Американець отримав 20 років в'язниці за відправку посилок з бомбами на підтримку президента Трампа
Фанатична любов до президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу відправила американця у в'язницю на 20 років: чоловік боровся з опонентами свого "ідола", розсилаючи їм посилки з вибухівкою.
Про це пише The Washington Post.
Сесар Сайок, фанатичний прихильник президента Трампа, який у 2018 році відправив вибухові пристрої видатним демократам і діячам ЗМІ, був засуджений у понеділок, 5 серпня до 20 років тюремного ув'язнення після того, як суддя прийшов до висновку, що Сайок "ненавидів своїх жертв, але вбивати їх не хотів".
Прокурори, які звинувачують 57-річного колишнього постачальника піци й працівника стрип-клубу Сесара Сайока, вимагали для нього довічного ув'язнення.
Як повідомляє видання, американець встиг відправити поштою 16 неробочих саморобних бомб.
Як повідомляється, муляжі вибухових пристроїв були відправлені також і колишньому президенту США Бараку Обамі та колишньому держсекретареві Хілларі Клінтон, а також в нью-йоркські офіси телеканалу CNN.
"Я дуже шкодую про те, що я зробив, — сказав Сайок окружному судді США Джеду Ракоффу. - Тепер, коли я прозрів, я знаю, що був хворий. Мені слід було прислухатися до матері".
Прокурори та адвокати провели більшу частину слухань у понеділок, сперечаючись про те, наскільки небезпечні були пакети для тих, хто їх отримав і хто мав з ними контакт.
"Важливо і те, що він зробив, і те, що він мав намір зробити", - сказав Ракофф, називаючи дії Сайока "вкрай жахливими".
Суддя прийшов до висновку, що Сайок, хоча і не був експертом з вогнепальної зброї, був повністю здатний побудувати діючу бомбу, якщо б він захотів це зробити. - "Він ненавидів своїх жертв, — додав суддя, — але не бажав їх смерті, принаймні, від своєї власної руки".
Адвокат Сайока Ян Маркус Амелкин наполягав на 10-річному терміні, заявивши, що його клієнт приймав велику кількість стероїдів, як раз у період його агресії проти опонентів Трампа, підкресливши, що в даному випадку важко побачити межу між психічним розладом підсудного і впливом на нього політичного клімата в країні.
Крім того адвокат Маркус зазначив, що риторика Трампа сприяла переконанням Сайока, акцентувавши на тому, що обвинувачення, яке працює в Міністерстві юстиції Трампа, не згадало президента у своїх прокурорських документах.
Після арешту Сайок визнав себе винним за 65 пунктами звинувачення.
Як з'ясувалося, посилки з бомбами він встиг направити також колишньому віцепрезиденту Джо Байдену, сенатору Корі Букеру (D-n. j.), колишньому директору ЦРУ Джону Бреннану, колишньому директору Національної розвідки Джеймсу Р. Клепперу-молодшому, акторові Роберту Де Ніро, сенатору Камалі Д. Харрісу (D-Calif.), колишньому генеральному прокурору Еріку Холдеру, мільярдерам Джорджу Соросу і Томасу Стейеру.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.
Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що європейські лідери нібито намагалися змінити позицію президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні під час саміту «Групи семи» у Франції, назвавши їхні аргументи «некорисними» для Москви.
Голова Європейської ради Антоніу Кошта двічі проводив непублічні контакти з представниками Кремля щодо війни Росії проти України, намагаючись з’ясувати можливі дипломатичні шляхи завершення бойових дій.
Американські демократи заявили, що після перемоги на виборах мають намір відновити тіснішу координацію зі своїми європейськими партнерами щодо підтримки України та закликали не списувати їх із політичної гри.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Китай відіграє важливу роль у підтримці російської військової машини, допомагаючи Москві обходити міжнародні обмеження, і закликав Пекін врахувати наслідки такої політики.
Президент Росії Володимир Путін провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом, під час якої, за повідомленнями ЗМІ, порушував тему війни проти України та намагався представити власне бачення ситуації на фронті.
Президент США Дональд Трамп і російський лідер Володимир Путін опинилися у ситуації, коли вихід із розпочатих ними криз стає дедалі складнішим. Оглядач The Washington Post Девід Ігнатіус заявив, що обидва політики потрапили у «пастку влади», де визнання помилок може коштувати їм політичного впливу.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.