"Київпастранс" отримує збитки через неефективне адміністрування, – експерт про причини подорожчання проїзду у Києві
Комунальне підприємство "Київпастранс" попросило міську владу збільшити вартість проїзду для пасажирів до "економічно-обґрунтованих". Чому комунальний наземний транспорт столиці зазнає збитків, пояснив експерт громадської організації "Євро-Патруль" В’ячеслав Коновалов.
За твердженням представників "Київпастрансу", перевезення підприємства скоротилися в цьому році на 39,9%. А тарифи на електроенергію виросли у 1,2 раза, а мінімальна зарплата – у 1,75 раза. За їхніми розрахунками, економічно-обґрунтовані тарифи складають 25,18 гривні – на проїзд у трамваї, тролейбусі та автобусі, 78,90 гривні – на проїзд міською електричкою.
У "Київпастрансі" заявили про існування загрози відключення підприємства від електроенергії, скорочення працівників та затримки заробітних плат, що призведе до транспортного колапсу у столиці. А тарифи на проїзд востаннє переглядали ще влітку 2018 року, коли вартість квитків зросла з 4 до 8 гривень.
"Не є таємницею, що один великий автобус, якщо його нормально експлуатувати, він замінює 5-7 маршруток. Щобільше, він набагато економічний. Друге питання, що через відсутність запчастин 240-250 автобусів стоять просто під парканом в АТП №7 на вулиці Бориспільській. А це половина парку "Київпастрансу". Тобто підприємство отримує збитки насамперед через неефективне адміністрування", – зазначив Коновалов.
Ще один момент. Свого часу за гроші ЄБРР закупили партію автобусів. А згодом з’ясувалося, що конструкція у машин така, щоб поміняти масло, потрібно демонтувати двигун.
"Варто виводити на маршрути якнайбільше великих автобусів. Також не завадить створити в Києві таки правила гри на транспорті, щоб й приватним перевізникам не було вигідно експлуатувати мікроавтобуси", – підсумував Коновалов.
Раніше повідомляли, що у Київського метро є великий потенціал фінансування без підвищення плати за проїзд. Також писали, коли й на скільки виросте плата за проїзд ув Києві.
Мешканці української столиці, які постраждали внаслідок масованої атаки, що сталось уночі, можуть звернутись за безкоштовною допомогою:
У Києві під час російського терористичної атаки у ніч на вівторок, 2 червня, було пошкоджено та частково зруйновано медичні установи у різних районах міста. Зокрема, у Голосіївському зруйновано другий і третій поверхи у центрі первинної медико-санітарної допомоги.
Масована атака пошкодила енергооб'єкти у Києві та 7 областях, є поранені. Попри удари по нафтогазовій галузі, відключення світла поки не плануються.
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що Росія вперше масово використала гіперзвукові ракети «Циркон» проти столиці, наголосивши: атака стала новим етапом ескалації та випробуванням української системи ППО.
У ніч на 2 червня російські війська здійснили комбіновану атаку на Київську область, застосувавши ударні дрони, крилаті ракети та балістичні комплекси. Внаслідок обстрілів зафіксовано руйнування житлових будинків та інфраструктури, є постраждалі серед мирного населення.
У Києві після нічної масованої атаки кількість загиблих зросла до чотирьох, постраждалих — до 58. Серед поранених є діти, десятки людей госпіталізовані, рятувальники продовжують розбирати завали у житлових будинках.
Масований удар Росії по Києву 24 травня, який пошкодив десятки цивільних і культурних об’єктів, мав на меті не лише терор мирного населення.
Президент Зеленський назвав удар варварським злочином і закликав світ до негайного посилення допомоги Україні.
Президент назвав атаку черговим актом терору та пообіцяв, що Україна дасть відповідь, яка змусить агресора відчути силу нашої держави.
Президент Зеленський назвав атаку варварською та закликав світ негайно посилити підтримку України, адже кожна збита ракета означає врятовані життя.
Мешканці української столиці, які постраждали внаслідок масованої атаки, що сталось уночі, можуть звернутись за безкоштовною допомогою:
У Києві під час російського терористичної атаки у ніч на вівторок, 2 червня, було пошкоджено та частково зруйновано медичні установи у різних районах міста. Зокрема, у Голосіївському зруйновано другий і третій поверхи у центрі первинної медико-санітарної допомоги.
Масована атака пошкодила енергооб'єкти у Києві та 7 областях, є поранені. Попри удари по нафтогазовій галузі, відключення світла поки не плануються.
Речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що Росія вперше масово використала гіперзвукові ракети «Циркон» проти столиці, наголосивши: атака стала новим етапом ескалації та випробуванням української системи ППО.