Сьогодні Німеччина відзначає 30-річчя падіння Берлінської стіни

Автор:
57
последние новости в Украине останні новини в Україні

Німеччина в суботу, 9 листопада, відзначила 30-ту річницю падіння Берлінської стіни, яка розділяла Східну і Західну Німеччину.

Подробиці, які відбувалися в Німеччині, у зв'язку з цією подією, повідомляє агентство REUTERS.

Повідомляється, що президент Франк-Вальтер Штайнмаєр подякував східноєвропейських сусідів за можливість мирної революції.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель запалила свічку на меморіалі розділеного міста і жертв комуністичної тиранії під час церемонії, присвяченої 30-річчю падіння Берлінської стіни, на Меморіалі стіни на Бернауерштрассе в Берліні.

Падіння стіни, яка розділяла керований комуністами Схід і капіталістичний Захід у Берліні протягом майже трьох десятиліть стало символом закінчення холодної війни

"Разом з нашими друзями, ми з глибокою вдячністю згадуємо події 30-річної давнини", - сказав Штайнмаєр під час церемонії в Меморіалі Бернауерштрассе Берлінської стіни, на якій також були присутні канцлер Ангела Меркель і глави держав з Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії.

"Без мужності та волі до свободи поляків і угорців, чехів і словаків мирні революції в Східній Європі та возз'єднання Німеччини були б неможливі", - сказав Штайнмаєр.

Під час церемонії Штайнмаєр і президенти Польщі, Угорщини, Словаччини та Чехії помістили троянди в невеликий пролом в залишках стіни біля меморіалу.

У серпні 1989 року угорські прикордонники вперше дозволили людям зі Східної Німеччини вільно в'їжджати в Австрію.

Штайнмаєр зазначив, однак, що ця історична подія не ознаменувала "кінець історії", як заявив американський історик Френсіс Фукуяма. Боротьба політичних систем тривала, і майбутнє стало більш невизначеним, ніж було коли-небудь раніше, додав він.

"Ліберальна демократія піддається виклику і сумніву", - сказав Штайнмаєр.

Саме тому Німеччина і її європейські союзники повинні були щодня боротися за мирну і єдину Європу, причому кожна країна повинна була внести свій внесок у подолання розбіжностей, додав він.

Його послання було повторено Меркель в короткій промові під час пам'ятної служби в меморіальній каплиці.

"Цінності, на яких тримається Європа — Свобода, демократія, рівність, верховенство закону, повага прав людини — все це далеко не очевидно. І вони повинні бути наповнені життям і повинні захищатися знову і знову", - сказала вона.
 

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президент США Дональд Трамп підписав указ про комерційного видобутку ресурсів на Місяці та інших небесних тілах. Влада не розглядає космічний простір як загального надбання людства.

 

10:29, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

При цьому в дев’яти матерів результат тесту на Covid-10 був негативний.

10:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Вбивці дали 23 роки тюрми. Прокуратура оскаржить вирок як занадто м’який.

10:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Голова Британського уряду прем'єр-міністр Борис Джонсон був доставлений в реанімацію після того, як його стан погіршився. Про це повідомив його офіс в понеділок, 6 квітня, пише Reuters.

10:35, Сьогодні

В ДПС прокоментували ситуацію з перетином кордону Україна-Польща

Автор:
1
последние новости в Украине останні новини в Україні

Польща кожного дня втрачає трудових мігрантів з України, які мусять залишати республіку через ситуацію з карантином. Що зараз відбувається на кордоні та скільки залишилося функціонуючих КПП, розказали в ДПС України.

Журналістка ASPI news поспілкувалася із речником ДПС України Андрієм Демченком, який повідомив, що в порівнянні із минулими днями (станом на 6 квітня) пасажирський потік на державному кордоні на в’їзд та виїзд значно збільшився. Він склав 15,5 тисяч осіб, з яких 9 100 - громадяни України, що виїхали з Польщі.

"Якщо розглядати кордон із Польщею, наразі діють виключно три напрямки, через які можна перетнути ділянку з українського боку — це пункти пропуску Ягодин, Краківець та Рава-Руська, які працюють за зазначеними вимогами. Від 26 березня прикордонники здійснюють температурний скринінг усіх, хто прибуває до державного кордону. Вони забезпечені всіма необхідними засобами індивідуального захисту, яких наразі вистачає всім працівникам. Категорія людей, яка за минулу добу прибула до КПП без транспортних засобів, і яку перевезли автобусами, що курсують між українською та суміжними сторонами, склала близько 5 тисяч осіб. Наразі фіксується більша кількість громадян, які прибувають на в’їзд до України, ніж на виїзд (складає 3 200 пасажирів)", — повідомив Демченко.

Варто зазначити, що Кабмін опублікував розпорядження із внесеними змінами до "Тимчасового закриття пунктів пропуску". З 7 квітня на державному кордоні тимчасово буде припинено пропуск в 115 пунктах, крім того, в 28 із них припиниться пішохідне сполучення.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У Нацполіції розповіли, скільки протоколів склали за минулу добу за порушення карантину.

11:18, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Постанова Кабінету міністрів від 11 березня передбачала введення карантинних заходів з метою протидіяти поширенню інфекції COVID-19. Після продовження терміну карантину такі заходи безпосередньо вплинули на фінанси як простих громадян, так і на бюджет країни.

10:52, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 7 квітня, проходить брифінг керівника Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Київській області Василя Слободяника. Голова управління повідомить про ситуацію з пожежами в екосистемах на території Київської області та в Чорнобильській зоні.

09:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

З 1 квітня 2020 року Пенсійний фонд України (ПФУ) провів автоматичний перерахунок виплат пенсіонерам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсій продовжували працювати.

21:02, Вчора