Донька Бекірова опублікувала лист до Зеленського з вимогою врятувати її батька

7 серпня 2019, 14:15
35
последние новости в Украине останні новини в Україні

Донька кримськотатарського активіста Едема Бекірова звернулася  до президента України Володимира Зеленського з проханням врятувати батька.

Стан здоров'я кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого тримає в неволі російська окупаційна влада, погіршується з кожним днем, чим викликає серйозне занепокоєння як медиків, так і його близьких.

Однак окупаційна російська влада не поспішає надати Бекірову необхідну медичну допомогу, не кажучи вже про те, що вихід його на свободу поки має неоформлену перспективу.

Так, у своєму Facebook, донька ув'язненого Бекірова Елеонора опублікувала звернення до президента Володимира Зеленського, в якому зажадала його участі для порятунку її батька.

"Мій батько Едем Бекіров вмирає, і мені вже немає у кого просити допомоги. Але зараз я не прошу, а вимагаю. Як громадянка України і як донька вмираючого батька, я маю на це повне право. Я вимагаю вжити всіх заходів, щоб домогтися надання допомоги моєму батькові, домогтися його лікування і в кінцевому рахунку звільнення. Він абсолютно не винен: це знають ті, хто його заарештував і тримає в ув'язненні; знають ті, хто має намір його судити, хто повільно вбиває його", - пише Елеонора Бекірова у своєму відкритому зверненні до президента України.

Як зазначає вона у своїй публікації, Едем Бекіров був заарештований в грудні 2018 року російськими спецслужбами в Криму, і з тих пір перебуває в неволі у російських окупантів.

"У 2014 році саме він стояв під прицілом російських автоматів на кордоні Криму, він зустрічав перших військовослужбовців, що врятувалися з півострова, і потім п'ять років робив для звільнення Криму все, що міг. Він патріот - таким він був у 2014 році, коли кримчани залишилися один на один з армією окупантів, і таким є досі", -пише донька ув'язненого у своєму зверненні.

Також вона зазначає, що її батько має дуже слабке здоров'я. Так, за повідомленням Елеонори Бекірової у її батька інвалідність першої групи, ампутована нога з раною, яка не загоюється, а також перенесений інфаркт міокарда, в результаті якого він зазнав багаторазового шунтування.

Також в анамнезі кримськотатарського активіста є цукровий діабет, який вимагає певного лікування.

"Його цукровий діабет вимагає щоденної допомоги, яку він не отримує ось уже 238 днів. Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію терміново надати йому медичну допомогу, але цього не було зроблено. Авторитет міжнародного права не має для Росії ніякого значення, ми неодноразово в цьому переконувалися, і ігнорування рішення стосовно мого батька не стало винятком. Мій батько ще живий тільки завдяки допомозі таких, як він - несправедливо ув'язнених кримських татар", - пише Елеонора в своїй публікації.

Також Елеонора Бекирова повідомила, що у четвер, 8 серпня, відбудеться суд над її батьком. Залежно від рішень суддів, стане ясно, буде її батько жити, чи йому судилося померти ,не дочекавшись допомоги від України.

"Якщо він залишиться в ув'язненні, якщо суд ухвалить рішення про його етапування, він оголосить голодування і відмовиться приймати навіть ті ліки, які нам вдається передати йому. Він обіцяв це, а я знаю свого батька - він завжди виконує свої обіцянки. Він боєць, і він буде триматися, якщо буде знати, що його країна, за яку він у 2014 році готовий був віддати життя, бореться за нього!", -повідомила донька активіста в соціальній мережі.

Елеонора Бекірова на завершення свого звернення до Володимира Зеленського зробила акцент на вимозі допомогти її батькові:

"Я вимагаю від Вас зробити це. Для мого батька, для мене і його рідних, для всіх, кому він був близький. Це не питання політики і дипломатичних домовленостей - це питання життя і смерті коханої людини. Врятуйте мого батька, виконайте свій обов'язок", -написала Елеонора Бекірова у своєму зверненні до глави держави.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Крим»
последние новости в Украине останні новини в Україні Крим

Кримська правозахисна група заявила про те, що 10 населених пунктів Криму позбавлені можливості слухати українські радіостанції.

12 вересня, 14:30
последние новости в Украине останні новини в Україні Крим

Комітет ООН з прав людини попросив владу Сімферополя не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з їхнього храму в місті.

9 вересня, 17:58
последние новости в Украине останні новини в Україні Крим

На кордоні з Херсонською областю, співробітники російської ФСБ затримали двох осіб, які "перебувають у федеральному розшуку".

9 вересня, 11:30
последние новости в Украине останні новини в Україні Крим

Минулої неділі, 8 вересня, російська окупаційна влада провела так звані "вибори" депутатів в анексованому Криму.

9 вересня, 07:44

В Україні можуть почати роботу над створенням водної артерії, що об'єднує два моря

14 вересня 2019, 17:40
238
последние новости в Украине останні новини в Україні

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив про можливість створення водної артерії, яка зможе з'єднати Чорне і Балтійське моря.Суть можливого проєкту Гончарук озвучив у суботу, 14 вересня в ході конференції "Ялтинська європейська стратегія" (YES) у Києві.

Згідно з виступом глави уряду можна відзначити, що в Україні вже йдуть обговорення низки амбітних інфраструктурних проєктів.

Задум об'єднання двох європейських морів входитиме в проєкт, виконання якого за словами Гончарука "абсолютно реально". Однак про будь-які часові терміни мова у виступі прем'єра не зачіпалася.

Для початку роботи над проєктом, як підкреслив Гончарук, Україна повинна почати переговори про траєкторію річища з Польщею і Білоруссю.

Конструктивність відносин з цими двома країнами особливо необхідна, зазначив прем'єр-міністр України.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Якщо в Києві не зможуть знайти механізм вирішення конфлікту на Донбасі й всі способи виконання Мінських домовленостей будуть вичерпані, тільки тоді буде доречно говорити про миротворчої місії в Україні.

17:34, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що вибори на окупованих територіях Донбасу не можуть відбутися, якщо там будуть присутні представники російської армії.

15:56, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Спікер Верховної Ради дев'ятого скликання Дмитро Разумков заявив, що про конкретизацію персоналій, які займуть місця в новій Центральній виборчій комісії, поки не йдеться.

14:51, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський ознайомився з ремонтними роботами, виконаними на Новому мосту в місті Дніпро, де раніше зустрічався з главою міської адміністрації Борисом Філатова, з дорученням здійснити ремонт об'єкта в певний часовий інтервал.

14:43, Вчора