Операція "Павутина" переписала військову історію – Каллас

Такі бойові операції, як "Павутина" Служби безпеки України, переписують військову історію. Несподівана атака по літаках 1 червня явно підвищила ціну війни для Росії.
Удари по законних військових цілях на території РФ прокоментувала Кая Каллас, верховна представниця Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки. Вона поспілкувалася з пресою в Брюсселі, повідомила пресслужба. "У вихідні ми бачили ці атаки українських безпілотників, які переписують військову історію. Я маю на увазі, що вони використовували дрони вартістю в тисячі, щоб знищувати літаки вартістю в мільйони. Так що, думаю, це явно підвищує ціну для росіян – знову ж таки, щоб росіяни теж хотіли миру", – сказала очільниця дипломатії ЄС.
Вона звернула увагу на те, що кремлівський диктатор Володимир Путін "усе ще грає в ігри", через що жодних зрушень у припиненні вогню немає. "Те, що ми робимо з європейського боку – це збільшуємо тиск, працюючи над наступним пакетом санкцій. Ми досягаємо точки, коли санкції дійсно б'ють по ланцюжках поставок",– заявила Каллас.
Вона додала, що європейські політики працюють над 18-м санкційним пакетом "так швидко, як можуть", але жодних дат і термінів не розкрила. "Думаю, що дуже важливо послати сильний сигнал, щоб чинити тиск на РФ. Я не можу назвати вам термін, але ми безумовно прагнемо отримати його якнайшвидше", – сказала колишня прем'єр-міністерка Естонії.
Журналісти попросили її прокоментувати погрози Кремля "відповісти" Україні на її операції в російському тилу. Каллас наголосила: росіяни весь час атакували українську територію дронами, зокрема й мирних жителів. "Вони не змінювали своєї поведінки. І очевидно, що вони захочуть підвищити ціну для України, завжди нападають на мирних жителів. Дозвольте мені нагадати вам, що нападати на мирних жителів або цивільну інфраструктуру суперечить міжнародному гуманітарному праву – і Росія робить це весь час. Наша відповідь не має полягати в тому, щоб зробити крок назад. Наша відповідь має полягати в тому, щоб чинити більший тиск на Росію, аби вони теж захотіли миру", – підкреслила глава дипломатії Євросоюзу.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.