Путін може вдатися до обмеженої агресії проти України, - експерт

Російський президент Володимир Путін може використати проти України обмежену агресію замість повномасштабного наступу. На це він може піти, аби не викликати масивну відповідь з боку країн блоку НАТО та ЄС.
У разі, якщо Володимир Путін вдасться до широкомасштабної агресії, то союзники нададуть Україні стовідсоткову підтримку. Але очільник Кремля може вдатися й до якогось обмеженого нападу, щоб не викликати потужну відповідь з боку Північноатлантичного Альянсу та країн Заходу, заявив під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму ексзаступник Генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу.
Він додав, що наразі найважливішим аспектом відповіді адміністрації президента США Джо Байдена на загрозу російській агресії є активна співпраця із союзниками на політичному рівні. Ексзаступник генсека НАТО зазначив, що це вже дає свої результати, оскільки голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що ЄС накладе серйозні санкції на Росію, якщо буде агресія. Крім того, Байден консультувався з Великобританією, Францією, Італією, Німеччиною й чітко висловив свою позицію щодо дій Путіна. За словами Вершбоу, європейські політики рухаються у правильному напрямку в контексті санкцій. Але вони можуть зробити більше щодо допомоги українській армії. Також переконаний, що НАТО як організація також має зайняти свою чітку та жорстку позицію не лише в риториці, а й для того, щоб ефективніше допомагати Збройним силам України. Крім того, Путін повинен усвідомлювати, що за цю агресію він заплатить дуже високу ціну, "в тому числі і жертвами на полі бою" та санкціями, підкреслив Вершбоу.
Нагадаємо, у разі посилення агресії проти України Росію очікує розширення вже існуючих санкцій. Таку заяву зробила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. У той же час в США проробляються всі можливі варіанти впливу на Росію у разі нападу на Україну. Вони включають повну ізоляцію як самих росіян, так і її економіки.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.
Президент України Володимир Зеленський обговорив сьогодні з новопризначеним секретарем Ради національної безпеки і оборони Рустемом Умєровим роботу РНБО України та Ставки Верховного Головнокомандувача, а також окреслив персональні завдання в оборонній та перемовній сферах.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог, під час свого візиту до Києва, ознайомився з компонентами російської зброї, які виготовлялися на Заході. Елементи було вилучено зі знищеного або захопленого озброєння країни-агресора.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп пройшов медичне обстеження через появу "легкого набряку" на ногах і синців на одній з рук. Про це йшлося у заяві Білого дому.
Президент США Дональд Трамп "агресивно" добиватиметься реалізації своїх намірів щодо припинення війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав рішення президента США Дональда Трампа щодо подальшого постачання озброєння Україні. Про це повідомило BBC
Сполучені Штати Америки прагнуть швидко постачати озброєння Україні відповідно до плану президента Дональда Трампа щодо закупівлі зброї Європою. Також розглядають можливість продажу систем ППО Patriot з власних запасів.
29-те засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") відбудеться онлайн 21 липня під керівництвом Великої Британії та Німеччини.
Британія може приєднатися до закупівель зброї США для України – Стармер
В Офісі президента заявили, що серед найбільших противників у Європі щодо конфіскації активів Росії є Бельгія, Франція, Німеччина та Італія.