Рейдерство та бюрократія – основні загрози правам власності українських підприємців

14 листопада 2017, 09:12
230
последние новости в Украине останні новини в Україні

Головний висновок дослідження: незважаючи на спрощення окремих аспектів ведення бізнесу шляхом дерегуляції, спрямованої на покращення бізнес-середовища, дотепер в Україні темпи проведення законодавчих та регуляторних реформ залишаються недостатньо послідовними.

Фахівці провели опитування серед 2 тис. роботодавців і за результатами опитування – майже 55% респондентів відзначили, що найбільш поширеними проблемами є: тиск на підприємців з боку контролюючих структур та надмірне існування обтяжливих законодавчих норм. Насамперед, ці норми впливають на податкову частину ведення бізнесу (високі податки) та необґрунтовані перевірки з боку контролюючих органів (штрафні санкції, бюрократія та складність формальних процедур ведення бізнесу).

Також респонденти акцентували увагу на той факт, що в Україні поширені незаконні та примусові форми взаємовідносин з представниками влади. Майже 63,8% опитаних зізналися, що вони вимушені були доволі часто давати хабарі задля вирішення питань, пов’язаних з оформленням дозвільної та організаційної документації, тоді як 58, 8% роботодавців повідомили, що були змушені сплачувати нав’язані рахунки чи платежі.

У ході опитування роботодавці відзначили неефективність структури державних витрат та відсутність прозорості при державних закупівлях через корупцію. Майже 47,6% опитаних керівників підприємств оцінили системи проведення тендерів закупівель як нечесні, а також зазначили можливість непрозорості процедури як «дуже високу».

Оцінюючи ефективність зусиль влади щодо заохочення та стимулювання підприємництва розширювати свою діяльність, майже 46,7% опитаних роботодавців дали негативну оцінку діям влади і відмітили, що влада майже не докладає зусиль для зміни негативного становища у галузі.

З двох тис. опитаних роботодавців лише 6,1% відзначили можливість збільшення інвестиційної активності у найближчій перспективі, тоді як 35,4% роботодавців були налаштовані більш песимістично.

Переважна більшість респондентів (78,4%) прогнозують збільшення середніх відпускних цін у найближчі 3 роки, у тому числі  - збільшення середніх витрат на одиницю продукції. Водночас майже 55,6% роботодавців не передбачають змін у чисельності зайнятих працівників, що практично співпадає з кількістю респондентів (48,8%), які не вважають можливими будь-які зміни обсягів виробництва та зміни потреби у продукції (створення нових виробництв по виготовленню продукції з високим відсотком доданої вартості).

Серед найважливіших причин, що перешкоджають розвитку бізнесу, респонденти відзначили високі загальнодержавні податки (за це висловилися 47,5% опитаних), часту зміну правил та законів ведення бізнесу (30,3%), високі процентні ставки за банківськими кредитами (25,1%), корупцію (24,5%), відсутність програм підтримки бізнесу на державному рівні (22,1%).

Найбільш позитивно учасники опитування оцінили зміни до законодавства відносно зменшення розміру єдиного соціального внеску (55,3%) і запровадження мораторію на перевірки компаній (53,1%). Водночас вплив підвищення розміру мінімальної зарплатні на розвиток бізнесу позитивно оцінили лише 26% опитаних респондентів, тоді як негативну оцінку цьому нововведенню дали 40,8% роботодавців.

Згідно результатів опитування, основним джерелом загроз правам власності для українських підприємств, роботодавці називають державні бюрократичні структури, рейдерство, корупцію на державному рівні та організовані злочинні угрупування. Найвищий рівень загроз, на думку опитаних підприємців, пов’язаний з рейдерством (43,6%) та бюрократичною складовою роботи державних інституцій (39,9%).

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Пропозиція ранньої картоплі в Україні продовжує збільшуватися, навіть на ринку Західних регіонів, де йдуть дощі, повідомляють ЗМІ.

18:15, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

"Нафтогаз України" опублікувала цінові пропозиції на природний газ, які діятимуть з 1 червня 2019 року, для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

17:28, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Міжнародний валютний фонд готовий поновити тісне співробітництво з Україною після виборів до Верховної Ради й призначення нового уряду.

10:06, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

В Україні Національний банк вкотре послабив позиції гривні, курс валют на 24 травня 2019 року демонструє поняття долара США знову на кілька копійок.

07:55, Сьогодні

Зеленський провів зустріч із главою НБУ

24 травня 2019, 22:26
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

Президент України Володимир Зеленський і глава Національного банку України Яків Смолій обговорили питання співпраці з Міжнародним валютним фондом і важливість незалежності НБУ, повідомляє Смолій у Twitter.

За словами голови НБУ, зустріч з президентом була змістовною.

"У мене була перша зустріч з президентом Зеленським. Обговорювали поточну економічну ситуацію і роботу банківської системи, необхідність співпраці з МВФ і важливість незалежності НБУ. А також - подальші кроки для підтримки макрофінансової стабільності", - написав Смолій.

Раніше глава НБУ Яків Смолій та члени його команди у центробанку повідомили, що не збираються йти у відставку. Смолій відзначив згуртованість команди НБУ і повідомив про те, що ніхто зі співробітників не говорив про намір піти. Також він повідомив, що в даний час будь-якого політичного тиску на центробанк немає.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

ЦВК прийняла постанову, якою встановлюються розміри попередньої оплати на строк не більше одного місяця за умови, що такий порядок розрахунків передбачений відповідним договором про закупівлю.

22:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Українські представники гуманітарної групи Тристоронньої контактної групи зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та поінформували його про деталі перемовин, повідомила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.  

21:21, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Має бути спільна позиція і спільне формування переговорної позиції, її відстоювання, сказав Данилюк.  

21:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

У київському центрі "Часопис" 24 травня відбулось відкриття коворкінгу політичної партії Святослава Вакарчука "Голос".  

20:43, Сьогодні