Глава Пентагону Гегсет не радився з Білим домом перед зупинкою поставок зброї Україні – CNN

Міністр оборони США Піт Гегсет не поінформував Білий дім, перш ніж призупинити постачання зброї в Україну. Як наслідок, президент Дональд Трамп заявив, що не несе відповідальності за цей крок.
При цьому американський президент дав зрозуміти, що був не в курсі про рішення Гегсета. Про це повідомило CNN. Трамп заявив, що США продовжать постачати оборонну зброю в Україну. Однак одностороннє рішення Гегсета встигло продемонструвати хаотичний процес ухвалення політичних рішень в адміністрації Трампа.
Глава Пентагону своїм рішенням фактично застав високопоставлених чиновників національної безпеки зненацька. До того ж уперше таке рішення Гегсет ухвалив у лютому цього року, і тоді розпорядження глави Пентагону було швидко скасовано.
За словами високопоставленого представника адміністрації та двох джерел, спеціального представника США в Україні генерала у відставці Кіта Келлога і держсекретаря Марко Рубіо, який також є радником Трампа з національної безпеки, не поінформували заздалегідь, і вони дізналися про рішення Пентагону з повідомлень преси.
Проте представник Пентагону Кінгслі Вілсон заявив, що Гегсет надав Трампу рамкову програму для оцінки поставок військової допомоги та наявних запасів. У відомстві стверджують, що ця робота координувалася на рівні всього уряду.
На запитання про те, чи інформував Гегсет Білий дім до схвалення припинення поставок зброї, прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що Пентагон провів перевірку, "щоб переконатися, що вся підтримка, яку надають усім іноземним державам, відповідає інтересам Америки". Вона додала, що Трамп "повністю довіряє міністру оборони". Двоє джерел пояснили той факт, що Гегсет не інформує Білий дім, тим, що він не має начальника штабу або довірених радників у його оточенні, які могли б спонукати його краще координувати важливі політичні рішення з міжвідомчими партнерами.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.