Генсек НАТО Столтенберг не зміг назвати терміни передачі Україні F-16
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг не назвав точні терміни передачі Україні західних винищувачів F-16.
Про це він заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода". "Неможливо точно сказати, коли, тому що це дилема. Ми всі хочемо, щоб F-16 були там якомога раніше", - сказав він.
При цьому генсек НАТО зауважив, що ефект від F-16 буде сильнішим і кращим, коли пілоти, технічний персонал будуть більш навченими, а системи підтримки, які мають бути в наявності, підготовленими, щоб зробити F-16 дійсно передовою системою зброї, якою вони є. "Маємо прислухатися до військових експертів щодо того, коли саме будемо готові або коли союзники будуть готові почати відправку й доставку F-16. Чим швидше, тим краще", - констатував Столтенберг.
Він розповів, що у різних союзників дещо різна політика щодо цього питання, але як підкреслив генсек, треба не забувати, що відбувається. "Це збройна агресія Росії проти України з грубим порушенням міжнародного права. А, згідно з міжнародним законодавством, Україна має право на самооборону. І це включає також нанесення ударів по законних військових цілях – російських військових цілях за межами України. Це міжнародне право. І, звичайно, Україна має на це право, щоб захистити себе", - зазначив Столтенберг.
Європа зіткнулася з гострою нестачею ракет-перехоплювачів для систем Patriot, причому найскладнішою ситуація є саме для України.
Російські війська намагаються використати територію висохлого Каховського водосховища як прихований маршрут для просування в напрямку Запоріжжя.
Європейський Союз знову може взятися за механізм «репараційного кредиту» для України, який передбачає використання заморожених російських резервів.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф під час таємного візиту до Москви передав російській стороні оцінку американської розвідки щодо перебігу війни проти України.
У Кремлі не підтвердили можливість проведення у вересні нового раунду переговорів між Україною, Росією та США. Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Москва наразі не має інформації про продовження переговорного процесу, хоча раніше українська сторона допускала його відновлення вже наступного місяця.
Переговорний процес між Україною та Росією наразі перебуває на паузі, однак найближчим часом його можуть спробувати відновити. Керівник Офісу президента Кирило Буданов припустив, що вже у вересні може відбутися зустріч українських, російських та американських представників.
Росія вперше застосувала для ударів по Києву оновлену балістичну ракету 9М723-2, яку в розвідці називають «Іскандер-1000». За даними ГУР, модернізований боєприпас отримав збільшену дальність ураження — до 550 кілометрів, що розширює можливості російських військ під час атак по українській столиці.
Колишній спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог заявив, що Володимир Путін не має наміру найближчим часом припиняти повномасштабну війну.
У Кремлі заявили, що Росія продовжить війну проти України, оскільки нібито не бачить можливості досягти поставлених цілей мирним шляхом.
Президент України Володимир Зеленський під час урочистостей у Кишиневі з нагоди Дня незалежності Молдови заявив, що Росія програє, а Україна, Молдова та інші європейські країни переможуть у боротьбі за свободу й незалежність.
Європа зіткнулася з гострою нестачею ракет-перехоплювачів для систем Patriot, причому найскладнішою ситуація є саме для України.
Російські війська намагаються використати територію висохлого Каховського водосховища як прихований маршрут для просування в напрямку Запоріжжя.
Європейський Союз знову може взятися за механізм «репараційного кредиту» для України, який передбачає використання заморожених російських резервів.
Директор ЦРУ Джон Реткліфф під час таємного візиту до Москви передав російській стороні оцінку американської розвідки щодо перебігу війни проти України.