Печерський суд Києва обрав громадянину США Курту Джейкобу Гросансу запобіжний захід у справі замаху на міністра аграрної політики і продовольства Романа Лещенка. Його заарештували на два місяці.
Поліція у Дніпрі затримала працівників кол-центру, які діяли від імені низки колекторських компаній. Підозрювані погрожували цілій школі на Київщині.
Національний банк оштрафував на 102 тисячі гривень перша фінансова установа, яка порушила вимоги щодо стягнення простроченого боргу. Колектори порушили правила етичної поведінки.
Правоохоронці продовжують боротьбу з незаконними колекторськими конторами, які займають вимаганням грошей у людей. Колектори нібито діють в інтересах МФО, проте працюють незаконно.
У Києві суд розгляне обвинувальний акт у справі про погрози та вимагання "колекторів". Злочинці організували "кол-центр" протягом 2019-2020 років влаштували "телефонний тероризм" громадянам з вимогами повернення боргів перед фінансовими установами.
"Голосіївський стрілок" Іван Мартинюк заявив, що відкрив стрілянину через те, що йому не надали рішення суду і не дали дочекатися адвокатів. Мартинюк підкреслив, що не може зрозуміти, чому поліцейські брали участь у зламі дверей.
Працівники Департаменту внутрішньої безпеки та Головного слідчого управління Національної поліції України встановили колекторів-вимагачів та місця їхньої незаконної діяльності. Фігуранти в багатьох випадках відрекомендовувалися представниками офіційних владних структур, у тому числі НАЗК, і залякували застосуванням "повноважень".
Чергова група шантажистів з "МФО", які шляхом психологічного тиску вимагали у громадян повернути борги за придуманими кредитами, була викрита в Києві правоохоронцями. Зловмисники "налагодили бізнес" з оформлення фейкових кредитів, для яких використовували реквізити скомпрометованих банківських карт, а також персональні дані українців, які отримували шляхом злому ПЗ банківських терміналів.
Причетність РФ до збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 та участь Кличка у відкритті іменних зірок українським спортсменам. Про головні події минулої доби, 9 червня, читайте у матеріалі ASPI news.
Організаторам нелегального call-центру, співробітники якого аморальними методами примушували громадян повертати борги МФО, повідомили про підозру. Злочинне угруповання орудувало в Києві, учасникам загрожує до 8 років в'язниці.
З липня 2021 року робота колекторських компаній в Україні функціонуватиме за новими правилами. ASPI news розповість, що робити, якщо ви стали жертвою шантажу вимагачів.
З 14 липня 2021 року в Україні почне діяти закон, покликаний впорядкувати роботу колекторських компаній. Чого очікувати від нововведень, з'ясовувало ASPI news.
Вчора, 12 квітня 2021 року, президент Володимир Зеленський підписав закон про захист боржників від дій недобросовісних колекторів. Документ запроваджує правила поведінки для кредиторів та колекторів.
Права українців порушуються з боку фінансових організацій. У НБУ назвали найбільш поширенні випадки.
Кіберполіція викрила злочинну групу колекторів, які створювали інтимний контент із зображенням клієнтів-боржників і таким чином шантажували людей. Правопорушникам загрожує до дванадцяти років ув’язнення.
Питання кредиторів-боржників та колекторських компаній в Україні досі не є врегульованим. Втім, депутати мають намір змінити ситуацію – ASPI news узагальнило головні моменти нового законопроєкту.
Депутати Верховної Ради України мають намір врегулювати діяльність колекторських компаній. За відповідний законопроєкт проголосували 355 депутатів.
У Верховній Раді України був зареєстрований законопроєкт №4241, який стане на захист боржників під час врегулювання простроченої заборгованості. Згідно з документом, до колекторів, які вимагають оплати заборгованості, в деяких випадках будуть застосовуватися санкції.
Поліція Києва провела спецоперацію з припинення діяльності двох колекторських "колл-центрів", які займалися "телефонним тероризмом". Відкрито кримінальну справу, організаторам загрожує до 8 років позбавлення волі.
В Україні деякі організації, що допомагають банкам стягувати з боржників виплати за кредитами, використовую ряд методів, які об'єктивно виходять за рамки дозволеного.