До Конгресу США внесли проєкт резолюції щодо визнання геноцидом дій Росії проти України – Маркарова

У Конгресі Сполучених Штатів зареєстровано проєкт резолюції про визнання дій Росії під час повномасштабного вторгнення на територію України актом геноциду. Авторами проєкту виступила група, до якої входять представники Республіканської та Демократичної партій.
Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова. Вона зазначила, що документ створено 14 американськими законодавцями, і це його повторне внесення до Палати представників Конгресу США. "Дякуємо конгресменам за внесення цієї важливої резолюції! Всі злочини РФ мають знайти відображення в американському законодавстві, щоб забезпечити покарання російських злочинців та запобігти таким жахливим злочинам у майбутньому", – зазначила пані Маркарова.
"Визнати дії Росії в Україні геноцидом, оскільки незаконна, навмисна, неспровокована та жорстока війна Російської Федерації проти України включає широкомасштабні, систематичні та кричущі звірства проти народу України", – сказано у перших рядках документа.
Загалом у резолюції зазначено, що "напади росіян на мирних жителів, прямі удари по пологових будинках та лікарнях, а також насильницьке переміщення сотень тисяч громадян, включно з дітьми, відповідають критеріям статті ІІ Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього".
Резолюція не лише засуджує РФ за вчинення актів геноциду українського народу, а також закликає США "у співпраці з НАТО та ЄС запобігти подальшим актам російського геноциду". Також у документі сказано про необхідність притягнення "російських політичних та військових лідерів до відповідальності" шляхом трибуналів та міжнародних кримінальних розслідувань.
Вперше цю резолюцію було представлено Конгресу минулого, 118-го скликання, це відбулось у лютому 2023 року. "Список воєнних злочинів РФ зростає щодня і зупинити цей геноцид проти українського народу може лише рішуча відсіч агресії через (надання) зброї для України і санкції для РФ", – додала пані Маркарова.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.