Справу, порушену в Криму проти журналістки АТР, оскаржать в ЄСПЛ

Порушення кримінальної справи окупаційною владою анексованого Криму проти журналістки телеканалу АТР Гульсум Халілової хочуть оскаржити в Європейському суді з прав людини.
Про це повідомляє Крим. Реалії.
Як зазначає джерело, Гульсум Халілова вважає кримінальну справу проти неї політично мотивованою.
"Звичайно ж, цією справою буде займатися Еміль Курбедінов (адвокат Гульсум Халілової-ред.), ми будемо подавати скаргу до Європейського суду з прав людини", - сказала журналістка.
Вона підкреслила, що вважає кримінальну справу політично мотивованою.
"Треба ж оголосити, що кримські татари беруть участь в якихось бандформування, треба ж сфальсифікувати більше кримінальних справ щодо корінного народу Криму, який проявляє свою громадянську проукраїнську позицію. Я не вступала ні в які батальйони, я працювала польовим журналістом", – додала Халілова.
Як повідомляється, 1 серпня стало відомо, що кримське управління ФСБ Росії порушило кримінальну справу проти журналістки кримськотатарського телеканалу ATR Гульсум Халілової за статтею 208 Кримінального кодексу Росії ("Участь у збройному формуванні на території іноземної держави").
Адвокат Халілової Еміль Курбедінов повідомив виданню Крим.Реалії про те, що російські слідчі звинувачують його підзахисну в тому, що вона нібито вступила в батальйон Номана Челебиджихана у 2016 року. Як зазначається, дослідча перевірка по даній справі тривала близько року.
Пізніше, Київський районний суд анексованого Сімферополя, контрольований Російською Федерацією, 12 липня постановив заочно заарештувати Халілову на два місяці.
Як повідомляє ATR, сама журналістка дізналася про справу проти себе з соціальних мереж.
Українська прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила провадження через порушення кримінальної справи в Криму проти ведучої кримськотатарського каналу ATR Гульсум Халілової та її заочного арешту.
Видання зазначає, що Гульсум Халілова, ведуча кримськотатарського телеканалу ATR, поїхала з анексованого Криму на материкову частину України чотири роки тому.
Служба безпеки України викрила поштовий канал контрабанди психотропних речовин із однієї з країн Південної Америки.
Депутат разом зі спільниками організували "схему" додаткового заробітку - "вибивання" неіснуючих боргів із працівників власного підприємства.
Печерський районний суд Києва почав розгляд клопотань про обрання запобіжного заходу для військової медсестри Яни Дугаров, дитячого медика Юлії Кузьменко, а також ветерана АТО і музиканта Андрія Riffmaster'а Антоненко, підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.
Сторона захисту волонтерки і дитячої лікарки Юлії Кузьменко, підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета, заявила відвід слідчому судді Печерського районного суду Києва Сергію Вовку.