Розпуск Конституційного Суду: голова ВР Разумков знайшов альтернативу президентському законопроєкту, - Железняк (Відео)

Які перспективи голосування президентського законопроєкту про розпуск Конституційного Суду? Чи ухвалять текст закону, і чи вистачить голосів? На ці та інші питання відповів народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
Конституційний Суд України 27 жовтня ухвалив рішення про скасування частини положень антикорупційних законів, зокрема, скасував встановлену кримінальну відповідальність держслужбовців за неправдиву інформацію про доходи при декларуванні, оскільки покарання не відповідає правопорушенню. Таке рішення викликало гучний резонанс серед громадськості, політиків і міжнародних партнерів України. В тому числі, рішення КСУ, за словами політологів, може стати причиною для припинення безвізового режиму.
У зв'язку з цим президент Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті проєкт закону, що пропонує визнати рішення Конституційного Суду неправомірним. За словами голови держави, судді винесли такий вердикт під тиском, тому варто позбавити весь склад суддів повноважень і призначити новий, забезпечивши безперервність дії антикорупційного законодавства.
Народний депутат з фракції "Голос" Ярослав Железняк прокоментував кореспонденту ASPI news, що текст закону поки тільки зареєстрований у Верховній Раді, але не стоїть на порядку денному і не має за собою закріпленого профільного Комітету. За його словами, всі ці нюанси свідчать про те, що текст залишиться лише "додатковим рядком" у графі "зареєстрований у Верховній Раді".
"Поки що, наскільки я розумію, навіть серед монобільшості і представників влади триває дискусія. Моя особиста думка, цей законопроєкт не має потенціалу для розгляду, і парламент буде шукати компромісні варіанти виходу з цієї ситуації. На порядку денному 3 листопада немає розгляду проєкту закону про Конституційний Суд, але вже стоять питання щодо мови, фонду гарантування вкладів і т.д. Що я хочу сказати, подібного роду діяльність щодо КСУ несе ризики для нашої держави. Є альтернативний законопроєкт, запропонований головою парламенту як варіант компромісу, за що ми йому вдячні. Разумков намагається знайти юридичний вихід. Ми маємо різні думки, в тому числі і в опозиційних фракціях, з боку виглядає так, що якась їхня частина готова підтримати проєкт закону Разумкова. З огляду на делікатність ситуації, я думаю, що краще мої колеги будуть говорити за себе, але я бачу, що кожна фракція в будь-якому форматі підтримає. Звичайно, є ще напрацьовані варіанти текстів проєктів №4292, №4293 пана Власенка, які передбачають механізм вирішення проблеми, але і в цьому випадку ми зіткнемося з дискусією, наприклад, хто буде контролювати суддів, перевірку їхніх декларацій. Багато хто чекає відповіді від Верховної Ради, і, щоб не розводити полеміку ще на місяць, Разумков знайшов варіант, як "погасити вогонь", щоб прийти до зваженого рішення.
Що стосується питання, чи будуть звільняти суддів Конституційного Суду, то краще звернутися за відповіддю до президента Зеленського. Я ж вважаю, що даний текст не має такої мети. Партія "Голос" наполягає, щоб ті політики, які делегували своїх представників раніше за попередніми політичними умовами в суд, зараз повинні вести переговори про добровільне складання мандата суддями, якщо вони голосували за це "ганебне" рішення. Я підкреслю, одного лише бажання кого-небудь з нас або президента недостатньо, щоб законопроєкт став законом.
Що стосується розмов про те, чи будуть запрошені судді до Верховної Ради, таке питання не обговорювалося, і давайте не будемо забувати про незалежність самого факту судової влади. До народних депутатів і спікера ніхто з суддів КСУ не звертався з пропозицією про переговори", - підсумував Железняк.
Російська армія фактично почала новий наступ на Сумську і Харківську області. Про це сказав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю LB.ua.
Українські військові взяли в полон китайських солдатів, які воювали на боці РФ на фронті. Пекін уперше відреагував.
США обізнані про те, що Україна взяла в полон двох китайських солдатів. Китай є одним з основних пособників Росії.
Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю для пояснень щодо інформації про участь громадян КНР у бойових діях на боці Росії.
Командування Сухопутних військ США в Європі й Африці оголосило про передислокацію американського військового персоналу і техніки з аеропорту Ясьонка у Польщі, який є ключовим хабом допомоги Україні. Про це командування повідомило 8 квітня.
Китай підтримує військову агресію Росії проти України. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ в Києві.
Речник Кремля Дмитро Пєсков не захотів коментувати слова президента України Володимира Зеленського щодо присутності ЗСУ у Бєлгородській області.
Українські військові на Донеччині взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії.
Відома російська пропагандистка Ольга Скабєєва отримала підозри за чотирма статтями Кримінального кодексу України. Про це повідомила СБУ.
На засіданні "Рамштайн", яке заплановане на 11 квітня і проходитиме у Брюсселі під головуванням Німеччини та Британії, будуть присутні союзники України. У четвер, 10 квітня планується обговорення "коаліції охочих".
Російська армія фактично почала новий наступ на Сумську і Харківську області. Про це сказав головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю LB.ua.
Українські військові взяли в полон китайських солдатів, які воювали на боці РФ на фронті. Пекін уперше відреагував.
США обізнані про те, що Україна взяла в полон двох китайських солдатів. Китай є одним з основних пособників Росії.
Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю для пояснень щодо інформації про участь громадян КНР у бойових діях на боці Росії.