі, подорожей під час пандемії COVID-19.
Державний секретар США Майк Помпео заявив, що відповідальність за загибель турецьких військовослужбовців в сирійській провінції Ідліб лежить виключно на Росії.
Сполучені Штати не дали Москві заручитися підтримкою Радбезу ООН щодо її угоди з Анкарою з мирного врегулювання в Сирії.
Туреччина і Російська Федерація досягли угоди по припиненню вогню в сирійському Ідлібі під час зустрічі президентів Реджепа Тайіпа Ердогана і Володимира Путіна в Москві.
Російські військово-космічні сили (ВКС) розбомбили птахоферму в провінції Ідліб, де ховалися вимушені переселенці, загинули 16 мирних жителів, ще 18 отримали поранення.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган виступив зі зверненням до Росії та Ірану з приводу загострення ситуації в Сирії. Турецький лідер заявив, що "період односторонніх жертв завершено", а інші країни повинні бути готові до того, щоб розділити "тягар", який несе Анкара через наплив сирійських біженців.
Армія Башара Асада у Сирії після жорстоких боїв повернула контроль над стратегічним містом Саракіб, розташованим в провінції Ідліб.
У відповідь на атаки сил Башара Асада, ВС Туреччини завдали удару по аеродрому в сирійському Нейрабі.
Турецькі війська знищили два винищувачі сил режиму Башара Асада СУ-24, але при цьому втратили власний бойовий безпілотник.
Міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар оголосив про початок військової операції в Сирії "Щит весни".
У сторону кордонів з Європейським союзом йдуть понад 70 тисяч мігрантів з Сирії.
Туреччина закликала Кремль припинити допомагати режиму сирійського президента Башара Асада після загострення ситуації в провінції Ідліб.