Мир не може бути зараз підписаний, а Путін – брехун: головні тези виступу Зеленського в Мюнхені
Володимир Путін готується до війни з НАТО, а Україні потрібні гарантії безпеки. Водночас у США наразі не готовий план щодо закінчення війни.
Про це президент Володимир Зеленський говорив сьогодні під час 61-ї Мюнхенської безпекової конференції, яка проходить у Німеччині.
14 лютого відбулася почалася дискусія Володимира Зеленського з журналістами, у якій також взяли участь американські сенатори. На перше питання від журналіста про мирну угоду з Росією президент відповів, що ні про яку мирну угоду зараз не йдеться. Водночас Зеленський каже, що підтримка Трампа дуже важлива і він має бути на боці України. Європа зі свого боку має бути теж рівноправним партнером. "Мирна угода не може бути підписана в Мюнхені. Бо це Мюнхен. Ми пам'ятаємо, які речі тут було підписано", – сказав український лідер.
Він додав, що у нього була розмова з очільником Кремля про повне припинення вогню і обмін полоненими. "Але він не обміняв всіх полонених. Він брехун", – наголосив Зеленський.
Гарант також повідомив, що ввечері готовий зустрітися із віцепрезидентом США Венсом і обговорити договір про українські корисні копалини. Утім, підписувати все не готовий. "Я не хочу бути тією людиною в історії, яка допомогла Путіну окупувати мою країну", – сказав президент.
Своєю чергою сенатор Ліндсі Грем сказав, що угода про корисні копалини необхідна для завершення війни. "Якщо ми підпишемо угоду про українські корисні копалини, ця війна закінчиться", – сказав він.
Мирний план США щодо закінчення війни
За словами Зеленського, в американського лідера Дональда Трампа немає конкретного плану щодо завершення війни в Україні. Зі свого боку Україна відкрита до будь-яких обговорень, щоб зупинити диктатора Путіна. "Я не бачу, що є готовий план у Сполучених Штатів. Я вважаю, що це дуже важливо. Я передав президенту Трампу, що я готовий у будь-який момент. Ми готові в будь-який момент реально говорити", – наголосив президент. Він додав, що українська сторона відкрита, але "ми хочемо діяти згідно з міжнародним правом".
Влучання дрона в Чорнобильську АЕС
Уранці 14 лютого безпілотник росіян влучив у саркофаг на Чорнобильській АЕС. Він летів на висоті 85 метрів, на якій радари не можуть його відстежити. За словами президента, у такий спосіб Путін показав, що його не цікавить мир, враховуючи те, що він перебуває у "комфортних умовах" для того, щоб бити по ЧАЕС. "Це дуже зрозумілий "привіт" від Путіна і РФ щодо безпекової конференції", – заявив глава держави.
Посилення білоруського напрямку з боку РФ
Країна-терорист готує 100-150 тисяч людей для тренування і посилення білоруського напрямку. Проте Зеленський не впевнений, що вони підуть у наступ. "Це 100-150 тисяч людей. Це велике угруповання. Я не впевнений, що воно піде у наступ на Україну. Але може бути, що воно піде як в Україну, так і в Польщу чи країни Балтії", – наголосив глава держави.
Візит Зеленського до Саудівської Аравії та Туреччини
Український лідер заявив, що планує відвідати Саудівську Аравію та Туреччину в межах гуманітарної програми, але не зустрічатиметься там з російськими представниками. "Я не хочу просто так зустрічатися з росіянами. Коли ми кажемо про порядок зустрічей, я вже казав: спочатку Америка, потім Європа, а потім росіяни", – сказав він. Зеленський наголосив: він зустрінеться з Путіним лише після того, як в України буде "спільний план закінчення війни з Трампом та ЄС".
Зеленський про збільшення армії
На сьогодні США і президент Трамп не готові говорити про вступ України в НАТО і вони відкрито про це говорять. Водночас президент заявив, що Україна прагне вступу до НАТО через гарантії безпеки. Поки цього не відбулося, нашій країні необхідно розвивати власні оборонні спроможності у співпраці з європейськими партнерами. "Якщо Україна не вступить у НАТО, нам потрібна армія з 1,5 млн військових. У РФ є 220 бригад, в України – 110. Отже, треба збільшити вдвічі", – наголосив Зеленський.
