Transfer of power in the US: Trump team signs agreement with Biden administration – Rezazade
Vice President of the Iranian opposition in Washington (NIC) Ali Reza Rezazade reports that the transition team of the newly elected US President Donald Trump has signed a memorandum of understanding with the administration of the incumbent President Joe Biden.
This agreement, although signed late, provides the Trump team with access to information from federal agencies necessary to prepare for the transfer of power.
Representatives of the Trump team said that signing the agreement allows their candidates for the government to begin preparatory measures. In particular, this includes the creation of so-called “landing teams” to work in each department and ministry, which will facilitate an orderly transfer of powers.
The expert emphasizes that this step is important for ensuring the continuous functioning of the state administration. The agreement gives the new administration access to key information that allows it to effectively prepare to fulfill its duties from the first day.
However, the transfer of power process this time has broken the established schedule. The transition team missed previously set deadlines for signing agreements with the General Services Administration and the White House, which were supposed to be completed in early fall.
According to the new agreements, Trump and his vice president will use private funds to finance the transition process. In addition, their team has pledged to publicly disclose the names of donors. At the same time, the team will not use government buildings and resources that are usually provided for such purposes.
This year's transition period breaks with traditions that have existed in the United States for decades. This became noticeable even earlier, when Trump decided to refuse to receive intelligence briefings after his candidacy was nominated. At that time, he argued that he did not want to be accused of leaking information.
Despite the controversial moments, the signing of the agreement was an important step in ensuring a stable transition of power and preparing the new administration to carry out its duties.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.
Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков заявив, що європейські лідери нібито намагалися змінити позицію президента США Дональда Трампа щодо війни в Україні під час саміту «Групи семи» у Франції, назвавши їхні аргументи «некорисними» для Москви.
Голова Європейської ради Антоніу Кошта двічі проводив непублічні контакти з представниками Кремля щодо війни Росії проти України, намагаючись з’ясувати можливі дипломатичні шляхи завершення бойових дій.
Американські демократи заявили, що після перемоги на виборах мають намір відновити тіснішу координацію зі своїми європейськими партнерами щодо підтримки України та закликали не списувати їх із політичної гри.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Китай відіграє важливу роль у підтримці російської військової машини, допомагаючи Москві обходити міжнародні обмеження, і закликав Пекін врахувати наслідки такої політики.
Президент Росії Володимир Путін провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом, під час якої, за повідомленнями ЗМІ, порушував тему війни проти України та намагався представити власне бачення ситуації на фронті.
Президент США Дональд Трамп і російський лідер Володимир Путін опинилися у ситуації, коли вихід із розпочатих ними криз стає дедалі складнішим. Оглядач The Washington Post Девід Ігнатіус заявив, що обидва політики потрапили у «пастку влади», де визнання помилок може коштувати їм політичного впливу.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв знову повернутися до питання санкцій проти Росії та запевнив у продовженні підтримки України, що у Києві розцінили як важливий сигнал для Кремля.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс заявив, що Україна має одну з найсильніших армій сучасної Європи та повинна стати невід’ємною частиною майбутньої європейської системи безпеки.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що міністр оборони США Піт Гегсет залишив зустріч глав оборонних відомств Альянсу раніше не через політичні розбіжності чи небажання зустрічатися з президентом України Володимиром Зеленським, а через заздалегідь заплановані зобов’язання.
Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що головна мета Росії полягає не у прямому нападі на країни НАТО, а у спробі послабити Європу, створити атмосферу страху та змусити союзників України сумніватися у власній стійкості.