Кабмін схвалив Національну програму Україна-НАТО на 2020 рік

Автор:
60
последние новости в Украине останні новини в Україні

Річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік, розроблена з урахуванням методології вимірюваних результатів, була схвалена Кабміном на ранковому засіданні уряду.

Про це повідомила 5 лютого пресслужба Кабінету міністрів України.

Повідомляється, що даний документ ставить в центр уваги безпеку людини, містить механізм моніторингу виконання та побудований за принципами, структурою і змістом планів дій щодо членства в НАТО країн, що вступили до Альянсу.

Зараз документ знаходиться в очікуванні підпису президента Володимира Зеленського.

"Наш Уряд включив у свою Програму діяльності амбітну мету: щоб за п'ять років Україна відповідала критеріям вступу в НАТО. Якою буде Україна рівня натовських стандартів? Це держава, для якої безпека і добробут громадянина перебувають у центрі уваги. Держава, яка здатна захистити свої людиноцентричні принципи", - заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Також стало відомо, що в 2020 році програма містить низку нововведень.

Так, вперше в центрі уваги при плануванні змісту програми поставлені саме права, свободи і законні інтереси людини.

Крім того, розробка документа вперше здійснювалася за міжнародною методикою Results-Based Management (RBM, "Управління, орієнтоване на результат").

"Ми вже говоримо з Альянсом однією мовою. Річна національна програма на 2020 рік написана повністю "натовською" мовою, мовою конкретних вимірюваних результатів, які вирішують конкретні проблеми в певних ділянках реформ, і спрямовані, перш за все, на безпеку і благополуччя людини. Ця дорожня карта євроатлантичних реформ гарантовано веде нашу країну до високих стандартів НАТО", - підкреслив віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Річна національна програма максимально наближена за змістом і принципами до Плану дій щодо членства в НАТО, і має таку ж структуру з п'яти розділів, як ПДЧ:

I. Політичні та економічні питання;

II. Оборона/Військові питання;

III. Питання ресурсів;

IV. Питання безпеки;

V. Правові питання.

Крім того, як зазначили в КМУ, програма є ключовим інструментом інтеграції України в НАТО і дорожньою картою реформ, заради втілення стандартів і принципів Альянсу.

Раніше повідомлялося, що Україна попросила Північноатлантичний альянс надати їй статус партнера розширених можливостей.

Зазначимо, що віцепрем'єр уряду України з євроатлантичної та європейської інтеграції Дмитро Кулеба попросив НАТО розглянути заявку Києва про надання Україні статусу партнера розширених можливостей. Зараз його мають лише п'ять країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія і Йорданія.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

В Україні зафіксовано економічний обвал у сфері вантажообігу підприємств транспорту.

16:47, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Тиск, який чинить США на Україну може вплинути на результат продажу підприємства "Мотор Січ" китайським компаніям Skyrizon і Xinwei Group.

14:23, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 20 лютого, в столиці розпочала роботу група експертів Міжнародного валютного фонду під керівництвом глави місії в Україні Рона ван Родена.

11:55, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

На пункті пропуску "Шегині" у Львівській області службовий пес знайшов майже 4 тис. пачок цигарок в Audi, яким керував громадянин Польщі.

10:35, Вчора

Аваков заявив, що санаторій з евакуйованими з Уханя українцями буде посилено охоронятися

Автор:
36
последние новости в Украине останні новини в Україні

Навколо медичного закладу "Нові Санжари" на час перебування там евакуйованих з Уханю українців стоятиме подвійне кільце охорони.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час спілкування з журналістами в Нових Санжарах.

"Я не очікую ні на які сутички більше. Я думаю, що ми тут спокійно проведемо всю ситуацію, пов'язану з карантином... Після цього (сутичок), починаючи з сьогоднішнього вечора, тут стоятиме подвійне кільце охорони. Медики зроблять свою роботу, ми зробимо свою роботу. А місто нехай повертається до звичного життя", - сказав Аваков.

Мінстр також висловив впевненість у тому, що серед евакуйованих немає хворих на коронавірус.

"Я думаю, що серед цих людей взагалі немає тих, хто захворіли. Через 14 днів вони поїдуть додому, а як їм жити далі після того, що вони тут побачили? Мені важко. Я думаю, як важко їм", - додав Аваков.

Нагадаємо, більшість громадян підтримує дії по евакуації українців з Уханю. Жоден пілот, лікар чи поліцейський не відмовився від участі в операції.

Про це 20 лютого написав заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у Facebook.

"На фоні істерії, що охопила невелику, але активну частину наших співгромадян, не можу не втриматись, щоб не розповісти дві короткі історії про те, як готувалась евакуація наших співгромадян з КНР”, – написав Геращенко.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

В результаті заворушень у Нових Санжарах за медичною допомогою звернулися 9 поліцейських та одна цивільна особа.

21:44, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Усі евакуйовані з Китаю громадяни успішно доставлені в санаторій Національної Гвардії в Нових Санжарах і успішно розміщені в номерах.

21:31, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Більшість громадян підтримує дії по евакуації українців з Уханю. Жоден пілот, лікар чи поліцейський не відмовився від участі в операції.

 
21:25, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Пілоти, які керували літаком, який евакуйовував українських громадян з китайського Уханя, отримали подяку від Гончарука.

20:50, Вчора