Керівник податкової Сергій Верланов: чому не слід боятися нових правил

Автор:
2863
последние новости в Украине останні новини в Україні

Голова нової Державної податкової служби Сергій Верланов розповів, чому підприємцям не слід побоюватись нових правил щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій і як нова служба допоможе адаптуватися до змін. 

Ухвалення Верховною Радою законопроєктів, які змінюють умови й порядок використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), викликало у суспільстві неабиякий резонанс.

Чого тільки не довелося почути і прочитати в ці дні: і що держава почала наступ на малий бізнес, якому начебто доведеться витрачати шалені гроші на придбання і обслуговування касового апарату, і що на порушників чекають захмарні штрафи. І навіть про те, що невдовзі бабусі чи дідусю, які продають на ринку власну городину, доведеться освоювати РРО. 

Але давайте відкладемо емоції та упередження і розберемося, що ж відбулося насправді. 

Для кожного з нас дуже важливо відчувати себе захищеним у власній державі. І держава зобов’язана гарантувати своїм громадянам цю безпеку. Це нормальні речі. Простий приклад: купуючи той чи інший товар, ми маємо бути впевнені, що він є цілком безпечним. 

Але хто, приміром, може гарантувати безпеку того ж таки контрабандного товару, який не пройшов належної перевірки на митниці? Тож боротьба з контрабандою – це не тільки питання додаткових надходжень в бюджет. Це питання нашої з вами безпеки.   

Унеможливити продаж контрабандного товару – це надпотужний крок у боротьбі з незаконним ввезенням. 

Зміна правил застосування РРО якраз і покликана вирішити це завдання, дати можливість державі контролювати імпорт і захищати своїх громадян. 

Вирішення цього завдання не має нічого спільного з посиленням тиску на бізнес. Саме в цьому полягає головна ідея ухвалених законопроєктів про застосування РРО. 

Звичайно, побоювання підприємців цілком зрозумілі. Тому давайте одразу приберемо всі підстави для страхів. 

Касові апарати не потрібні дрібним підприємцям і фізособам

Дія ухвалених законопроєктів не поширюється на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. 

Так само під їх дію не підпадають платники єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень. А це значна частина підприємців, що торгують на ринках. 

Це означає, що вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберуть чинності. 

Реєстратори розрахункових операцій стають безкоштовними

Головна страшилка, яку активно обговорюють сьогодні наші бізнесмени - необхідність купувати дорогі касові апарати і витрачати значні кошти на їх обслуговування. Насправді все відбуватиметься з точністю до навпаки. 

По-перше, законопроєкти відкривають можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. 

По-друге, такі програми будуть безкоштовними - безкоштовне надання такого програмного продукту є законодавчою нормою. Контролюючий орган зобов’язаний надавати програмне забезпечення та підтримувати його актуальність – це прямо записано у законопроєкті. 

Звичайно, якщо хтось хоче використовувати традиційні касові апарати –  теж будь ласка. Але ті, в кого не буде бажання зв’язуватись із цим надбанням минулого, зможуть спокійно скористатися безкоштовною програмою. 

У підприємців буде рік, аби підготуватися до зміни правил

За чинними нині правилами, через РРО мають реалізовуватись складна побутова техніка, лікарські засоби, вироби медичного призначення. 

Законопроєкти зобов’язують застосовувати реєстратори розрахункових операцій і платників єдиного податку на ІІ–IV групі, до них відносяться: ресторани, кафе швидкого обслуговування, турагентства, готелі, підприємці, які здійснюють продаж ювелірної продукції, підприємці, які працюють у сфері роздрібної торгівлі вживаними товарами (ті, хто займається реалізацією секонд-хенду тільки в магазинах, а не на ринках).  Але для цих підприємців РРО запроваджується з 1 жовтня 2020 року, а обов’язковим стане лише з 1 січня 2021 року. 

Тобто про те, що одразу після набрання новими законами чинності підприємцям доведеться негайно перейти на роботу через реєстратори розрахункових операцій, не йдеться. Навпаки, у них буде достатньо часу, аби ознайомитися з новими правилами, вибрати зручний спосіб застосування РРО і протестувати його. 

І ще одна важлива новація. З 1 січня 2021 року збільшується граничний обсяг доходів платників єдиного податку ІІ групи – планка піднімається з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн. 

Частина підприємців, які зараз працюють на ІІІ групі, перейдуть до ІІ. А це означає зменшення податку. Бо спрощенці ІІ групи сплачують до 20% зарплатної мінімалки (зараз це 834,60 грн), а платники єдиного податку ІІІ групи – 3% від обороту "плюс" ПДВ, або 5% від обороту. 

Податкова допоможе адаптуватися до змін

Законопроєкти прописують лише загальні правила використання РРО. Але є ще чимало практичних запитань, які мають бути вирішені на рівні підзаконних актів. І завдяки тривалому перехідному періоду є можливість закрити всі ці питання. 

От приміром, як надіслати звітність до Державної податкової служби за відсутності інтернету? 

Так, новітні пристрої можуть працювати offline до 36 годин. А як бути, якщо покриття стабільно відсутнє? 

За рік перехідного періоду Державна податкова служба спільно з Мінфіном проаналізують ситуацію із покриттям інтернету у країні і на підставі цього готові будуть врегулювати питання, де можна працювати без використання РРО через відсутність інтернету. 

