Не приєднувати Україну до Альянсу: Росія оприлюднила вимоги до НАТО і США

Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало список вимог до Північноатлантичного альянсу і Сполучених Штатів Америки. У переліку Росія вимагає не розширювати Альянс, зокрема, не включати у нього Україну.
Як інформувало ASPI news, Росія передала помічнику державного секретаря США Карен Донфрід перелік вимог щодо нерозширення НАТО у східному напрямку. За словами помічника російського президента Юрія Юшакова, Російська Федерація готова негайно розпочати переговорний процес щодо діяльності Альянсу. Він додав, що йдеться про "забезпечення безпеки Росії". Крім того, представниця МЗС Росії Марія Захарова заявила, що питання долучення України до Альянсу нібито вирішують "західні куратори", оскільки у НАТО "не вважають Україну суверенною державою".
Зовнішньополітичне відомство Росії опублікувало пропозицію до США та НАТО, які, на думку російської сторони, мають "гарантувати взаємну безпеку":
1. Росія пропонує НАТО зобов'язатися виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України;
2. Росія та НАТО зобов'язуються не розгортати ракети середньої та меншої дальності в районах, звідки вони можуть вражати територію один одного, йдеться у російському проекті;
3. Росія пропонує НАТО закріпити домовленість мирно вирішувати всі суперечки та утримуватися від застосування сили;
4. Росія та США не використовують територію інших країн для підготовки чи здійснення нападу одна на одну;
5. Росія і НАТО зобов'язані не створювати умов, які можна розцінити як загрозу, йдеться в російському проекті;
6. Росія та США зобов'язуються не проводити військові навчання з відпрацюванням сценаріїв застосування ядерної зброї;
7. Росія та США зобов'язуються не готувати військових неядерних країн застосовувати ядерну зброю;
8. Росія пропонує НАТО підтвердити, що вони не розглядають одне одного як противники;
9. Росія та США зобов'язуються не розгортати ядерну зброю за кордоном та повернути вже розгорнуту, а також ліквідувати інфраструктуру для розгортання ядерної зброї поза своєю територією;
10. Росія пропонує НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі, Центральній Азії;
11. Росія та США зобов'язуються не розгортати ракети середньої та меншої дальності за кордоном та в районах, звідки вони можуть вразити цілі на території іншої сторони;
12. Росія пропонує НАТО не розміщувати додаткові військові та озброєння за межами країн, у яких вони були на травень 1997 (до приєднання до альянсу країн Східної Європи) - крім виняткових випадків за згодою Росії та членів НАТО.
Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна має право обирати власні альянси, при цьому Росія не має права диктувати цей вибір. Також ми писали, що президент України Володимир Зеленський наголосив, що саме Росія після 2014 року підштовхнула Україну до НАТО.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.