Членство України в НАТО буде ухвалено незалежно від конфлікту, розпочатого Росією, - Тоні Блер
Врегулювання ситуації на Донбасі, на думку колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Тоні Блера, не може відбуватися повноцінно, якщо буде нехтуватися територіальна цілісність України. Рішення щодо припинення війни повинні ухвалюватися з позиції поваги незалежності України.
Про це Блер зазначив на онлайн-дискусії "Який мир виникає, і що це означає для Європи і України?" у вівторок, 8 грудня, пише "Інтерфакс-Україна". Колишній британський високопоставлений чиновник зазначив, що під час діалогу з адміністрацією Джо Байдена, який переміг на президентських виборах в США, необхідно враховувати дві важливі речі.
Перша - це той факт, що в частині Європи від військових дій загинули понад 30 тисяч осіб. Друга - це розуміння, що США і їхні союзники усвідомлюють, що в Україні не зможуть забути порушення їх суверенітету. "Це абсолютно важливо, що ми намагаємося вирішити, але він (конфлікт) має бути вирішений на підставі поваги територіальної цілісності і незалежності України", - сказав Блер.
Тоні Блер також заявив, що членство України в НАТО не залежить від того, чи є на території України конфлікт чи ні. За його словами, рішення буде ухвалено незалежно від порушення РФ міжнародних норм щодо України.
Він також зазначив, що за останні три роки Україна зробила правильні кроки. Блер закликав Україну не звертати з цього шляху і доводити свою правоту рішучіше.
Тоні Блер також наголосив на важливості співпраці України з США. Він підкреслив, кажучи про безпеку України, що основні її відносини будуть саме з США і їх союзниками.
"Це не означає, що ви не можете співпрацювати і вести торгівлю з Китаєм. Але, ймовірно, в майбутньому вам доведеться робити це розсудливо", - додав він.
Раніше повідомлялося, що Україна може стати членом НАТО до 2030 року. Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппарова.
Також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Російська Федерація активно мілітаризує окупований Крим, що також негативно впливає на безпеку чорноморського регіону. Це загрожує не тільки безпосередньо причорноморським країнам, а й державам Південної Європи, Близького Сходу і Північної Африки. Крім того, за словами міністра, ознаки нуклеаризації Криму є серйозною загрозою для режиму ядерного нерозповсюдження.
Українські далекобійні удари по російських нафтопереробних заводах завдають Москві значно серйозніших втрат, ніж визнавалося раніше.
Спецпосланець президента США Стів Віткофф разом із Джаредом Кушнером планують прибути до України вже у серпні.
Прем'єр-міністр України Сергій Корецький доручив провести загальнонаціональну перевірку всіх укриттів цивільного захисту, щоб гарантувати їхню справність і безперешкодний доступ для населення.
Президент США Дональд Трамп дедалі прихильніше оцінює президента України Володимира Зеленського після тривалого періоду напружених відносин.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська армія заплатила безпрецедентну ціну за повномасштабне вторгнення в Україну.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія нібито наблизилася до одного з найважливіших етапів війни проти України.
Після того як під час чергової масованої атаки Росії крилата ракета порушила повітряний простір Польщі, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга невідкладно провів телефонні переговори з очільником польської дипломатії Радославом Сікорським.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що найближчі сто днів можуть стати переломним етапом у російсько-українській війні.
Українська кампанія із системного ураження російської паливної інфраструктури завдала Кремлю одного з найболючіших економічних ударів від початку повномасштабної війни.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що за попередніми даними російські війська під час атаки на селище Радушне у Дніпропетровській області використали балістичну ракету північнокорейського виробництва.
Українські далекобійні удари по російських нафтопереробних заводах завдають Москві значно серйозніших втрат, ніж визнавалося раніше.
Спецпосланець президента США Стів Віткофф разом із Джаредом Кушнером планують прибути до України вже у серпні.
Прем'єр-міністр України Сергій Корецький доручив провести загальнонаціональну перевірку всіх укриттів цивільного захисту, щоб гарантувати їхню справність і безперешкодний доступ для населення.
Президент США Дональд Трамп дедалі прихильніше оцінює президента України Володимира Зеленського після тривалого періоду напружених відносин.