Президент України Володимир Зеленський на саміті "Україна – ЄС": головні тези (ФОТО)
Президент України Володимир Зеленський запропонував європейським партнерам оцінити виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
"Я запропонував нашим партнерам розпочати спільну оцінку виконання угоди, щоб вийти на новий рівень ..., який відповідатиме інтересам українського та європейського бізнесу й наших споживачів", - сказав Зеленський на прес-конференції за підсумками саміту Україна-ЄС у понеділок у Києві.
За його словами, Угода про асоціацію має бути гнучким інструментом, який відповідав би сучасним реаліям відносин між Україною та ЄС, а головне - потенціалу України.
Зеленський зазначив, що Україна ефективно використовуватиме всі наявні можливості.
"Ми налаштовані на подальшу галузеву інтеграцію ринків України та ЄС у пріоритетних сферах: енергетика, цифровий ринок, юстиція та внутрішні справи, митне співробітництво та сприяння торгівлі", - зазначив глава держави.
Зеленський подякував європейським партнерам за готовність надати Україні другий транш четвертої програми макрофінансової допомоги розміром EUR500 млн.
Президент України Володимир Зеленський обіцяє найближчим часом підписати укази щодо боротьби з рейдерством і контрабандою в Україні.
"Я запевнив європейських партнерів, що ідентичною є наша позиція і щодо всіх інших реформ в Україні. Це детінізація економіки, створення незалежного суду, подолання монополій, боротьба з рейдерством і контрабандою - про що, до речі, я завтра підписую відповідні укази", - сказав Зеленський.
Секторальні та "кримські" санкції Європейського Союзу проти Росії буде продовжено на наступні 12 і шість місяців відповідно, заявляє президент України Володимир Зеленський.
"Я радий був сьогодні почути від наших європейських друзів, що їхня позиція щодо поведінки РФ залишається чіткою і незмінною. Секторальні та "кримські" санкції буде продовжено на наступні 12 і шість місяців відповідно", - сказав Зеленський на спільній прес-конференції з лідерами ЄС за підсумками саміту Україна-ЄС у Києві у понеділок.
Він наголосив, що санкційна політика має тривати до повного виконання Мінських домовленостей, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.
"Будь ласка, не думайте, що "санкції" - це моє улюблене слово. Моє улюблене слово "мир". А санкційна політика - це останній цивілізований інструмент для його настання", - додав Зеленський.
Мир в Україну можливо повернути тільки шляхом дипломатичних переговорів, упевнений президент України Володимир Зеленський.
"Якщо у кого раптом виникають сумнівні запитання або сумніви щодо продовження санкцій - усіх запрошую на Донбас, подивитися, скільки бід нам принесла війна. І цю війну ми хочемо зупинити. І хочемо повернути мир в Україну. Але це можливо зробити єдиною "зброєю" - це дипломатія", - сказав Зеленський.
Він також висловив жаль, що делегації деяких країн із Парламентської асамблеї Ради Європи не побували на Донбасі.
"Я впевнений - це було б їм дуже корисно", - додав президент України.
Президент України упевнений, що сторони поступово рухаються до стійкого припинення вогню на Донбасі.
"Вірю, що ми рухаємося до стійкого припинення вогню. Розумію - не так швидко, як хотілося б. Тому що, фактично, ми рухаємося мінним полем, у всіх сенсах цього слова. І попереду - багато роботи з відновлення Донбасу", - сказав Зеленський на спільній прес-конференції з лідерами ЄС за підсумками саміту Україна-ЄС у Києві в понеділок.
Говорячи про розведення військ у районі смт Станиця Луганська Луганської області, президент додав, що українська сторона очікує демонтажу фортифікаційних споруд з окупованої території для початку відновлювальних робіт мосту.
Німеччина вважає, що Україна має вступити до НАТО у майбутньому. Але Володимир Путін хоче перешкоджати такому членству.
Росія на початку повномасштабної війни запропонувала Україні так звану "мирну угоду", яка нагадувала вимогу капітуляції. Серед пропозицій скорочення української армії, а також вимога, щоб Київ платив за відновлення Донбасу.
Західні партнери збільшили обсяги постачань для потреб української армії. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак запевняє, що Україна не веде жодних перемовин із Російською Федерацією.
Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача. Головною темою стало посилення ППО і виробництво дронів, повідомив глава держави у Telegram.
На території Курської області Росії вже перебувають 11 тисяч військових із Північної Кореї. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у відеозверненні.
Американська політика перебуває на роздоріжжі напередодні виборів президента, де кожен із двох кандидатів має своє бачення завершення війни в Україні. Однак це не обов'язково призведе до поворотного моменту в питанні мирних переговорів між Києвом та Москвою.
На тлі триваючого наступу Росії, втрати нових територій і зростаючої кількості жертв серед населення перед Україною маячать два абсолютно різні варіанти майбутнього. Вирішальними стануть президентські вибори в США. Адже залежно від того, хто на них переможе, буде сформовано подальший курс країни, повідомило The New York Times.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак переконаний, що третій рік війни РФ в Україні загрожує основам світового порядку.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Молдови Маєю Санду. Про це український лідер повідомив у Telegram.
Німеччина вважає, що Україна має вступити до НАТО у майбутньому. Але Володимир Путін хоче перешкоджати такому членству.
Росія на початку повномасштабної війни запропонувала Україні так звану "мирну угоду", яка нагадувала вимогу капітуляції. Серед пропозицій скорочення української армії, а також вимога, щоб Київ платив за відновлення Донбасу.
Західні партнери збільшили обсяги постачань для потреб української армії. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у Telegram.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак запевняє, що Україна не веде жодних перемовин із Російською Федерацією.