Партія Саакашвілі програла вибори у Грузії, – політолог пояснив майбутні зміни взаємин Києва та Тбілісі

У суботу, 30 жовтня, на місцевих виборах у Грузії провладна партія "Грузинська мрія" упевнено перемогла у другому турі опозиційний "Єдиний національний рух" третього президента Міхеїла Саакашвілі. Наслідки вибору грузинів прокоментував політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.
Нагадаємо, грузинська опозиція називала місцеві вибори референдумом, посилаючись на підписану за посередництва ЄС угоду, за якою у разі отримання правлячою партією менш як 43% пропорційних голосів, наступного року мали б призначити дострокові парламентські вибори.
Для мобілізації прихильників найбільшої опозиційної партії "Єдиний національний рух" з Києва до Тбілісі навіть ризикнув приїхати заочно засуджений на батьківщині до тюремного ув'язнення третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі. Його заарештували 1 жовтня. Втім, жертва Саакашвілі вилилася у підтримку на рівні 30% на місцевих виборах 2 жовтня. Партія влади "Грузинська мрія" набрала 46% голосів.
У другому турі місцевих виборів 30 жовтня перемога провладних політиків виявилася ще переконливішою. За попередніми даними "Грузинська мрія" перемогла у 19 з 20 муніципалітетів. Опозиційний кандидат перемагає поки що у місті Цаленджіха з населенням 25 тисяч людей на заході Грузії. Мером Тбілісі з результатом 56% став колишній футболіст "Динамо" (Київ) та "Мілан" (Італія) Кахабер Каладзе. За голову партії ЄНР Ніку Мелію проголосували 44%. Партія влади перемогла у Кутаїсі, Батумі, Поті та Руставі.
"І "Грузинська мрія", і ЄНР прагнуть привести свою країну в НАТО та ЄС, обидві антагоністичні партії бачать в Росії ворога, обидві сили підтримують антикорупційну політику. Основні відмінності стосуються методів досягнення цілей у внутрішній політиці. А те, що Бідзіна Іванішвілі був відомим в Росії бізнесменом та навіть олігархом, то не забуваймо, що й батько грузинських реформ Каха Бендукідзе був творцем та очільником флагмана російського машинобудування холдингу ОМЗ та віцепрезидентом Російського союзу промисловців та підприємців. Усі чільні грузини заробляли свої капітали на Росії, але в себе вдома не забували, яка країна є їхньою батьківщиною. Єдиним відомим грузином, який публічно зрікся своєї країни був якраз Саакашвілі", – зазначив Чорновіл.
На думку експерта, результати виборів особливо не позначаться на взаєминах України та Грузії. Натомість дуже великі наслідки місцевих виборів будуть лише для Саакашвілі.
"Наразі майбутнього у Саакашвілі немає. Він відсидить не лише вже присуджені шість років, позаяк грузинські правоохоронці спробують розкрутити ще кілька заплутаних кримінальних клубків – мегакорупцію вищої влади за часів Саакашвілі, підступне вбивство у 2005 році прем'єра Грузії Зураба Жванії тощо. За таке можна й пожиттєве отримати", – підкреслив Чорновіл.
Після нічної атаки на Київ від Сполучених Штатів не прозвучало жодної публічної реакції. Україна закликає партнерів до рішучих дій проти щоденного терору з боку Росії.
Під час перемовин із російською делегацією в Стамбулі пролунали шокуючі слова про війну, яка нібито є лише внутрішнім конфліктом між "росіянами". Представники України почули від опонентів пряме заперечення української нації.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга відреагував на атаку Росії по українській столиці та інших регіонах України, наголосивши на необхідності посилення санкційного тиску на Росію. Про це очільник українського зовнішньополітичного відомства написав у Х.
Те, що Російська Федерація вже тиждень формулює так званий "меморандум" для припинення вогню – це знущання з усього світу, заявив президент України Володимир Зеленський.
Україна наполягає на широкому міжнародному форматі можливих перемовин між українським президентом Володимиром Зеленським і російським диктатором Володимиром Путіним. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Частини російських ракет та дронів після масштабної комбінованої атаки нині знешкоджують у Києві. Тривають рятувальні роботи, на місці працюють екстрені служби. Про це розповів український президент Володимир Зеленський у ранковому зверненні.
Сполучені Штати воліють, щоб помічник Володимира Путіна Володимир Мединський більш не брав участі в переговорах з Україною. Про це повідомляє агентство новин Bloomberg з посиланням на свої джерела.
Президент України Володимир Зеленський впевнений, що посилення тиску на Росію таки змусить її до припинення вогню.
Заява Володимира Путіна про створення "буферної зони" на кордоні з Україною пролунала на тлі міжнародних зусиль із досягнення припинення вогню.
У Міністерстві закордонних справ зазначили, що заяви лідера Кремля про "буферні зони" лише підтверджують, що саме Росія є перешкодою для мирних зусиль.
Після нічної атаки на Київ від Сполучених Штатів не прозвучало жодної публічної реакції. Україна закликає партнерів до рішучих дій проти щоденного терору з боку Росії.
Під час перемовин із російською делегацією в Стамбулі пролунали шокуючі слова про війну, яка нібито є лише внутрішнім конфліктом між "росіянами". Представники України почули від опонентів пряме заперечення української нації.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга відреагував на атаку Росії по українській столиці та інших регіонах України, наголосивши на необхідності посилення санкційного тиску на Росію. Про це очільник українського зовнішньополітичного відомства написав у Х.
Те, що Російська Федерація вже тиждень формулює так званий "меморандум" для припинення вогню – це знущання з усього світу, заявив президент України Володимир Зеленський.