Дайджест новин БЕБ за минулий тиждень: головні події 5–9 травня 2025 року

Бюро економічної безпеки України підбило підсумки минулого тижня, впродовж якого було досягнуто нових результатів у боротьбі з економічними злочинами, фальсифікацією, контрабандою та податковими правопорушеннями:
1. Підприємство з Одещини компенсувало понад 7 млн грн несплачених податків після виявлення фактів прихованих доходів.
2. Викрито схему продажу контрафактної мобільної техніки, яка завдала правовласнику збитків на 38 млн грн — обладнання реалізовувалось через інтернет та офлайн-магазини.
3. У Чернівцях передано до суду справу п’яти учасників злочинної групи, які виготовляли фальсифікований бензин і продавали його через мережу нелегальних АЗС.
4. Директор підприємства на Вінниччині повернув до бюджету майже 8 млн грн після виявленого ухилення від оподаткування.
5. У БЕБ відбулася стратегічна зустріч щодо неповернення валютної виручки та запровадження нових механізмів контролю у сфері експорту.
6. У Полтаві викрито незаконну схему з приховування 650 тонн кукурудзи на державному елеваторі.
7. На Одещині припинено роботу трьох підпільних цехів — вилучено фальшиві агрохімікати на суму понад 30 млн грн.
8. На Закарпатті до суду скеровано справу щодо мешканця, який нелегально виготовляв сигарети.
9. На Львівщині попереджено ввезення на територію України рідин для електронних сигарет без документів.
10. Полтавське підприємство постане перед судом через незаконне заволодіння коштами під час ремонту дитячого садка.
11. Житель Київщини засуджений за торгівлю фальсифікованим пальним.
12. У провадженні БЕБ — 95 справ щодо підробки грошей, як повідомив заступник директора БЕБ Андрій Пащук.
13. На Одещині ліквідовано АЗС, яка незаконно продавала неякісне пальне.
14. Агрокомпанія на Львівщині компенсувала до бюджету понад 8 млн грн податкових боргів.
15. Вінницький постачальник деревини та будматеріалів сплатив державі 4,5 млн грн після виявлених порушень.
16. БЕБ арештувало активи підсанкційного олігарха — 291 млн грн і нерухомість у центрі Києва.
17. На кордоні з Молдовою виявлено спробу ввезення електронних сигарет на мільйони гривень.
18. На Волині викрито шахрайську схему — замість земельних ділянок фігурант продавав житлові будинки.
19. Директор компанії фіктивно закупив паливні талони, уникаючи сплати понад 15 млн грн податків.
20. Львівський підприємець підробив документи про походження сої для експортних операцій — справу скеровано до суду.
21. Ще одного волинянина судитимуть за організацію підпільного цеху з виготовлення тютюнової продукції.
22. Агроекспортер на Одещині відшкодував 21,6 млн грн — це результат розслідування БЕБ щодо несплати податків на великі суми.
23. На Закарпатті компанія відшкодувала понад 3,7 млн грн несплачених податків після перевірки фінансової звітності.
БЕБ продовжує захищати фінансові інтереси держави, викривати тіньові схеми, притягувати до відповідальності порушників та зміцнювати економічну безпеку України.
#беб #дайджест #економічнабезпека #податки #фальсифікат #контрабанда #пдв #держкошт #розслідування #агроекспорт #паливо #електроннісигарети #бюджет #аналітика #суд #олігархи #санкції #валютнавиручка
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт стосовно керівника підприємства, що надає послуги теплопостачання. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків у великих розмірах та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
На Полтавщині триває процес декларування вогнепальної зброї та боєприпасів відповідно до оновленого законодавства. Як повідомив начальник поліції Полтавської області, генерал поліції третього рангу Євген Рогачов, станом на 12 серпня мешканці регіону задекларували 351 одиницю зброї та понад 98 тисяч набоїв різного калібру.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві повідомили про підозру колишньому начальнику 23-ї військової санітарної летючки Командування Медичних сил Збройних Сил України.
Бюро економічної безпеки України продовжує системну роботу з викриття економічних злочинів, боротьби з контрабандою, ухиленням від сплати податків та нелегальним бізнесом.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією затримала двох неповнолітніх агентів, які 5 серпня здійснили терористичний акт у місті Житомир. Злочин стався ввечері — у житловому мікрорайоні був підірваний саморобний вибуховий пристрій, закладений з метою вбивства.
Детективи Бюро економічної безпеки України викрили масштабну протиправну схему з незаконного виготовлення та розповсюдження електронних сигарет і супутньої продукції. За даними досудового розслідування, організована група осіб налагодила повноцінне виробництво вейпів на території Києва, Київської та Житомирської областей — без відповідної ліцензії, дозвільної документації та з повним ігноруванням вимог безпеки.
Правоохоронці Полтавщини спільно з працівниками Служби безпеки України та обласної прокуратури викрили двох посадовців, причетних до масштабного зловживання бюджетними коштами під час ремонту сектора для поховань воїнів на території Затуринського кладовища в Полтавській громаді.
Правоохоронці Полтавщини викрили двох колишніх директорів комунального підприємства з Лубенщини, причетних до незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення. За попередніми висновками експертів, завдані державі збитки перевищують 450 мільйонів гривень.
Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) спільно з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) за сприяння новопризначеного Міністра юстиції викрили чергову корупційну схему, внаслідок якої з державного бюджету було незаконно привласнено понад 10 млн гривень.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Вінницькій області повідомили про підозру колишньому генеральному директору підприємства залізобетонних виробів у завданні значних збитків через розтрату майна.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальний акт стосовно керівника підприємства, що надає послуги теплопостачання. Його підозрюють в ухиленні від сплати податків у великих розмірах та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
На Полтавщині триває процес декларування вогнепальної зброї та боєприпасів відповідно до оновленого законодавства. Як повідомив начальник поліції Полтавської області, генерал поліції третього рангу Євген Рогачов, станом на 12 серпня мешканці регіону задекларували 351 одиницю зброї та понад 98 тисяч набоїв різного калібру.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві повідомили про підозру колишньому начальнику 23-ї військової санітарної летючки Командування Медичних сил Збройних Сил України.
Бюро економічної безпеки України продовжує системну роботу з викриття економічних злочинів, боротьби з контрабандою, ухиленням від сплати податків та нелегальним бізнесом.