В Україні внесено зміни до Митного кодексу

28 жовтня 2019, 14:25
101
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 28 жовтня, в Державній фіскальній службі України (ДФС) повідомили про зміни в Митному кодексі України щодо питань сприяння захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон.

Про це повідомляє пресслужба ДФС у понеділок.

Повідомляється, що Верховною Радою України 17 жовтня поточного року був ухвалений в цілому проєкт Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України" (реєстраційний №1230).

У ДФС зазначили, що зміни стосуються, зокрема, визначення термінів "контрфактні товари", "піратські товари", "товари, підозрювані у порушенні права інтелектуальної власності".

Крім того, повідомляється, що розширено перелік заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності, які митниці будуть застосовувати до товарів, підозрюваних в порушенні прав інтелектуальної власності.

Такі заходи тепер будуть застосовуватися в разі виникнення підозри в порушенні прав інтелектуальної власності щодо товарів, які:

- переміщуються громадянами на митну територію України або за її межі;

- ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) або вивозяться за межі митної території України;

- поміщаються в митні режими імпорту, реімпорту, експорту, реекспорту, тимчасового ввезення, тимчасового вивезення, митного складу, вільної митної зони, переробки на митній території, переробки за межами митної території.

Також визначено, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до наступних позицій:

- оригінальних товарів, тобто товарів, які були виготовлені за згодою правовласника;

- особистих речей;

- товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі для власного використання і не призначені для виробничої або іншої підприємницької діяльності, сумарна фактурна вартість та/або вага яких не перевищує обмежень, встановлених частиною першою статті 374 цього Кодексу.

У ДФС підкреслили, що окремі норми регулюють питання відшкодування витрат, пов'язаних із зберіганням, знищенням товарів, підозрюваних в порушенні права інтелектуальної власності.

Так, у разі призупинення митного оформлення товарів відшкодування витрат, пов'язаних із зберіганням цих товарів, здійснюється за рахунок правовласника.

Зберігання на складі митниці таких товарів є платним, починаючи з наступного календарного дня за днем   їх розміщення на такому складі. При цьому такий товар підлягає розміщенню на складі митниці після ухвалення рішення про призупинення митного оформлення.

Правовласник має право за запитом отримати від митниці інформацію про розмір очікуваних витрат, пов'язаних із зберіганням цих товарів на складі митниці, а також вимагати компенсацію таких витрат від власника товарів, що є предметом порушення його прав інтелектуальної власності, або інших осіб відповідно до законодавства України.

Також вперше передбачається можливість дострокового випуску товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

Рішення про такий випуск може ухвалити керівник митниці якщо:

  • призупинено митне оформлення товарів, що містять промислові зразки, винаходи, сорти рослин або компонування напівпровідникових виробів;
  • у митниці відсутня інформація про рішення державних органів про заборону вчинення певних дій щодо таких товарів або застосування інших заходів щодо запобігання їх використання;
  • декларантом або власником товарів митниці надано документальне підтвердження досягнення згоди між правовласником і власником товарів щодо їх дострокового випуску;
  • виконані митні формальності, необхідні для випуску таких товарів.

Змінено також підходи щодо знищення товарів, митне оформлення яких призупинено в досудовому порядку.

Тепер у разі відмови власника товарів від приміщення таких товарів у митний режим знищення або руйнування після подання митниці згоди на їх знищення або ненадання заперечення щодо їх знищення, правовласник вважається уповноваженим власником товарів на переміщення таких товарів у митний режим знищення або руйнування.

Також окремо визначені особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових та експрес відправленнях.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 21 листопада, стало відомо, що на митниці запрацювала нова онлайн-система скарг.

18:48, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 21 листопада, стало відомо, що українським фермерам дадуть дешеві кредити на купівлю землі.

18:18, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 21 листопада, стало відомо, що в Україні декілька мільйонів громадян працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем.

17:54, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 21 листопада, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук зробив важливу заяву щодо приватизації.

13:10, Вчора

Україна подала апеляцію по справі Марківа у Італії

21 листопада 2019, 22:56
3
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 21 листопада, повідомляється, що Україна подала апеляцію на рішення італійського суду в місті Павія по справі українського військовослужбовця Віталія Марківа. 

Про це повідомляє Офіс президента.

Апеляція була подана Україною 20 листопада. Розгляд апеляційної скарги очікується Апеляційним судом округу Ломбардія навесні 2020 року.

"Україна глибоко розчарована вироком суду міста Павія, який вражає несправедливістю і порушенням основних правових принципів, за якими засуджено Віталій Марков. Крім того, Україна вважає прийняття до розгляду цивільного позову проти України в національному суді Італійської Республіки порушує принципи міжнародного права, зокрема юрисдикційний імунітет держави, заснованої на суверенітеті і рівності держав", - йдеться в повідомленні.

30 жовтня, стало відомо про встановлення банера на підтримку Віталія Марківа.

Суд присяжних італійського міста Павії поширив у п'ятницю, 11 жовтня, мотиваційну частину вироку українському солдату Віталію Марківу. Присяжні вважають, що солдатів Національної гвардії України Віталій Марків активно сприяв умисному вбивству іноземних журналістів на околиці міста Слов'янськ, який в той момент знаходився під контролем бойовиків незаконних збройних формувань Донбасу.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 21 листопада, Генеральна прокуратура Ізраїлю офіційно висунула звинувачення в корупції прем’єр-міністру Біньямінові Нетаньягу.

22:09, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 21 листопада, міністр закордонних справ Вадим Пристайко підписав протокол між урядами України та Аргентинської Республіки про внесення змін до угоди про скасування віз щодо збільшення терміну безвізового перебування громадян обох країн.

18:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Сьогодні, 21 листопада, стало відомо, що Росія не повернула 30 одиниць зброї (серед них - автомати Калашникова та пістолети Макарова), радіонавігаційне обладнання і сотні одиниць боєприпасів до артилерійських установок, вилучені в українських моряків під час інциденту в Керченській протоці.

17:35, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Провідний орган охорони здоров'я США закликав до негайної загальнонаціональної заборони на всі пристрої для вейпінга.

14:37, Вчора