Чому Україна може взагалі залишитись без власної землі

Автор:
195
последние новости в Украине останні новини в Україні

У п’ятницю, 27 вересня, у Верховній Раді проходив загальнонаціональний круглий стіл з обговорення питання продажу сільськогосподарської землі. 

У круглому столі взяли участь керівники Всеукраїнської аграрної ради, Аграрного союзу України, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, керівники фермерських підприємств, науковці-аграрії, представники ЗМІ.

Звертаючись до учасників заходу, голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, заявила: "Якщо той закон який ми зараз з вами обговорюємо буде прийнятий, то якщо наприклад в Німеччині 51% в державній власності землі, у Франції, порядка, 30% , США – 43%, Австрія – 47%, Бельгія - 68%, Канада - 90%, Ізраїль - 93% у державній власності.

То якщо буде прийнятий цей закон в Україні в державній власності буде - нуль. У нас не буде стратегічного запасу, щоб захистити продовольчу безпеку державу".

Також на круглому столі виступив перший заступник голови партії "Батьківщина" Іван Кириленко. Він, зокрема, зазначив: "Висновок від першої тези: невдало прийнятий земельний закон! І ми зараз робимо теж саме.

Підніметься все товариство на захист державної землі.

Чому такий супротив у суспільстві? У нас не має позитивного досвіду реформ. За роки незалежності приватизували 5/6 національного багатства. Ціна питання близько 12 млрд доларів. Як би всі об’єкти продавались чесно, то країна б отримала б 500 млрд доларів! Народ ошукали капітально!

Реформа банківської системи. Наплодили банків, понадавали кредитів пов’язаним особам і потім об’явили себе банкрутами. Закрили понад 100 банків. Гривня втратила за роки свого існування, як ні одна валюта - в 15 раз! 

На цьому люди втратили від 2 до 4 трильйонів, залишилось останнє, чим можна ризикнути. Люди не хочуть ризикувати!

Чи є альтернатива? Треба будувати не ринок, а зберігаючу економіку. Ми пропонували зробити децентралізацію. Передача земель громадам - це потужне джерело децентралізації. 

Наступний крок громади - інвентаризація землі і розподілення її між тими хто на ній працює і обробляє. Дайте їм в довгострокову оренду. Орендна плата буде йти громаді. 

І наступний крок - селянський банк. Дати під 2 % річних фермеру.

Наступний крок - кооперація. Хай люди купляють трактор чи комбайн на всіх.

Наступний крок - переробка. Формування великих партій для продажу. Де кредит брати? В селянському банку.

Є багато людей які хочуть продати. І не будемо виключати що таке бажання може виникнути під тиском. Тому викуп наділів не у приватного лиця, а у місцевої громади за справедливою ціною, і кредит на це модна буде взяти під 2% у селянському банку. Що таке справедлива ціна - це коли і селянин задоволений і держава. 

Тому, які висновки маємо: земля залишається в розпорядженні держави. Тобто ми залишаємо її для наступних поколінь. Ми зберігаємо територію. Це ж торгівля не просто землею! Ми торгуємо територією. Друге - отримує вигоду суспільство. Третє - вигідно громаді, вона отримує колосальний ресурс від оренди наділів і гроші на соціальний розвиток. 

Селянин отримує вигоду: не треба проходити муки пекла, за все піклується громада, так як їй делеговані повноваження. І відповідні законопроекти про це подавалися, але далі першого читання не пішло. Заблокували ті кому це не вигідно. 

Друзі ми вважаємо так як і ви, тому пропонуємо пожити за рахунок оренди. Держави в світі, як зазначив академік Жук, скуповують землі, а не розпродують. Все буде дешевшати в цьому світі, але земля буде дорожчати, бо її все менше і менше. Тому ми пропонуємо розвиток оренди і думаємо за майбутнє", заявив Кириленко.

За підсумками круглого столу, представники аграрних асоціацій, фермери та громадські активісти вимагають від керівництва держави відкликати урядовий проєкт закону №2178 про запровадження ринку сільськогосподарської землі і провести всеукраїнський референдум із цього питання.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент РФ Володимир Путін – найнебезпечніший ворог України, гірший за коронавірус, оскільки, його мета - забрати не тільки українську землю, а й українську душу.

17:11, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Введення воєнного стану налякало б інвесторів і МВФ, а без них Україна втратила б іноземну фінансову допомогу.

15:05, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

"Давайте не забувати, що ми всі з вами люди, а не... не хочу зараз підбирати неправильне слово".

13:54, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Ми викорінили корупцію на найвищому рівні в державі. 

12:19, Сьогодні

Пристайко повідомив, що Гаазький трибунал розглядатиме справу про морську агресію РФ

Автор:
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Голова Міністерства іноземних справ України Вадим Пристайко заявив, що Арбітражний трибунал в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію по справі морської агресії Російської Федерації.

Про це повідомив Пристайко на своїй сторінці у Twitter.

"Справа по морському праву рухається далі! Арбітражний трибунал в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію розглядати позов України в частині Азовського моря і Керченської протоки, а також викрадення наших природних ресурсів", - повідомив Пристайко.

Також голова МЗС висловився стосовно будівництва Керченського мосту.

"Це стосується в першу чергу незаконного будівництва Росією мосту через Керченську протоку та незаконної зупинки суден, які прямують в українські порти Маріуполя і Бердянську", - написав міністр.

Нагадаємо, відсторонення українських прокурорів, які розслідували збиття літака рейсу MH17 над Донбасом, було пов'язане з ротацією в рамках реформи Генеральної прокуратури та не повинно вплинути на подальше розслідування справи.

Про це 17 лютого під час брифінгу заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передає РБК-Україна.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

В офісі поліції Рівненської області пройшли обшуки у справі про продаж заарештованих авто.

18:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

СБУ спільно з європейськими партнерами блокували діяльність міжнародного угруповання контрабандистів.

18:44, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

На державному підприємстві "Укроборонсервіс" пройшли обшуки у справі про нанесення збитків державі.

17:47, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Співробітники Служби безпеки України залучені до операції Об’єднаних сил затримали у Маріуполі військовослужбовця Національної гвардії на збуті військових засобів ураження.

17:30, Сьогодні