Про солдатів КНДР у Курській області
За словами Зеленського, під час останньої телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом ішлося й про північнокорейських військових, які воюють на Курщині. На сьогодні відомо, що втрати корейців перевищили чотири тисячі осіб. "Ми бачимо, що 2000-3000 солдатів із Північної Кореї будуть ще перекинуті на Курський напрямок. Це точно не через хороше життя. У них втрати, і вони щось просять", – розповів президент.
Розміщення іноземного контингенту в Україні
На запитання про іноземний контингент президент заявив, що готовий до розміщення військових. "Ми готові на контингент, який складається навіть виключно з українців. Питання в тому, яке оснащення… У мене є мапа, там написано: "іноземців 110 тисяч", – сказав він. Глава держави наголосив, що цього можна уникнути, якщо Захід надасть Збройним силам України озброєння в достатній кількості. До прикладу, Києву необхідно 150 літаків F-16 і 25 систем Patriot.
До лав Російського добровольчого корпусу (РДК) переходять колишні бійці ПВК “Вагнер”, які раніше воювали в Африці. Це свідчить про нову хвилю переформатування російських найманців, що після розпаду структури Пригожина шукають нові можливості для участі у війні проти Кремля.
Українська влада заявила, що країна перебуває у вирішальній фазі війни, коли кожне рішення може стати доленосним. Це точка неповернення, яка визначить, чи зможе Україна остаточно зламати російську агресію та закріпити своє місце серед провідних держав світу.
Президент Володимир Зеленський запросив до Києва переговорну делегацію зі США, аби обговорити майбутні гарантії безпеки для України. Він наголосив, що Київ прагне отримати чіткі та юридично закріплені механізми захисту, які забезпечать довгострокову підтримку та убезпечать країну від повторення російської агресії.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже двічі передавала США інформацію про те, що Росія передає Ірану розвіддані щодо українських військових об’єктів. За його словами, така співпраця між Москвою та Тегераном становить серйозну загрозу не лише для України, а й для глобальної безпеки.
Кіт Келлог запропонував створити новий оборонний альянс за участі України, який мав би стати альтернативою або доповненням до НАТО. Ідея полягає у формуванні союзу держав, готових діяти більш рішуче та оперативно у протидії російській агресії, не чекаючи консенсусу всередині існуючих структур.
Руслан Стефанчук заявив, що Україна готова впровадити всі необхідні реформи для завершення процесу підготовки до членства в Європейському Союзі до 2027 року.
Київ оголосив про розширення угод із країнами Близького Сходу, підкресливши, що співпраця з регіоном має ключове значення для енергетичної безпеки та економічного розвитку України.
У Кремлі заявили, що тристоронні переговори щодо України опинилися на паузі, а контакти з США тривають лише у фоновому режимі. Москва звинувачує Вашингтон у зупинці мирного процесу, стверджуючи, що американські переговорники “зайняті іншими проблемами”.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже розпочала підготовку до наступної зими, працюючи з тими ресурсами, які є у розпорядженні держави. Він наголосив, що головним завданням уряду є забезпечення стабільного проходження опалювального сезону, попри воєнні виклики та постійні атаки на енергетичну інфраструктуру.
Atlantic Council підкреслив важливість візиту Володимира Зеленського до країн Перської затоки, зазначивши, що він відкриває нові можливості для дипломатії та економічної співпраці.
До лав Російського добровольчого корпусу (РДК) переходять колишні бійці ПВК “Вагнер”, які раніше воювали в Африці. Це свідчить про нову хвилю переформатування російських найманців, що після розпаду структури Пригожина шукають нові можливості для участі у війні проти Кремля.
Українська влада заявила, що країна перебуває у вирішальній фазі війни, коли кожне рішення може стати доленосним. Це точка неповернення, яка визначить, чи зможе Україна остаточно зламати російську агресію та закріпити своє місце серед провідних держав світу.
Президент Володимир Зеленський запросив до Києва переговорну делегацію зі США, аби обговорити майбутні гарантії безпеки для України. Він наголосив, що Київ прагне отримати чіткі та юридично закріплені механізми захисту, які забезпечать довгострокову підтримку та убезпечать країну від повторення російської агресії.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже двічі передавала США інформацію про те, що Росія передає Ірану розвіддані щодо українських військових об’єктів. За його словами, така співпраця між Москвою та Тегераном становить серйозну загрозу не лише для України, а й для глобальної безпеки.