У висновках Венеційської комісії щодо ситуації навколо рішень Конституційного суду України, не підтримала ідею про розпуск КСУ. Така позиція обумовлена тим, що КСУ "не може бути покараний за свої рішення, але його робота може бути поліпшена".
Печерський суд Києва частково задовольнив позов нардепа від "Слуги народу" Миколи Тищенка до позафракційного депутата Гео Лероса. Тепер Лерос повинен буде спростувати свої слова і заплатити Тищенку 3783 гривні.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду остаточно визнала законним та обґрунтованим закриття справи "Роттердам +". З 17 листопада це рішення вступило в законну силу і подальшому оскарженню не підлягає.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що у них з президентом Венеціанської комісії Джанні Букіккіо спільна мета - відновити довіру до Конституційного Суду України.
В разі, якщо Верховна Рада України підтримає президентський законопроєкт про звільнення всього складу Конституційного суду і він тимчасово перестане функціонувати, це може нести загрозу територіальній цілісності країни. Будь-яка область може спробувати від'єднатися від України, заявив глава КСУ Олександр Тупицький.
ВАКС закрив справу проти ексглави Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля. Він звинувачувався в декларуванні недостовірної інформації.
Президент України Володимир Зеленський вважає рішення Конституційного Суду про антикорупційне законодавство публічним проявом змови старих еліт і олігархів проти нього і проти країни. Він заявив, що рішення КС щодо антикорупційних інституцій - це "зовсім не про Конституцію, верховенство права і законність".
Конституційний Суд України своїм рішенням порушив Конституцію і поставив державу в незаздрісне політичне становище. Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук закликав, не недооцінювати суспільно-політичні процеси, які відбуваються в Україні, і процеси ці, надзвичайно складні.
Представник президента в Конституційному суді України, нардеп від фракції "Слуга народу" Федір Веніславський розповів про наслідки скандального рішення Конституційного суду. Він переконаний, що КСУ, який прийняв це рішення в умовах реального конфлікту інтересів, фактично, перекреслив свою власну легітимність.
Більшість народних депутатів України з парламентської фракції "Слуга народу" готові підтримати президентський законопроєкт про розпуск Конституційного суду України.
Конституційний суд України не може приймати рішення щодо відповідності Конституції законів, що регулюють, в тому числі, підзвітність самих суддів КСУ. Судді не можуть самі собі скасовувати заповнення декларацій та звітність перед суспільством.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч з послами країн "Великої сімки". Основною темою зустрічі стали події, пов'язані з рішенням суддів Конституційного Суду щодо електронного декларування держслужбовців, яке викликало великий резонанс в суспільстві.
Наслідки рішення Конституційного суду України про визнання неконституційною статті Кримінального кодексу про відповідальність за недостовірні дані в деклараціях, приголомшливі. Попри тимчасове розблокування реєстру декларацій, механізми антикорупційної відповідальності та підзвітності чиновників і суддів залишаються заблоковані.
Опозиційні фракції "Європейської солідарності", "Батьківщини", "Голосу", і, в тому числі, "ОПЗЖ" називають поданий президентом Володимиром Зеленським законопроєкт щодо припинення повноважень всіх суддів Конституційного Суду України неконституційним, безправ'ям і спробою узурпувати владу.
Суддя Конституційного Суду Василь Лемак заявив, що суд не повинен був розглядати подання 48 народних депутатів про визнання неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. На думку судді, це "політичне питання" не можу отримати аргументовану юридичну відповідь.
Президент України Зеленський жорстко відреагував на ситуацію, пов'язану з рішенням Конституційного суду від 27 жовтня, пов'язану зі скасуванням електронного декларування. Голова держави зажадав звільнити суддів КСУ, які ухвалили скандальне рішення.
Конституційний Суд України позбавив Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) доступу до державного реєстру, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади в органи влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений на посаду.
В Євросоюзі можуть запустити механізм призупинення дії безвіза в зв'язку з рішенням Конституційного суду України, яке скасовує ключові повноваження Національного агентства з запобігання корупції. Для припинення безвізу країні, яка оформила угоду з ЄС про безвіз, необхідно відійти від одного з трьох параметрів, згідно з якими ця угода може діяти.
Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель виграла апеляцію у справі про звинувачення у корупції викладача КНУ імені Шевченка Юрія Коваліва.
Для вирішення ситуації, що склалася навколо визнання Конституційним судом України (КС) неконституційним указу про призначення директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника у Президента України Володимира Зеленського є два варіанти вирішення.