Керівник ГУР МО Буданов не бачить сенсу у мирних переговорах, інакше воєнний стан триватиме вічно

Глава ГУР Кирило Буданов вважає, що Україна не має іншого вибору, крім як повернути всі території, які були захоплені російськими військами. На його думку, якщо Україна цього не зробить, то вічно перебуватиме у стані війни, і так звані мирні переговори не допоможуть.
Про це він сказав в інтерв'ю The Philadelphia Inquirer. Буданов визнав, що ситуація на полі бою зараз складна, і так, на його думку, буде ще щонайменше місяць. "Хороша новина полягає в тому, що жодного Армагеддону не станеться. Погана новина в тому, що ситуація досить складна. Так буде ще щонайменше місяць, і легше не стане", – заявив керівник Головного управління розвідки.
На запитання про те, чи зможе Україна утримати Часів Яр на Донеччині, на підступах до якого зараз тривають жорстокі бої з російськими окупантами, Буданов сказав, що утримається від відповіді. Що стосується поставок Силам оборони озброєння від партнерів, глава розвідки сказав, що зараз поставки будуть швидшими, ніж кілька місяців тому. Однак потреби України дуже високі. "Для нас було стратегічно важливо відновити постачання. Проте залишається питання обсягів", – сказав він.
Буданов вважає, що відповіддю на перевагу Росії у живій силі є бойові технології, в яких Україна стала світовим лідером, замінюючи людей на полі бою, коли це можливо, новими варіантами дронів і радіоелектронної боротьби. "Я фанат цього. Я виступаю за це з перших днів війни, відкрито заявляючи, що поки війна стримуватиметься на нашій території, вона не торкнеться Росії. Саме тому з весни 2022 року ми почали проводити значні операції на території Росії, і будемо йти далі, чим більше у нас для цього буде ресурсів. І Росія почала це відчувати", – наголосив Буданов.
Також він наголосив, що захоплений Москвою і перетворений на величезну військову базу півострів Крим необхідно відрізати від російських постачань. "Ми маємо зробити все, щоб це реалізувати", - сказав Буданов, додавши, що в цьому процесі важливу роль можуть відіграти надані США ракети ATACMS.
Глава розвідки зазначив, що окупанти вже перебувають у пастці у Криму. "Вони вже у пастці біля порту Новоросійськ. Нам просто потрібно домогтися того, щоб усі залишки флоту були відтіснені на територію Російської Федерації. У Чорному морі вже давно немає бойових кораблів", – заявив він.
Буданов висміює ідею про те, що Москва застосує тактичну ядерну зброю, якщо контроль над Кримом опиниться під загрозою. "По-перше, я знаю, що там насправді відбувається. По-друге, я знаю реальні характеристики російської ядерної зброї. Яка від цього користь? У нас немає великих концентрацій військ, для яких була б доцільною така ядерна зброя. А пробити дірки у наших лініях оборони можна й звичайними засобами ведення війни. Крім того, застосування ядерної зброї призведе до великих політичних ризиків для Путіна", – наголосив керівник української військової розвідки.
Президент Володимир Зеленський наголошує, що Україна має значно дешевші й більш системні рішення проти російських БпЛА, ніж партнери, й готова ділитися досвідом протидії цій загрозі.
Очільниця зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Кая Каллас назвала безрозсудною ескалацією порушення повітряного простору Румунії російськими безпілотниками. Таке Каллас написала у соцмережі Х.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував Заходу перехоплювати російські безпілотники та ракети в повітряному просторі України.
"Адекватні санкції" Сполучених Штатів проти Російської Федерації "давно назріли", і Конгрес потенційно може проголосувати за них. Однак будь-який закон має бути підписаний американським президентом, тому зелене світло на таке рішення має дати Дональд Трамп.
Цього тижня у польський повітряний простір залетіли російські дрони, здатні нести боєприпаси, але без вибухівки. Глава МЗС Радослав Сікорський заявив, що це була спроба Кремля перевірити реакцію Альянсу, підвищуючи напруження малими кроками. Він наголосив, що жодна людина не постраждала, хоча пошкодження майна зафіксовані.
Президент Володимир Зеленський розповів про успішні удари по нафтовій галузі РФ, виробництво зброї і актуальну ситуацію на фронті. Він наголосив, що Росія зазнає втрат як на території України, так і на власній.
Наприкінці тижня керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак взяв участь у панельній дискусії на Yalta Economic Strategy 2025. Участь у ній також взяли дипломатичний радник голови Ради міністрів Італії Фабріціо Саджо, спеціальний представник Президента США, генерал Кіт Келлог, радник Федерального канцлера Німеччини з питань національної безпеки Гюнтер Заутер та дипломатичний радник Президента Франції Ксав’є Шатель.
Президент Володимир Зеленський заявив про хороші результати українських військ у прикордонні Сумщини. Про це глава держави сказав у відеозверненні.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що не вірить у дієвість будь-яких гарантій безпеки для України через відсутність охочих воювати з РФ, і запропонував відмовитися від цього терміну.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що базовий документ щодо безпекових гарантій для України вже "фактично готовий".
Президент Володимир Зеленський наголошує, що Україна має значно дешевші й більш системні рішення проти російських БпЛА, ніж партнери, й готова ділитися досвідом протидії цій загрозі.
Очільниця зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Кая Каллас назвала безрозсудною ескалацією порушення повітряного простору Румунії російськими безпілотниками. Таке Каллас написала у соцмережі Х.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував Заходу перехоплювати російські безпілотники та ракети в повітряному просторі України.
"Адекватні санкції" Сполучених Штатів проти Російської Федерації "давно назріли", і Конгрес потенційно може проголосувати за них. Однак будь-який закон має бути підписаний американським президентом, тому зелене світло на таке рішення має дати Дональд Трамп.