Зеленський пояснив суть ротації в Кабміні, і для чого були перепризначені три міністри
Президент Володимир Зеленський повідомив, у зв'язку з чим відбулася ротація в Кабміні, з перепризначенням голів МОЗ, Мінінфраструктури та Міністерства розвитку економіки. Він зазначив, що двоє з трьох чинних міністрів даних відомств, залишаються працювати в команді й далі.
Так, за словами Зеленського, Міністр інфраструктури Криклій залишається працювати й далі в Міністерстві. Він отримає нову посаду. "Пан Криклій залишається в команді. До нього, в принципі, багато питань немає. Нам сьогодні потрібно багато будувати. (...) Це дуже складні питання Для міністра", - повідомив глава держави.
Зеленський підкреслив, що сьогодні багато питань до роботи залізниці й до роботи авіаперевізників. Про це Зеленський повідомив у четвер, 20 травня, під час пресконференції, присвяченій підсумку його другого року президентської каденції.
Крім того, Володимир Зеленський повідомив, що міністр економіки Петрашко займеться тепер просуванням земельної реформи. Він працюватиме в офісі президента. Що стосується призначення замість Петрашка голови ДПС Олексія Любченка, то, за словами Зеленського, це сильний економіст і професіонал. На своїй посаді голови ДПС Любченко продемонстрував хороший результат, зазначив Зеленський.
Що стосується відставки глави МОЗ Максима Степанова, то, за словами президента, далі продовжувати взаємодію між міністром і главою уряду Денисом Шмигалем було неможливим. Йшлося про конфронтацію, яка негативно позначалася на "ковідному" періоді.
Зеленський повідомив, що рані був проти відставки Степанова, оскільки боявся, що це викличе дестабілізацію охорони здоров'я в Україні в період епідемії COVID-19, однак, коли взаємодія між Степановим і Шмигалем фактично припинилася, довелося провести ротацію в МОЗ.
"Я був у цій ситуації цілком на боці Шмигаля. Далі неможливо було працювати в режимі складної ситуації між департаментами, міністром і прем'єром. Ми не могли допустити цієї дестабілізації, тому вибір очевидний", - повідомив Зеленський.
Також на пресконференції стало відомо, що Володимир Зеленський впевнений, що покладе край епосі політика Віктора Медведчука, а також бідності та корупції. За його словами, він ця епоха в Україні знаходиться в стадії завершення.
Крім того, на великій пресконференції президент України Володимир Зеленський прокоментував справу вбивства Шеремета і з приводу цього долю глави МВС Арсена Авакова. Також йшлося про Андрія Антоненка.
Бюро економічної безпеки України та Нафтогазова Асоціація України узгодили спільні дії, спрямовані на протидію незаконному обігу паливно-мастильних матеріалів та детінізацію паливного ринку.
Станом на 31 грудня 2025 року загальна сума державного та гарантованого державою боргу України становила 9 042,7 млрд грн ($213,3 млрд), що на 29,5% (28,4% у доларовому еквіваленті) більше, ніж на кінець 2024 року.
Президент Володимир Зеленський провів селекторну нараду, яка стосувалася поточної ситуації в Харкові, Чернігові, Запоріжжі та в Сумській області внаслідок російських атак. Про це глава держави повідомив у Telegram.
Пропозиція Дональда Трампа запровадити режим вільної безмитної торгівлі між Україною та США ставить під загрозу плани Києва щодо членства в Європейському Союзі.
Президент Володимир Зеленський заслухав багато звітів. Зокрема, доповідали премʼєр-міністр Юлія Свириденко, представники Кабміну та ОП по ситуації в регіонах.
На зустрічі Володимира Путіна із спецпосланцем американського президента Стівом Віткоффом обговорювалася суть плану Трампа, а не конкретні пропозиції. Про це сказав помічника Путіна Юрій Ушаков за підсумками зустрічі.
Шухнін Антон Сергійович — відомий український бізнесмен, меценат, кандидат юридичних наук. Торговельна марка DOMINO, якою володіє Шухнін понад 15 років — це один із найбільш успішних кейсів у сфері преміального одягу та аксесуарів.
Власник мережі магазинів «Доміно» Антон Шухнін прокоментував онлайн-лекцію в.о. Голови Державної податкової служби України Лесі Карнаух, яку вона прочитала для слухачів Нью-Йоркського університету.
Питання оподаткування спадщини залишається одним із найчастіших серед українців, особливо в умовах, коли передача майна у спадок або в дар стає актуальною темою через війну та зміну життєвих обставин.
У Києві відбувся Форум «Діалог влади з бізнесом», організований у межах швейцарсько-українського проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні» за підтримки ПРООН та Міністерства економіки України.
Бюро економічної безпеки України та Нафтогазова Асоціація України узгодили спільні дії, спрямовані на протидію незаконному обігу паливно-мастильних матеріалів та детінізацію паливного ринку.
Станом на 31 грудня 2025 року загальна сума державного та гарантованого державою боргу України становила 9 042,7 млрд грн ($213,3 млрд), що на 29,5% (28,4% у доларовому еквіваленті) більше, ніж на кінець 2024 року.
Президент Володимир Зеленський провів селекторну нараду, яка стосувалася поточної ситуації в Харкові, Чернігові, Запоріжжі та в Сумській області внаслідок російських атак. Про це глава держави повідомив у Telegram.
Пропозиція Дональда Трампа запровадити режим вільної безмитної торгівлі між Україною та США ставить під загрозу плани Києва щодо членства в Європейському Союзі.