Блінкен дав оцінку діям США після повномасштабного вторгнення в Україну
Сполучені Штати Америки змогли "впоратися" з повномасштабним вторгненням Росії на територію України. Про це в інтерв'ю The New York Times заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.
За його словами, у Білому домі виникало реальне занепокоєння щодо дій, які може вжити Росія, включаючи потенційне використання ядерної зброї. "Я вважаю, що ми змогли впоратися з цим таким чином, щоб уникнути прямого конфлікту з Росією. Зараз Росія бере участь у всіляких підлих діях, так званих гібридних атаках того чи іншого роду, чи то в кіберпросторі, чи це диверсії, чи вбивства. Такі речі трапляються. Вони відбуваються в Європі. І це те, над чим ми дуже тісно співпрацюємо з багатьма нашими партнерами. Але з точки зору прямого конфлікту, я не думаю, що ми були близькими, але це те, про що ми повинні пам’ятати", - сказав політик.
Він також прокоментував обмеження використання Україною американської зброї в Росії та підтримку військового наступу України: "Якщо ви подивитеся на траєкторію конфлікту, ви побачите, що не лише ми були готові, союзники та партнери були готові, але й що Україна була готова".
За словами Блінкена, США "тихо" передали в Україну багато зброї, щоб переконатися, що в них під рукою "є те, що їм потрібно для захисту". "Щоразу нам доводилося дивитися не тільки на те, чи варто давати це українцям, але й на те, чи знають вони, як цим користуватися? Чи можуть вони це підтримувати? Це частина узгодженого плану? Усе це вплинуло на рішення, які ми прийняли щодо того, що їм і коли дати", - зазначив дипломат.
Як сказав держсекретар США, Білий дім об’єднав понад 50 країн, не лише в Європі, а й далеко за її межами, на підтримку України. "Якби була будь-яка можливість вступити в дипломатичні відносини таким чином, щоб покласти край війні на справедливих і довготривалих умовах, ми були б першими, хто нею скористався. На жаль, принаймні до цього моменту ми не бачили жодних ознак того, що Росія була справді готова вступити (у переговори - УНІАН). Я сподіваюся, що це зміниться", - резюмував Блінкен.
Президент Володимир Зеленський заявив, що нові масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі України ще раз доводять критичну потребу у сучасних системах протиповітряної оборони.
У Пентагоні заявили, що підтримка України не може й надалі повністю покладатися лише на Сполучені Штати. Американські чиновники наголосили, що союзники мають взяти на себе більшу частину відповідальності, адже війна проти Росії є викликом для всієї Європи та світу.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив готовність сприяти переговорам між Україною та Росією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує розпочати тренування пілотів на винищувачах Gripen у 2026 році.
Міністр МЗС Андрій Сибіга заявив, що зустріч Володимира Зеленського та Володимира Путіна можлива в Туреччині. Він наголосив, що Київ готовий до діалогу, але лише на умовах, які враховують українські інтереси та принципи міжнародного права.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія намагається перегрупувати свої сили та може вкотре спробувати втягнути Білорусь у війну.
Американське видання The Washington Post повідомило, що Володимир Путін опинився у глухому куті в Україні й може спробувати розширити агресію на Європу.
Американське видання The New York Post опублікувало матеріал, у якому зазначається, що Володимир Путін, розпочавши війну проти України, фактично сам сприяв створенню високотехнологічної української оборони.
Росія готує масштабний весняно-літній наступ на сході України, плануючи захопити весь Донбас до вересня. Про це заявив заступник начальника ГУР Міноборони Вадим Скібіцький, наголосивши, що Москва нарощує угруповання військ та інтенсивність ракетних ударів, демонструючи відсутність намірів щодо переговорів.
В Офісі президента України повідомили, що спеціальний міжнародний трибунал щодо злочинів Росії розпочне повноцінну роботу вже цього року. Київ очікує, що механізм притягнення Кремля до відповідальності стане реальністю, а не лише політичною декларацією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що нові масовані російські удари по енергетичній інфраструктурі України ще раз доводять критичну потребу у сучасних системах протиповітряної оборони.
У Пентагоні заявили, що підтримка України не може й надалі повністю покладатися лише на Сполучені Штати. Американські чиновники наголосили, що союзники мають взяти на себе більшу частину відповідальності, адже війна проти Росії є викликом для всієї Європи та світу.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив готовність сприяти переговорам між Україною та Росією.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує розпочати тренування пілотів на винищувачах Gripen у 2026 році.