Якщо практика використання потребуватиме законодавчого удосконалення – будемо працювати разом із законодавцями заради того, щоб застосування новітніх РРО не викликало незручностей для підприємців. 

І найголовніше: у цей перехідний період податкова не залишить підприємців сам на сам з їхніми проблемами. Ми готові організувати роз’яснювальну роботу, готові відповісти на всі запитання, навчити, якщо доведеться, користуватися новими програмами, показати, як це працює, зробити по максимуму, аби перехід на нові правила роботи був безболісним.

Можу запевнити, що Нова Податкова зі свого боку докладе усіх зусиль для забезпечення максимально легкої адаптації білого бізнесу до нових умов роботи!

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України встановив на вівторок, 25 лютого новий курс валют, згідно з яким долар подорожчав на 5 копійок, євро — на 10 копійок.

08:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Скандальний Голова ДПС України Сергій Верланов, що знаходиться у прямому підпорядкуванні обнальщика Василя Костюка, які за даними деяких засобів масової інформації тільки за останній місяць обікрали країну на суму понад один мільярд гривень, вирішили по старій схемі Януковича "кошмарити" бізнес.

18:19, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

За минулий тиждень Китай придбав 1-1,2 млн тонн української кукурудзи.

18:09, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

НАК "Нафтогаз України" офіційно встановив оптову ціну на лютий 2020 року на природний газ для виробників тепла, населення та інших споживачів, які отримують газ в рамках спеціальних обов'язків.

17:08, Вчора

Кількість смертей від нового коронавірусу зросла до 2698 осіб у всьому світі

Автор:
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

У Китаї станом на 24 лютого була зафіксована ще 71 смерть від коронавірусу, при цьому 68 летальних випадків припадають на епіцентр спалаху захворювання — на провінцію Хубей.

Оновлену інформацію про епідеміологічну обставину, пов'язану зі спалахом коронавірусу, у вівторок, 25 лютого повідомив телеканал CNN.

За даними Національної комісії охорони здоров'я країни, в результаті ще трьох смертей за межами провінції Хубей число загиблих в материковому Китаї досягло 2663 осіб.

За межами материкового Китаю було зареєстровано 35 випадків смерті:

  • Іран: 12
  • Південна Корея-7
  • Італія-7
  • Японія-4
  • Гонконг: 2
  • Філіппіни: 1
  • Франція - 1
  • Тайвань: 1

Підтверджені випадки захворювання в материковому Китаї в понеділок збільшилися на 508. З цих випадків 499 сталися в провінції Хубей. Це означає, що, за даними Національного комітету охорони Здоров'я Китаю (NHC), за межами провінції було зареєстровано дев'ять нових випадків захворювання.

Загальна кількість підтверджених випадків захворювання в материковому Китаї в даний час становить 77 658 пацієнтів, в результаті чого загальна кількість випадків захворювання у світі досягло, щонайменше, 80 067 осіб.

У NHC також додали, що в цілому 27 323 пацієнти одужали та були виписані з лікарні.

Крім того, повідомляється, що Південна Корея повідомила про 60 випадків за минулу ніч, в результаті чого загальне число інфікованих там досягло 893.

У Міністерстві охорони здоров'я Ірану підтвердили 61 випадок захворювання і 12 смертей — хоча один із законодавців в місті Кум стверджує, що число загиблих може досягати 50. Міністерство охорони Здоров'я Ірану спростовує ці твердження.

В Італії близько 100 000 людей страждають від обмежень на поїздки, оскільки сім людей померли та щонайменше 229 інших були інфіковані новим коронавірусом.

Важливо: на момент написання матеріалу в Південній Кореї повідомили про восьму смерть пацієнта, у якого був новий коронавірус.

Про це стало відомо в понеділок, 25 лютого, згідно з текстовим повідомленням, відправленим в Центр з контролю і профілактики захворювань країни.

Чоловік, що народився в 1953 році, помер під час лікування в лікарні Національного університету Кюнгпук в Тегу. Наявність в організмі вірусу у нього виявили 20 лютого.

У повідомленні йдеться, що причина смерті пацієнта знаходиться на стадії розслідування.

Раніше повідомлялося, що українці, які знаходяться на круїзному лайнері Diamond Princess, не збираються евакуюватися в Україну.

Також повідомлялося, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Україна починає посилювати заходи безпеки у зв'язку зі спалахом коронавірус в Італії.

Крім того, стало відомо, що Білий дім планує направити запит до Конгресу США про виділення близько 1 млрд доларів з фонду допомоги в надзвичайній ситуації для боротьби з поширенням коронавірус.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що, незважаючи на те, що критерії щодо поширення коронавірусу поки не відповідають масштабу поняття "пандемія", проте роботу з підготовки починати треба вже зараз.

07:55, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Число випадків захворювання коронавірусом в Італії збільшилася до 229 осіб, а летальних випадків від ускладнень, викликаних ним — до 7 осіб.

23:25, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Гастроентеролог розповіла, як смачно та корисно відсвяткувати Масницю.

18:18, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Скалецька сьогодні має намір відвідати евакуйованих з Китаю громадян України та іноземців.

12:10, Вчора