Рейдерство та бюрократія – основні загрози правам власності українських підприємців

14 листопада 2017, 09:12
230

Головний висновок дослідження: незважаючи на спрощення окремих аспектів ведення бізнесу шляхом дерегуляції, спрямованої на покращення бізнес-середовища, дотепер в Україні темпи проведення законодавчих та регуляторних реформ залишаються недостатньо послідовними.

Фахівці провели опитування серед 2 тис. роботодавців і за результатами опитування – майже 55% респондентів відзначили, що найбільш поширеними проблемами є: тиск на підприємців з боку контролюючих структур та надмірне існування обтяжливих законодавчих норм. Насамперед, ці норми впливають на податкову частину ведення бізнесу (високі податки) та необґрунтовані перевірки з боку контролюючих органів (штрафні санкції, бюрократія та складність формальних процедур ведення бізнесу).

Також респонденти акцентували увагу на той факт, що в Україні поширені незаконні та примусові форми взаємовідносин з представниками влади. Майже 63,8% опитаних зізналися, що вони вимушені були доволі часто давати хабарі задля вирішення питань, пов’язаних з оформленням дозвільної та організаційної документації, тоді як 58, 8% роботодавців повідомили, що були змушені сплачувати нав’язані рахунки чи платежі.

У ході опитування роботодавці відзначили неефективність структури державних витрат та відсутність прозорості при державних закупівлях через корупцію. Майже 47,6% опитаних керівників підприємств оцінили системи проведення тендерів закупівель як нечесні, а також зазначили можливість непрозорості процедури як «дуже високу».

Оцінюючи ефективність зусиль влади щодо заохочення та стимулювання підприємництва розширювати свою діяльність, майже 46,7% опитаних роботодавців дали негативну оцінку діям влади і відмітили, що влада майже не докладає зусиль для зміни негативного становища у галузі.

З двох тис. опитаних роботодавців лише 6,1% відзначили можливість збільшення інвестиційної активності у найближчій перспективі, тоді як 35,4% роботодавців були налаштовані більш песимістично.

Переважна більшість респондентів (78,4%) прогнозують збільшення середніх відпускних цін у найближчі 3 роки, у тому числі  - збільшення середніх витрат на одиницю продукції. Водночас майже 55,6% роботодавців не передбачають змін у чисельності зайнятих працівників, що практично співпадає з кількістю респондентів (48,8%), які не вважають можливими будь-які зміни обсягів виробництва та зміни потреби у продукції (створення нових виробництв по виготовленню продукції з високим відсотком доданої вартості).

Серед найважливіших причин, що перешкоджають розвитку бізнесу, респонденти відзначили високі загальнодержавні податки (за це висловилися 47,5% опитаних), часту зміну правил та законів ведення бізнесу (30,3%), високі процентні ставки за банківськими кредитами (25,1%), корупцію (24,5%), відсутність програм підтримки бізнесу на державному рівні (22,1%).

Найбільш позитивно учасники опитування оцінили зміни до законодавства відносно зменшення розміру єдиного соціального внеску (55,3%) і запровадження мораторію на перевірки компаній (53,1%). Водночас вплив підвищення розміру мінімальної зарплатні на розвиток бізнесу позитивно оцінили лише 26% опитаних респондентів, тоді як негативну оцінку цьому нововведенню дали 40,8% роботодавців.

Згідно результатів опитування, основним джерелом загроз правам власності для українських підприємств, роботодавці називають державні бюрократичні структури, рейдерство, корупцію на державному рівні та організовані злочинні угрупування. Найвищий рівень загроз, на думку опитаних підприємців, пов’язаний з рейдерством (43,6%) та бюрократичною складовою роботи державних інституцій (39,9%).

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Економіка

На сьогодні в Україні 1120 осіб чий дохід становить більше одного мільйону гривень.  

18:41

Зміни статуту НАК "Нафтогаз", які були опубліковані 20 березня у Кабміні занепокоїли посольство США.  

14:57

Упродовж наступних трьох років Канада виділить $105.6 млн на тренування українських військових та іншу оборонну допомогу.

09:56
23 березня 2019

ПЦУ запровадила молитву про президентські вибори

23 березня 2019, 18:49
6

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній надав благословення протягом наступного часу до завершення виборчого процесу в усіх храмах Помісної української Православної церкви підносити молитовні прохання про справедливі вибори Глави української держави, за мир та єдність в Україні.

Про це повідомили у прес-службі ПЦУ. 

"У зв’язку з особливою відповідальністю, яка в час виборів президента України покладається на наш народ, враховуючи необхідність захистити державність України, єдність, суспільний мир перед обличчям зовнішньої агресії та внутрішніх протистоянь, протягом наступного часу до завершення голосування за обрання Глави держави благословляється за богослужіннями в храмах Помісної української Православної церкви на літургіях після заамвонної молитви або під час молебню виголошувати наступну молитву", - повідомили у ПЦУ. 
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини рубрики Суспільство
Суспільство

У суботу, 23 березня, активісти Нацкорпусу та Нацдружин уже втретє прийшли до Адміністрації Президента із закликом "Свинарчуків Порошенка - за ґрати”, аби вимагати припинити корупційні схеми в оборонці та покарати усіх причетних.

16:53