Щороку на оплату комунальних послуг українського парламенту з бюджету витрачається близько 5 мільйонів гривень. Найдорожче коштує електроенергія в будівлі Верховної Ради на вулиці Грушевського, 5 - близько 3 мільйонів щорічно.
Населення у липні скоротило борги за житлово-комунальні послуги. Наразі громадяни залишаються винні за комуналку 64,5 млрд гривень.
Кабмін ініціював законопроєкт, що пропонує змінити контроль формування тарифів на комуналку зі сфери повноважень Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг на користь місцевих органів влади. Експерти спрогнозували збільшення впливу олігархів на розмір тарифів.
Перед опалювальним сезоном практично щорічно збільшуються теплотарифи. Як попередили експерти, передача функцій формування тарифів від НКРЕ КП до органів місцевого самоврядування може призвести до зростання корупції.
До початку опалювального сезону в Україні залишаються лічені дні, і жителів країни хвилює тема виплати субсидій на комуналку. Чи дійсно держава скоротила допомогу і кількість її одержувачів, як будуть контролювати доходи, в цих питаннях розібралися кореспонденти ASPI news.
У минулому матеріалі ASPI news писало, що скорочення бюджету-2021 на допомогу у витратах на оплату ЖКП може призвести до зростання суми неоплаченої комуналки. Юристи пояснили, як уникнути судового переслідування за борги, а також, як розстрочити платіжки.
Депутати 240 голосами підтримали законопроєкт №3991 про внесення змін до держбюджету на 2021 рік. Наскільки депутати від "Слуги народу" запропонували "урізати" субсидії на комуналку, що запропонували парламентарі, розібрали журналісти ASPI news.
За період з січня по липень поточного року за призначенням субсидії на оплату ЖКП звернулися понад чотири млн сімей.